ВІДМІННІСТЬ ДИСБАКТЕРІОЗУ У ДИТИНИ ТА ДОРОСЛОГО

Становлення мікрофлори кишечника людини проходить в кілька етапів, і починається від моменту народження. На сьогоднішній день вважають, що немовля народжується стерильним, і одразу із появою на світ його шкіру та слизові починають колонізувати різні мікроорганізми.

Слід враховувати, що у немовлят формування мікробіоти кишечника проходить кілька фаз. Перша фаза (10-20 годин від народження) – це початок заселення, тут вирішальне значення має спосіб народження, грудне вигодовування та цілодобове перебування з мамою. Друга фаза (перші 3-5 днів) – первинна колонізація, коли також важливі всі попередні зовнішні фактори, та третя фаза – стабілізації, може тривати до третього тижня життя або і протягом всього першого року.

Зауважимо, що склад мікрофлори дитини тільки у віці близько трьох років стає подібним до мікрофлори дорослого. Тому ознаки дисбактеріозу у немовлят, чи симптоми у дітей різного віку є відмінними. Це обумовлено як складом самої мікрофлори, так і зрілістю органів та систем дитини або дорослого, а також впливом супутніх зовнішніх факторів.

Отже, ознаками дисбактеріозу у немовлят можуть бути  зригування, здуття живота, проноси, наявність неперетравлених решток у випорожненнях та прояви атопічного дерматиту.

Симптоми у дітей різного віку.

Для дітей у віці від одного до трьох років – це схильність до закрепів, здуття живота, прояви атопічного дерматиту.

У дітей дошкільного віку проявами дисбактеріозу можуть бути часті респіраторні захворювання, закрепи, неперетравлені рештки у випорожненнях, атопічний дерматит.

Отже, ознаки дисбактеріозу у немовлят чи симптоми у дітей різного віку в дечому відрізняються, проте завжди слід розуміти, що вказані вище клінічні прояви є досить неспецифічними і можуть мати іншу причину появи, аніж дисбактеріоз. Саме тому обов’язково слід проконсультуватись із лікарем для обстеження та призначення відповідного ефективного лікування.

У дорослих дисбактеріоз може проявлятись проносами або закрепами, болями та здуттям живота, зниженням апетиту, нудотою, печією. Можливі й загальні симптоми: болі голови, загальна слабкість,  підвищена втомлюваність, схуднення, а також прояви з боку шкіри (свербіж, алергічні висипання, сухість шкіри).

Звичайно, вище перераховані симптоми є досить загальними, і обов’язово потрібна консультація лікаря для з’ясування причини їх появи та призначення грамотного обстеження та ефективного лікування.

Враховуючи, що причин появи дисбактеріозу досить багато (інфекційні захворювання, нераціональне харчування, хвороби органів травної системи, нераціональна антибіотикотерапія), і більшість них власне виникають у дорослому віці, обов’язково для лікування дисбактеріозу у дорослого і дитини слід в першу чергу визначити, що саме призвело до його появи.

Тому лікування дисбактеріозу у дорослого і дитини має включати в першу чергу виявлення та усунення причини, раціональне харчування (режим, овочі та фрукти, кисломолочні продукти), достатню фізичну активність, замісні та підтримуючі препарати для відновлення власної мікрофлори – пребіотики та пробіотики. Відповідно, схеми лікування дисбактеріозу у дорослого чи дитини можуть відрізнятись ще й тим, що можуть містити пробіотики з штамами різних бактерій, тривалістю курсу терапії та необхідністю приймати супутні препарати для корекції наявних порушень з боку травної системи.

Будьте уважними до себе, адже профілактика завжди ефективніша, безпечніша й приємніша, ніж лікування.

 

Література: 

  1. Ильенко Л.И., Холодова И.Н.  Дисбатериоз кишечника у детей // https://cyberleninka.ru/article/n/disbakterioz-kishechnika-u-detey/viewer
  2. https://www.medkompas.ru/about-health/diseases/disbakterioz/

Продукти Лактіалє:

Lactiale
Лактіалє GG

Орієнтовна ціна в аптеках:

132.9 - 158.95 грн
Ціна в аптеках Детальніше
Lactiale
Лактіалє Малюк формула

Орієнтовна ціна в аптеках:

113.63 - 175.59 грн
Ціна в аптеках Детальніше
Lactiale
Лактіалє для дітей

Орієнтовна ціна в аптеках:

115.11 - 178.03 грн
Ціна в аптеках Детальніше
Lactiale
Лактіалє капсули

Орієнтовна ціна в аптеках:

136.81 - 219.53 грн
Ціна в аптеках Детальніше

Читайте також:

Lactiale

Симптоми дисбактеріозу

ДІАРЕЯ РІЗНОЇ ЕТІОЛОГІЇ: ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНА ТА ЯК ЇЇ ЛІКУВАТИ
Діарея – це часті (більше трьох разів на добу) неоформлені водянисті випорожнення, які можуть супроводжуватись різними симптомами з боку багатьох органів та систем. Вона може супроводжуватись болем в животі, нудотою, блюванням, а може проходити без них.
Більше
Lactiale

Симптоми дисбактеріозу

ДИСБАКТЕРІОЗ – ЧИ Є ТАКА ХВОРОБА?
Дисбактеріоз – це, дослівно, порушення складу нормальної мікрофлори кишечника, тобто відхилення у видах штамів та кількості бактерій. Це фактично фоновий стан, який може супроводжувати різні захворювання, стани організму в період лікування.
Більше
Lactiale

Симптоми дисбактеріозу

МІКРОФЛОРА КИШЕЧНИКА ТА ВУГРІ - ЯК ПРОЯВЛЯЄТЬСЯ ВЗАЄМОЗВ'ЯЗОК?
Вживання солодкої, смаженої та висококалорійної їжі з низьким вмістом необхідних нутрієнтів та клітковини асоційоване з проявами вугрової хвороби
Більше
Lactiale

Симптоми дисбактеріозу

ДИСБАКТЕРІОЗ У ДІТЕЙ: ПРИЧИНИ, ПРОЯВИ ТА ЛІКУВАННЯ
Як відновити мікрофлору кишечника у дитини? Дати відповідь на це питання намагаються багато спеціалістів, оскільки важливість впливу мікрофлори на функціонування організму в цілому важко переоцінити
Більше
Lactiale

Симптоми дисбактеріозу

ДІАРЕЯ
Діарея і розлад шлунково-кишкового тракту (пронос) - це одне з порушень в роботі кишечника, що супроводжується спонтанними і частими виділеннями рідкого стільця і, як правило, зневодненням організму.
Більше
Lactiale

Симптоми дисбактеріозу

МЕТЕОРИЗМ
Метеоризм (від грец. Мeteorismos здуття, синоніми: тимпанія, пучення) надлишкове скупчення газів у травному тракті являє собою один з найбільш частих симптомів різноманітних захворювань органів травлення.
Більше
Lactiale

Симптоми дисбактеріозу

ЗАКРЕП
Запор (закреп) - це порушення спорожнення кишечника (затримка стільця), більше двох діб. До нього відносять і неповне звільнення кишечнику, що супроводжується відчуттям дискомфорту.
Більше