ВЧЕНІ: ОДНОМАНІТНА МІКРОФЛОРА КИШЕЧНИКА - ШЛЯХ ДО ОЖИРІННЯ І ДІАБЕТУ

Низька різноманітність кишкових бактерій призводить до зайвої ваги, діабету, а також розвитку процесів запалення.

Cукупність мікроорганізмів, які «мешкають» у тілі людини і перевершують за кількістю власні клітини організму в десять разів, - це мікробіом. Зовнішні фактори значною мірою впливають на склад мікробіому кишечника. Серед іншого подібні зміни пов'язані з їжею, яку їсть людина, а також з відхиленнями в роботі організму, в числі яких значиться і ожиріння.

Еммануель ле Шательє, вчений з паризького Національного інституту агрономічних досліджень, спільно зі своїми колегами провів дослідження мікробіому громадян Данії, які страждають від надмірної повноти (169 осіб) і тих чия вага не перевищує норму (123 особи). У ході наукової роботи дослідники з'ясували, що чим «мізерніший» мікробіом, тим більше ймовірність, що людина має схильність до зайвих кілограмів, діабету, а також серцево-судинних захворювань. У той же час ті, в чиєму кишечнику відзначено велику різноманітність бактерій, подібних проблем не відчувають.

У результаті експерименту було встановлено, що серед випробуваних 23 відсотки людей зі зниженим різновидом бактерій в кишечнику. За словами вчених, їм вдалося визначити, як розрізняти, до якого з двох типів відноситься та чи інша людина: все визначає присутність лише декількох видів мікроорганізмів.

Орелі Котілард, співробітник Інституту здоров'я і медичних досліджень у Парижі, спільно зі своїми співробітниками підтвердив ті висновки, до яких прийшла група Еммануеля ле Шательє. Також вони провели дослідження, спрямоване на з'ясування того, як дієта впливає на збільшення різноманітності бактерій в кишечнику людини. Зокрема, в експерименті брали участь 38 осіб, які страждають ожирінням, а також 11 осіб з зайвою вагою. Всі вони дотримувалися низькокалорійної протеїнової дієти. Протягом шести тижнів обидві групи людей втрачали кілограми, а через такий же часу вони сиділи на дієті, яка повинна була закріпити отриманий результат. У результаті з'ясувалося, що дієта допомогла «внести різновид» у мікробіом тих учасників дослідження, у яких спочатку були відзначені низькі показники .

 

Джерела інформації:

  1. Richness of human gut microbiome correlates with metabolic markers, Emmanuelle Le Chatelier, Trine Nielsen, Junjie Qin, Edi Prifti, Falk Hildebrand, Gwen Falony, Mathieu Almeida, Manimozhiyan Arumugam, Jean-Michel Batto, Sean Kennedy, 2013
  2. Dietary intervention impact on gut microbial gene richness, Aureґlie Cotillard, Sean P. Kennedy, Ling Chun Kong, Edi Prifti, Nicolas Pons, Emmanuelle Le Chatelier, Mathieu Almeida, Benoit Quinquis, 2013

 

Читайте також:

Lactiale

Дисбактеріоз у дорослих

КОРЕКЦІЯ МІКРОБІОМУ ШКІРИ ЗА ДОПОМОГОЮ ПРОБІОТИКІВ
Вчені припускають, що кишечник і шкіра мають двосторонній зв'язок. Він полягає у поєднанні неврологічних та імунологічних реакцій при змінах мікробіоти – бактерій, які населяють наше тіло.
Більше
Lactiale

Дисбактеріоз у дорослих

ФАКТОРИ, ЩО ПОРУШУЮТЬ МІКРОФЛОРУ КИШЕЧНИКА
Мікрофлора кишечника є дуже динамічною структурою, яка здатна до підтримки та самовідновлення свого складу. Проте, це можливо за сприятливих умов. Які ж це умови і як їх можна забезпечити?
Більше
Lactiale

Дисбактеріоз у дорослих

ВПЛИВ МІКРОФЛОРИ КИШКІВНИКА НА СТАН ШКІРИ
Власна мікрофлора – чи то слизової шлунково-кишкового тракту, чи то шкіри – виконує дуже багато корисних функцій.
Більше
Lactiale

Дисбактеріоз у дорослих

ЯКІ ХВОРОБИ МОЖУТЬ ВИНИКАТИ ЧЕРЕЗ ДИСБАКТЕРІОЗ
Мікрофлора слизових та шкіри виконує дуже широкий спектр функцій. Зокрема, важливим є захист як безпосередній (створення захисного бар'єру на поверхні слизової), так і участь у формуванні клітинного та гуморального імунітету.
Більше
Lactiale

Дисбактеріоз у дорослих

ДИСБАКТЕРІОЗ : ВІЙНА ВНУТРІШНІХ СВІТІВ
Наш організм покритий невидимою біоплівкою мікроорганізмів. Бактерії , мікроскопічні грибки і найпростіші населяють нашу носоглотку, шкіру, кишечник і урогенітальний тракт.
Більше
Lactiale

Дисбактеріоз у дорослих

ЗАПАЛЕННЯ КИШЕЧНИКУ ПОВ’ЯЗАЛИ ЗІ ЗМІНАМИ В БАКТЕРІАЛЬНІЙ МІКРОФЛОРІ
ЗХК розділяють на дві головні категорії: виразковий коліт, який вражає відділи товстого кишечника, та хвороба Крона, яка може вражати буквально весь шлунково-кишковий тракт, від порожнини рота до прямої кишки.
Більше
Lactiale

Дисбактеріоз у дорослих

ОЖИРІННЯ ТА ДИЗБАКТЕРІОЗ
У всіх розвинутих країнах світах ми можемо спостерігати тенденцію до збільшення кількості людей з надлишковою вагою та ожирінням. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я близько 1,9 млрд населення старше 18 років має надлишкову вагу і 600 млн – ожиріння.
Більше
Lactiale

Дисбактеріоз у дорослих

ЗАЛЕЖНІСТЬ МІЖ ДИСБАКТЕРІОЗОМ ТА ЗАЙВОЮ ВАГОЮ
За даними Американського товариства мікробіологів, кишкові бактерії можуть відігравати більш важливу роль у людей, схильних до ожиріння, ніж вважалося раніше.
Більше
Lactiale

Дисбактеріоз у дорослих

ДЛЯ ЧОГО ТРЕБА ПІДТРИМУВАТИ НОРМАЛЬНУ МІКРОФЛОРУ КИШЕЧНИКА?
На сьогоднішній день існує чимало способів боротьби з кишковими токсинами. Одним з найпростіших є підселення в кишечник спеціальних мікроорганізмів, які підтримують природну мікрофлору кишечника і пригнічують патогенну.
Більше