ЛІКУВАННЯ ДИСБАКТЕРІОЗУ У НЕМОВЛЯТ

Дисбактеріоз – дослівно, це порушення якісного та кількісного складу мікрофлори органу, слизової або шкіри. Важливі наслідки та певні клінічні прояви має власне дисбактеріоз кишечника.

Дисбактеріоз є фоновим станом, тобто виникає як наслідок інших порушень: наприклад, нераціональне харчування, після перенесених кишкових інфекцій або на фоні прийому антибіотиків. Мікрофлора кишечника здатна сама підтримувати та відновлювати свій склад, проте не завжди має для цього достатньо ресурсів. Саме тоді необхідна зовнішня підтримка. Тому слід знати ознаки дисбактеріозу, а конкретно симптоми дисбактеріозу кишечника, та чим лікувати дисбактеріоз.

На сьогодні вважають, що немовля народжується стерильним, і від моменту появи на світ його організм починають заселяти мікроорганізми. А які саме – дружні, корисні чи шкідливі, стійкі до антибіотиків і навіть патогенні, залежить від багатьох факторів (стан здоров’я вагітної жінки, спосіб народження – природнім шляхом чи кесарів розтин; одразу приклали до грудей та цілодобове перебування з мамою – або роздільне перебування, штучне вигодовування , антибіотики).

Крім вказаних вище негативних чинників, що сприяють розвитку дисбактеріозу у немовляти, слід пам’ятати, що в принципі є таке поняття, як транзиторний дисбактеріоз новонароджених. І це фізіологічний стан, тобто такий, який в нормі в певний період часу може бути, оскільки він обумовлений особливостями росту та розвитку організму новонародженої дитини. Транзиторні функціональні стани виникають в результаті незрілості систем організму малюка та недосконалого їх функціонування. Але вони є минущими, і тривають один або кілька тижнів (залежно від того, який це саме розлад).

Як зрозуміти, що малюк має дисбактеріоз?

Ознаки дисбактеріозу, а саме симптоми дисбактеріозу кишечника,  наступні: здуття животика (кольки, метеоризм), закреп або пронос, зригування, неперетравлені домішки та слиз у випорожненнях, можливо знижений апетит, порушений сон. Тобто саме ті прояви, які турбують батьків в перші місяці життя малюка. Крім того, ознаки дисбактеріозу можуть бути не настільки очевидними та пов’язаними суто із функціонуванням травної системи. Наприклад, зміни на шкірі малюка алергічного походження, грибкові ураження слизових теж є результатом порушення функціонування мікрофлори кишечника, тобто функції імунного захисту.

Чим і чи лікувати дисбактеріоз?

В першу чергу, розуміємо, що ми лікуємо не аналізи, а конкретну дитину у випадку, якщо вона дійсно цього потребує, тобто є певні клінічні симптоми дисбактеріозу кишечника, і лікування призначає та контролює тільки лікар.

Отже, якщо  ви просто так зробили посів калу на дисбактеріоз і там раптом виявились зміни (попереджаємо, що результати посіву можуть бути абсолютно різні, якщо ви здасте їх, наприклад, два дні поспіль), а малюка нічого не турбує, він добре набирає масу тіла, має чудовий апетит та міцний сон – просто заспокойтесь та радійте життю.

Проте, якщо обстеження дитині призначив лікар з приводу того, що вона дійсно має певні ознаки дисбактеріозу, і результати аналізу показують наявність великої кількості умовно патогенної або патогенної флори, тоді дійсно немовля може потребувати лікування дисбактеріозу.

Чим саме можна лікувати дисбактеріоз кишечника?

1. Корекція харчування;

2. Пробіотики, пребіотики або синбіотики;

3. Виявлення та усунення фактора, який можливо спричинив розвиток дисбактеріозу.

Важливо дотримуватись рекомендацій лікаря щодо харчування, прийому призначеного препарату та тривалості курсу лікування.

 

 

Література:

  1.  Энрикес М. Помогают ли пробиотики восстановить микрофлору кишечника? // BBC Future. — 28 января 2019.
  2.  Lepage, P.; Leclerc, M. C.; Joossens, M.; Mondot, S.; Blottiere, H. M.; Raes, J.; Ehrlich, D.; Dore, J. A metagenomic insight into our gut's microbiome (неопр.) // Gut. — 2012. — 23 April (т. 62, № 1). — С. 146—158. — doi:10.1136/gutjnl-2011-301805. — PMID 22525886.

Продукти Лактіалє:

Lactiale
Лактіалє GG

Орієнтовна ціна в аптеках:

132.9 - 158.12 грн
Замовити Детальніше
Lactiale
Лактіалє Малюк формула

Орієнтовна ціна в аптеках:

113.63 - 175.59 грн
Замовити Детальніше

Читайте також:

Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

ПОЇЗДКА НА МОРЕ: ВСІ МОЖЛИВІ РИЗИКИ ДЛЯ КИШКІВНИКА
Відпочинок завжди супроводжується очікуванням приємних подій, проте для того, щоб час було проведено з користю для себе та без шкоди для здоров’я, слід добре підготуватись.
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

ЗМІНА КЛІМАТИЧНИХ ПОЯСІВ І СТАН МІКРОФЛОРИ
Світ флори та фауни на Землі дуже різноманітний, і відповідно змінюється в різних кліматичних умовах. Це стосується й мікрофлори середовища, яка безперечно чинить вплив на мікрофлору організму.
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

ВПЛИВ ЗМІНИ ЗВИЧНОГО РАЦІОНУ ПРИ ПОЇЗДКАХ ЗАКОРДОН НА СТАН КИШКІВНИКА І МІКРОФЛОРИ
Далекі поїздки, особливо закордон, мають як свої очевидні переваги, так і певні недоліки або незручності.
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

ДІЄТА ДИТИНИ ПРИ ДИСБАКТЕРІОЗІ
Дисбактеріоз – це порушення якісного та кількісного складу мікрофлори кишечника, що в свою чергу призводить до порушення процесів травлення та засвоєння поживних речовин, формування імунного захисту організму, синтезу деяких вітамінів тощо. Все це може негативно впливати на ріст і розвиток дитини, призводити до тривалих розладів травлення (зригування, здуття живота, проноси або закрепи; порушення сну, неспокій, повільний набір маси тіла).
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

Кишкові інфекції та чим вони небезпечні
Кишкові інфекції надзвичайно поширена проблема, друга по частоті після гострих респіраторних захворювань. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, шороку фіксують до 275 млн випадків діарейних захворювань.
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

Різниця між пробіотиком та синбіотиком
Мікроорганізми є невід’ємною частиною життя людини. Кількість клітин мікроорганізмів, які співіснують з організмом людини,  значно перевищує число клітин макроорганізму, в співвідношенні 1:9.
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

ЛІКУВАННЯ ЗАКРЕПІВ
Лікування закрепів, як правило є комплексним і включає в себе: прийом проносних засобів, що очищають кишечник і підсилюють його перестальтику, дієтичне харчування, багате насамперед клітковиною.
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

ДИСБАКТЕРІОЗ У НЕМОВЛЯТ, ЩО ЗНАХОДЯТЬСЯ НА ГРУДНОМУ ВИГОДОВУВАННІ, ОСОБЛИВОСТІ ЛІКУВАННЯ
Якщо дитина знаходиться на грудному вигодовуванні, то біфідобактеріїї, або пробіотики, складають біля 95 % всієї мікрофлори. Звичайно кишечник немовляти у незначній кількості заселяють й інші бактерії та мікроби – ентерококи, мікрококи, стрептококи, бактероїди, кишкова паличка тощо.
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

МІКРОФЛОРА КИШЕЧНИКА ДИТИНИ ТА ІМУНІТЕТ - ЧИ ІСНУЄ ЗВ'ЯЗОК?
Уже в перші години життя в кишечник малюка з материнським молоком потрапляють імуноцити (клітини імунної системи) та імуноглобуліни. Імуноглобуліни циркулюють в крові і лімфі і виконують важливу роль в роботі імунітету.
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

ЯК ЛІКУВАТИ ДИСБАКТЕРІОЗ У НЕМОВЛЯТ?
Для лікування застосовуються препарати з природними штамами біфідобактерій. Сьогодні вони випускаються у великому асортименті. Найкраще приділяти увагу живим бактеріям, які зберігаються при низькій температурі, що дозволяє тримати флору в анабіозі
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

СИНДРОМ ДИСБАКТЕРІОЗУ КИШКІВНИКА
Оскільки дисбактеріоз - це клініко-лабораторний синдром, що виникає при найрізноманітніших захворюваннях, він має безліч видів і форм, що залежать від основного захворювання і збудника. Тому лікування даного синдрому потрібно починати з лікування основного захворювання.
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

ЯК ЗБЕРЕГТИ ЗДОРОВ'Я КИШЕЧНИКА
Поняття "здоровий кишечник" має на увазі дві умови. З одного боку, це відсутність стресів і перевтоми, активний спосіб життя. З іншого боку - правильне харчування. Прийом ліків, зокрема антибіотиків і знеболюючих, тільки за призначенням лікаря.
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

ЖИВІ ЦІЛЮЩІ ПРОДУКТИ
Уникнути неприємних проявів дисбактеріозу можна, якщо регулярно вживати продукти, які містять корисні бактерії. Сукупність цих маленьких організмів в кишечнику називають пробіотиками. Розглянемо продукти-лідери за вмістом пробіотиків
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

ЧИМ ГОДУВАТИ ДИТИНУ ПРИ ДІАРЕЇ
Дуже важливо виключити з раціону малюка продукти з проносним ефектом, а також ті, що стимулюють виділення жовчі чи призводять до бродіння в кишечнику, підсилюючи його роботу. До них відносять молоко, житній хліб, сирі овочі, кислі фрукти
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

ВСЕ, ЩО ВАРТО ЗНАТИ ПРО ДІАРЕЮ
Існує безліч факторів та причин, які сприяють діареї. Найбільш поширені - віруси та бактерії, рідше токсини. Пронос - частий наслідок антибіотикотерапії. Також діарея незмінний супутник туристів. Її спричиняє незвична для організму питна вода, харчі, зміна кліматичних умов, тощо.
Більше