ДЛЯ ЧОГО ТРЕБА ПІДТРИМУВАТИ НОРМАЛЬНУ МІКРОФЛОРУ КИШЕЧНИКА?

У нашому кишечнику знаходяться не тільки корисні мікроорганізми, а й умовно-патогенна і патогенна флора, під впливом якої частина білкової їжі піддається гниттю, а вуглеводної - бродінню. Продукти гниття і бродіння далі, всмоктуючись у кров, поширюються по організму і можуть чинити негативний вплив на роботу органів і систем. Печінка і нирки постійно працюють з посиленим навантаженням для того, щоб виводити з організму різні токсичні продукти метаболізм [1,2,3,6,7].

У результаті гниття білка утворюються такі шкідливі сполуки, як фенол, індол, скатол та аміак, які при нормальній роботі видільної системи знешкоджуються, але при найменших захворюваннях виникає ризик інтоксикації організму, що може відбитися серйозними проблемами для всіх органів і систем [4,5,6].

У разі інтоксикації, найбільш сильному шкідливому ефекту піддається головний мозок, оскільки нервова система є дуже вразливою. Людина швидше стомлюється, стає дратівливою, з'являється головний біль. У таких випадках важливо розпізнати справжню причину проблеми виправляти саме її [6].

Ще одним важливим нюансом, пов'язаним з кишковими токсинами, є те, що таке постійне отруєння прискорює процеси старіння всіх клітин організму [2].

На сьогоднішній день існує чимало способів боротьби з кишковими токсинами. Одним з найпростіших є підселення в кишечник спеціальних мікроорганізмів, які підтримують природну мікрофлору кишечника і пригнічують патогенну. Також природні біфідо- і лактобактерії чинять позитивний вплив на обмінні процеси в організмі [3,7].

До природної мікрофлори відносять кисломолочні мікроорганізми , які виробляють речовини, що пригнічують ріст патогенної флори. Тому в харчовому раціоні мають бути в достатній кількості кисломолочні продукти, особливо ацидофільні. Це запобігає розвитку гнильних процесів в організмі. Також можна використовувати різні пробіотики і закваски [3,7].

Література:

  1. Gut flora in health and disease, Review, Francisco Guarner, Juan-R Malagelada, THE LANCET, 2003
  2. Aging, Dong Choon Park, Seung Geun Yeo, Department of Obstetrics and Gynecology, St. Vincent's Hospital, The Catholic University of Korea, Suwon, Korea, Department of Otolaryngology, College of Medicine, KyungHee University, Seoul, Korea, 2013
  3. ПРОБІОТИКИ – ПРОМОТОРИ ЖИТТЯ ХХІ СТОЛІТТЯ, С.О.Старовойтова, В.Ю. Горчаков.
  4. Tryptophan Biosynthesis and Methabolism: Biochemical and Molecular Genetics, Elaine R. Radwanski and Robert L. Last, Boyce Thompson lnstitute for Plant Research and Section of Genetics and Development, Cornell University, Tower Road, Ithaca, New York, 1995
  5. Skatole (3-Methylindole) Is a Partial Aryl Hydrocarbon Receptor Agonist and Induces CYP1A1/2 and CYP1B1 Expression in Primary Human Hepatocytes Martin Krøyer Rasmussen, Patrick Balaguer, Bo Ekstrand, Martine Daujat-Chavanieu, and Sabine Gerbal-Chaloin Bernhard Ryffel, 2016
  6. Синдром ендогенної інтоксикації в клініці внутрішніх хвороб (огляд літератури та власні спостереження) О.М. Радченко, М.О. Кондратюк
  7. РОЛЬ НОРМАЛЬНОЙ МИКРОФЛОРЫ В ПОДДЕРЖАНИИ ЗДОРОВЬЯ ЧЕЛОВЕКА, СИМОНОВА Е.В., ПОНОМАРЕВА О.А. – 2008

Читайте також:

Lactiale

Дисбактеріоз у дорослих

КОРЕКЦІЯ МІКРОБІОМУ ШКІРИ ЗА ДОПОМОГОЮ ПРОБІОТИКІВ
Вчені припускають, що кишечник і шкіра мають двосторонній зв'язок. Він полягає у поєднанні неврологічних та імунологічних реакцій при змінах мікробіоти – бактерій, які населяють наше тіло.
Більше
Lactiale

Дисбактеріоз у дорослих

ФАКТОРИ, ЩО ПОРУШУЮТЬ МІКРОФЛОРУ КИШЕЧНИКА
Мікрофлора кишечника є дуже динамічною структурою, яка здатна до підтримки та самовідновлення свого складу. Проте, це можливо за сприятливих умов. Які ж це умови і як їх можна забезпечити?
Більше
Lactiale

Дисбактеріоз у дорослих

ВПЛИВ МІКРОФЛОРИ КИШКІВНИКА НА СТАН ШКІРИ
Власна мікрофлора – чи то слизової шлунково-кишкового тракту, чи то шкіри – виконує дуже багато корисних функцій.
Більше
Lactiale

Дисбактеріоз у дорослих

ЯКІ ХВОРОБИ МОЖУТЬ ВИНИКАТИ ЧЕРЕЗ ДИСБАКТЕРІОЗ
Мікрофлора слизових та шкіри виконує дуже широкий спектр функцій. Зокрема, важливим є захист як безпосередній (створення захисного бар'єру на поверхні слизової), так і участь у формуванні клітинного та гуморального імунітету.
Більше
Lactiale

Дисбактеріоз у дорослих

ДИСБАКТЕРІОЗ : ВІЙНА ВНУТРІШНІХ СВІТІВ
Наш організм покритий невидимою біоплівкою мікроорганізмів. Бактерії , мікроскопічні грибки і найпростіші населяють нашу носоглотку, шкіру, кишечник і урогенітальний тракт.
Більше
Lactiale

Дисбактеріоз у дорослих

ЗАПАЛЕННЯ КИШЕЧНИКУ ПОВ’ЯЗАЛИ ЗІ ЗМІНАМИ В БАКТЕРІАЛЬНІЙ МІКРОФЛОРІ
ЗХК розділяють на дві головні категорії: виразковий коліт, який вражає відділи товстого кишечника, та хвороба Крона, яка може вражати буквально весь шлунково-кишковий тракт, від порожнини рота до прямої кишки.
Більше
Lactiale

Дисбактеріоз у дорослих

ВЧЕНІ: ОДНОМАНІТНА МІКРОФЛОРА КИШЕЧНИКА - ШЛЯХ ДО ОЖИРІННЯ І ДІАБЕТУ
Cукупність мікроорганізмів, які «мешкають» у тілі людини і перевершують за кількістю власні клітини організму в десять разів, - це мікробіом. Зовнішні фактори значною мірою впливають на склад мікробіому кишечника.
Більше
Lactiale

Дисбактеріоз у дорослих

ОЖИРІННЯ ТА ДИЗБАКТЕРІОЗ
У всіх розвинутих країнах світах ми можемо спостерігати тенденцію до збільшення кількості людей з надлишковою вагою та ожирінням. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я близько 1,9 млрд населення старше 18 років має надлишкову вагу і 600 млн – ожиріння.
Більше
Lactiale

Дисбактеріоз у дорослих

ЗАЛЕЖНІСТЬ МІЖ ДИСБАКТЕРІОЗОМ ТА ЗАЙВОЮ ВАГОЮ
За даними Американського товариства мікробіологів, кишкові бактерії можуть відігравати більш важливу роль у людей, схильних до ожиріння, ніж вважалося раніше.
Більше