ДИТИНІ ПРИЗНАЧИЛИ АНТИБІОТИКИ - ЯК ЗАХИСТИТИ МІКРОФЛОРУ КИШЕЧНИКА?

Щороку настання холодів стає серйозною перевіркою не тільки для тендітних дитячих організмів, але і для знань їх батьків в області лікування ГРВІ та грипу. На жаль, існує багато поширених помилок на цей рахунок.

Що і чому потрібно лікувати?

Одна з найпоширеніших помилок - ГРВІ та грип потрібно лікувати антибіотиками. Це невірно. Даний клас медичних препаратів призначений виключно для боротьби з бактеріями. Проти вірусів антибіотики абсолютно даремні. Для придушення вірусної інфекції в організмі людини призначені спеціальні противірусні препарати [6].

 

Тим не менш, уникнути прийому антибіотиків при застуді та грипі вдається не завжди. Справа в тому, що респіраторні інфекції неминуче послаблюють організм людини, особливо дитини. Тому продовженням застуди або грипу дуже часто стають різні ускладнення: пневмонія, риніт, синуситбронхітотит і інші. Зазвичай ці захворювання викликаються бактеріальною інфекцією, та для їх лікування потрібні вже антибіотики. Це в першу чергу стосується дітей, у яких імунітет ще не повністю розвинений і не може самостійно впоратися з інфекцією [6].

Але майте на увазі: давати дітям антибіотики можна тільки після відповідного призначення лікаря!

 

Замкнуте коло

Застосування антибіотиків дає необхідний лікувальний ефект, однак приносить дитині нову проблему - разом з шкідливими бактеріями гине і природна мікрофлора кишечника. Це дуже небезпечно, оскільки саме ця мікрофлора відіграє досить важливу роль у формуванні імунітету дитини.  Формування імунітету починається вже в перші години життя. У кишечнику малюка є спеціальні клітини, які виробляють вкрай важливі для захисту організму імуноглобуліни. Ці антитіла поширюються по організму і виконують важливу роль в роботі імунітету - ідентифікують чужорідні об'єкти, після чого запускають механізм їх нейтралізації.

Одночасно з цим кишечник дитини починає заселятися біфідо- і лактобактеріями, які також виконують важливу роль в роботі імунної системи кишечника [2,5,7].

Крім цього, мікрофлора кишечника самою своєю присутністю ставить потужний бар'єр для проникнення сторонніх хвороботворних мікроорганізмів. Це особливо важливо для маленької дитини, адже його імунітет тільки починає формуватися [5].

Таким чином, придушення антибіотиками власної мікрофлори дитячого кишечника призводить до різкого зниження імунного захисту організму. В результаті утворюється замкнене коло - лікування викликає зниження імунітету, що, в свою чергу, призводить до виникнення повторних захворювань у дітей [2,5].

 

Відновлення мікрофлори кишечника

З наведеної вище інформації очевидно: відновлення мікрофлори кишечнику дитини не лише допоміжна процедура, а повноцінна складова комлексного лікування наслідків ГРВІ та грипу [4]. 

Як правило, для відновлення мікрофлори кишечника використовують спеціальні дієтичні добавки - пробіотики та пребіотики. Пробіотики - це живі мікроорганізми, які присутні в нормі в кишечнику людини та застосовуються для відновлення якісного і кількісного складу мікрофлори. Пребіотики - це допоміжні речовини(олігосахариди), що формують осередок для росту і розмноження даних мікроорганізмів. Існують також добавки, до складу яких входять і пробіотики, і пребіотики, їх називають синбіотики. Однією з таких є синбіотик Лактіалє [1,4,5].

Лактіалє складається з комплексу семи корисних бактерій, включаючи спеціальну «дитячу» біфідобактерію, властиву мікрофлорі дітей молодшого віку - В. Infantis. Завдяки своєму складу Лактіалє сприяє відновленню мікрофлори кишечника, нормалізує процеси травлення, формує і відновлює природний захист організму, підтримує рівновагу нервової та імунної системи [1,2,3,4].

Дуже важливо, що корисні мікроорганізми, які входять до складу Лактіалє, захищені мікрокапсулами, що допомагає їх виживанню і беспосередньому потраплянню в кишечник [2].

Лактіалє підходить для будь-якого віку, адже випускається у формі:

  • крапель для дітей від народження;
  • пакетах для дітей від 6ти місяців які можна розчиняти в молоці чи компоті;
  • капсул для дорослих і дітей від 12 років [1,4].

Лактіалє зручний у застосуванні, так як застосовується лише один раз на добу [1,2,3].

 

 Література

  1. Листок-вкладиш до дієтичної добавки Лактіалє.
  2. Эффективность синбиотической терапии при внебольничной пневмонии у детей раннего возраста, Е.В. Прохоров, В.Н. Кобец, И.М. Островский, Донецкий национальный медицинский университет им. М. Горького, Украина.
  3. Ефективність застосування синбіотика «Лактіалє Малюк Формула» у хворих на гострі кишкові інфекції дітей, С.В. Кузнєцов, Т.С. Жаркова, О.М. Ольховська, О.О. Кучеренко, Харківський національний медичний університет.
  4. Застосування препарату «Лактіалє Малюк Формула» для корекції дисбіозу кишечника у дітей раннього віку, Р.В. Марушко, Т.Л. Марушко, ДУ «Інститут педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України», м. Київ.
  5. Дисбактериоз кишечника, Е. П. Яковенко, Кафедра гастроэнтерологии ФУВ РГМУ
  6. Гострі респіраторні захворювання: питання клінічної діагностики та лікування (лекція), Печінка А.М., Дземан М.І., Національний медичний університет ім. О. О. Богомольця, Український медичний часопис
  7. Становление кишечной микрофлоры в постнатальном периоде и ее значение в формировании адаптивного иммунного ответа и иммунологической толерантности, Санкт_Петербургская государственная педиатрическая медицинская академия, Е.М. Булатова, Н.М. Богданова

Читайте також:

Lactiale

Дисбактеріоз після антибіотиків

ЗМЕНШЕННЯ АНТИБІОТИК-АСОЦІЙОВАНИХ СИМПТОМІВ ЗА РАХУНОК ПРОБІОТИКІВ
Антибіотикотерапія може супроводжуватись розвитком антибіотик-асоційованих симптомів. В основному вони пов’язані із негативним впливом на власний кишковий мікробіом пацієнта і основні симптоми – з боку травної системи.
Більше
Lactiale

Дисбактеріоз після антибіотиків

ЧИ ПОТРІБНО ПІСЛЯ АНТИБІОТИКІВ ВЖИВАТИ ПРОБІОТИКИ?
Лікарі рекомендують вживати після антибіотикотерапії або на її фоні корисні бактерії-пробіотики
Більше
Lactiale

Дисбактеріоз після антибіотиків

ЕРА АНТИБІОТИКІВ: ШКОДА ТА НАСЛІДКИ ДЛЯ ОРГАНІЗМУ
Антибіотики – це величезна перемога людства над невиліковними колись хворобами та високою смертністю, з одного боку, проте з другого – це загроза здоров’ю та навколишньому середовищу.
Більше
Lactiale

Дисбактеріоз після антибіотиків

ЯКІ АНТИБІОТИКИ НАЙЧАСТІШЕ ВИКЛИКАЮТЬ ДИСБАКТЕРІОЗ ТА ЯК СЕБЕ ЗАХИСТИТИ?
На сьогодні уявлення про дисбактеріоз кишечника поступово змінюється, і зараз його розуміють не як окреме захворювання, а як порушення складу й відповідно функцій мікрофлори кишечника з конкретними наслідками для організму.
Більше
Lactiale

Дисбактеріоз після антибіотиків

ЧИ ПОТРІБНІ ПРОБІОТИКИ ПІСЛЯ АНТИБІОТИКІВ?
Прийом антибіотиків є надзвичайно поширеним явищем, проте дуже часто люди займаються самолікуванням, і це призводить до певних проблем. Пам’ятайте -  тільки лікар визначає, чи доцільний прийом антибіотика...
Більше
Lactiale

Дисбактеріоз після антибіотиків

ВІДЕО З ПРОФЕСОРОМ ПЕДІАТРІЇ СЕРГІЄМ НЯНЬКОВСЬКИМ - АНТИБІОТИКИ ТА ДІАРЕЯ. ЧИ ПОТРІБНІ ПРОБІОТИКИ?
Антибіотики та діарея. Чи потрібні пробіотики? Як запобігти проносу після прийому антибіотиків?
Більше
Lactiale

Дисбактеріоз після антибіотиків

ДИСБАКТЕРІОЗ У ДІТЕЙ, ЯК НАСЛІДОК ПРИЙОМУ АНТИБІОТИКІВ: ПРИЧИНИ, ЛІКУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА
Завжди краще попередити хворобу, ані ж її лікувати. Профілактика дисбактеріозу у дітей, викликаного антибіотиками, досить проста. Розглянемо базові рекомендації поводження батьків з хворою дитиною
Більше