СИНДРОМ ПОДРАЗНЕНОГО КИШЕЧНИКА ТА ПРОБІОТИКИ: ЯК ВОНИ СТАЮТЬ У ПРИГОДІ?

Lactiale

Вікторія Валеріївна Родінкова

Професорка Вінницького національного медичного університету, докторка біологічних наук

Науковий редактор Вікторія Родінкова

Для людей із синдромом подразненого кишечника (СПК) пробіотики стали надією та, водночас, соломинкою, за яку хапається хворий, що більше не хоче відчувати болісних симптомів.

Адже СПК – то хронічне захворювання, яке характеризується нестерпними болями у животі та змінами в роботі шлунково-кишкового тракту (ШКТ). А там, де проблеми кишечника, там і пробіотики. Тому і не дивно, що хворі із СПК покладають на них великі надії. І щодо покращення своєї мікрофлори, і щодо зменшення болю.

Але чи дійсно допомагають пробіотики впоратися із симптомами СПК? Тільки якщо ви точно знаєте, що і для чого приймаєте.

Що таке СПК?

Синдром подразненого кишечника – хронічне захворювання, що характеризується дискомфортом чи болями ШКТ, а також метеоризмом, здуттям, діареєю або закрепами.

Синдром подразненого кишечника належить до переліку найбільш розповсюджених захворювань. Він вражає від 7 до 21% жителів різних країн. У Західній цивілізації цей стан частіше зустрічається у жінок, аж у три рази, аніж у чоловіків. Втім, для країн Азії ця різниця не є такою суттєвою. У той же час, переважна частина хворих на СПК вважають, що їх стан не вартий уваги і не звертаються по медичну допомогу.

Точні причини виникнення цього недугу невідомі. Однак, вважається, що це можуть бути:

  • інфекції та / чи надлишковий бактеріальний ріст,
  • зміни моторики ШКТ,
  • порушення роботи осі «кишечник-мозок»,
  • IgE-залежна харчова алергія та
  • IgG-непереносимість їжі,
  • недостатня засвоюваність поживних речовин із кишечника,
  • целіакія та
  • інші запальні процеси травної системи.

Серед факторів, які вважаються доведеною причиною виникнення синдрому подразненого кишечника є, зокрема, порушення рухової функції ШКТ: підвищена чутливість рецепторів стінки кишки до розтягнення. Умовою формування підвищеної вісцеральної чутливості є фактори подразнення – фізична травма, психоемоційний стрес, кишкова інфекція та ін. Якщо у кишечнику утворюється газ, це викликає розтягнення стінки ШКТ. І вже вплив незначної кількості такого газу викликає відповідь кишечника, яка проявляється болем. Больові відчуття можуть призводити до подальших змін (посилення метеоризму та ін.).

Крім того, якщо ви маєте непереносимість певного продукту, то його вживання може викликати подальший дискомфорт. Стрес, викликаний цим дискомфортом, своєю чергою, буде підсилювати симптоми.

Вважається, що хворий має СПК, якщо біль в животі з'являється не рідше, ніж один раз на тиждень протягом трьох місяців. Але при цьому мають спостерігатися і, як мінімум, два з наступних симптомів: біль, пов'язаний з дефекацією, зміна частоти випорожнень або зміна їх зовнішнього вигляду.

Крім того, існує чотири підтипи СПК, які пов'язані з типом дефекації.

  • СПК з больовим синдромом та метеоризмом;
  • СПК з діареєю;
  • СПК із закрепами;
  • СПК з чередуванням закрепів та діареї.

Ще один підтип, відомий як «постінфекційний», виділяється у разі, якщо хвороба розвивається після інфекції. Він є досить поширеним. Вважається, що постінфекційний СПК притаманний 25% пацієнтів з цим захворюванням.

Лікування всіх підтипів хвороби передбачає прийом ліків, поліпшення дієти і способу життя, усунення з меню коротколанцюгових вуглеводів і використання пробіотиків.

Коротколанцюгові вуглеводи (FODMAP) – це цукри, що природнім чином містяться у багатьох продуктах харчування, першою чергою, рослинного походження. Окрім глюкози, до них належать сахароза, фруктоза, галактоза, лактоза. Багато з них погано, а відтак, і не повністю всмоктуються в тонкому кишечнику людини. Тому їх вживання призводить до підвищеного газоутворення. Отже, вживання FODMAP може викликати шлунково-кишкові симптоми, такі як метеоризм і здуття живота. А вони, своєю чергою, погіршують стан при СПК.

Що таке пробіотики?

Хід багатьох процесів, що відбуваються у травній системі, забезпечується корисними бактеріями, що живуть у ШКТ. Ця кишкова мікрофлора відіграє значну роль у підтриманні здоров'я організму.

Однак, з різних причин, у кишковій мікрофлорі може виникнути дисбаланс. Тоді корисних бактерій у кишечнику стає менше і вони перестають пригнічувати ріст шкідливих мікроорганізмів.

А от пробіотики – це живі бактерії або дріжджі, які здатні повернути мікрофлорі втрачений природний баланс. Вони містяться в харчових продуктах і добавках. Пробіотики безпечні, схожі на природну флору кишечника і корисні для здоров'я. До поширених пробіотичних штамів належать лактобактерії  Lactobacillus та біфідобактерії Bifidobacterium.

Люди вживають їх для підтримки здорової і збалансованої мікрофлори кишечника. Пробіотики здатні підтримувати або навіть зменшувати вагу, поліпшувати здоров'я серцево-судинної системи, покращувати травлення і зміцнювати імунну систему.

Деякі поширені пробіотичні продукти включають

  • йогурт,
  • кефір,
  • квашені огірки,
  • квашену капусту
  • темпе,
  • кімчі
  • та інші ферментовані продукти.

Як пробіотики працюють з СПК?

Значну кількість недавніх досліджень присвячено вивченню того, як пробіотики можуть використовуватися для лікування та контролю СПК.

Симптоми СПК пов'язані з певними змінами кишкової мікрофлори. Наприклад, люди з СПК мають меншу кількість лактобацил і біфідобактерій в кишечнику і більш високі рівні шкідливих стрептококів, кишкової палички та клостридій.

Крім того, у приблизно 84% пацієнтів з СПК в тонкому кишечнику спостерігається надмірний бактеріальний ріст. Він і може зумовлювати багато тих неприємних симптомів, які спостерігаються при СПК.

Однак неясно, чи є ця зміна причиною чи результатом СПК. Крім того, деякі ліки, які використовуються для лікування симптомів СПК, можуть пошкодити здорові бактерії, що живуть в кишечнику.

Зміни кишкової флори можуть впливати на симптоми СПК, посилюючи запалення, підвищуючи чутливість до газів в кишечнику, знижуючи імунну функцію і змінюючи перистальтику.

Вважається, що пробіотики можуть покращити ці симптоми шляхом:

  • Пригнічення росту хвороботворних бактерій
  • Посилення бар’єрних функцій імунної системи
  • Допомоги в боротьбі із запаленням
  • Зменшення частоти випорожнень
  • Зменшення газоутворення за рахунок збалансування кишкової флори
  • Зниження чутливості кишечника до скупчення газів

Однак, не всі пробіотики однакові. Насправді термін "пробіотик" охоплює безліч різних штамів та типів бактерій та дріжджів. Їх вплив на здоров’я різниться залежно від типу.

Чи можуть пробіотики полегшити симптоми СПК?

Ряд досліджень показав, що певні пробіотики можуть впливати на деякі симптоми СПК. Особливо багатообіцяючими виявилися бактерії родів Bifidobacterium, Lactobacillus і дріжджі Saccharomyces. Втім, значний внесок цих корисних мікроорганізмів у лікування означеної хвороби все ще обговорюється.

Загальне поліпшення симптомів

Хоча є і обнадійливі дані. В огляді Британської дієтичної асоціації (BDA) оцінювалося загальне поліпшення симптомів у 29 дослідженнях, викликане 10 різними пробіотиками. І 14 з них показали позитивний результат.

Наприклад, в ході дослідження 214 пацієнтів з СПК лікували пробіотиком Lactobacillus plantarum 299v. Через чотири тижні 78% пацієнтів оцінили пробіотик як хороший або відмінний щодо поліпшення симптомів, особливо стосовно болю і здуття.

Ці результати були підтверджені іншим дослідженням, проведеним в Польщі. Однак два інших невеликих дослідження того ж пробіотичного штаму не виявило позитивного ефекту.

Німецьке дослідження пробіотика у рідкій формі випуску, що містив 2 штами бактерій, також дало багатообіцяючі результати. У цьому дослідженні 297 пацієнтів отримували лікування протягом восьми тижнів, і у них на 50% знизилися загальні симптоми, включаючи біль у животі.

Інший пробіотик, що містив чотири штами, був протестований на 186 пацієнтах у Великобританії. Було виявлено, що через 12 тижнів лікування загальна важкість симптомів зменшилася.

Також було показано, що капсули Bifidobacterium infantis 35624, хоч і незначно, але зменшують біль, здуття живота і проблеми з кишечником при всіх підтипах СПК.

Хоча деякі з цих результатів є багатообіцяючими, між дослідженнями спостерігається певна неузгодженість. Крім того, дія більшості штамів вивчалася тільки в одному дослідженні, яке й демонструвало їх ефективність. Тому для підтвердження результатів необхідні додаткові експерименти.

Біль в животі

Біль в животі – один з основних симптомів СПК. Він часто відчувається в нижній частині або повністю по всій поверхні живота і проходить після дефекації.

Сім типів пробіотиків були пов'язані з поліпшенням симптомів болю в животі.

Було виявлено, що штам L. plantarum знижує як частоту, так і важкість болю в животі в порівнянні з плацебо.

В одному дослідженні вивчалися дріжджі S. cerevisiae. Після восьми тижнів лікування 63% людей в тестовій групі і 47% людей в групі плацебо повідомили про значне зменшення болю.

В іншому дослідженні учасники пили пробіотичний розчин, що складався з B. bifidum, B. lactis, L. acidophilus і L. casei. Через 8 тижнів Їх біль зменшився на 64% в групі що приймала пробіотики, і на 38% – в групі плацебо.

Також цікаво відзначити, який вплив в цих дослідженнях мав ефект плацебо. Ефект плацебо – це коли люди відчувають позитивний результат лікування, навіть, якщо вони просто приймають пігулку, пусту всередині. Це досить часто спостерігається в дослідженнях з СПК і може вказувати на психологічні причини виникнення цієї хвороби.

Здуття живота і метеоризм

Надмірне газоутворення і підвищена чутливість стінок кишечника до нього можуть викликати дискомфортне здуття живота і метеоризм при СПК.

Два дослідження показали, що саме пробіотики знижують здуття живота, і ще одне виявило, що вони зменшують газоутворення.

Було виявлено, що штам L. plantarum знижує частоту і важкість симптомів здуття живота в порівнянні з плацебо.

В іншому дослідженні пацієнти приймали напій із шипшини, змішаний з вівсяним супом, ферментований L. plantarum. У тестовій групі спостерігалося значне зменшення метеоризму. При цьому учасники обох груп – тестової та плацебо, – відмічали зменшення болю в животі.

Додаткове дослідження показало, що у учасників з СПК спостерігалося зменшення здуття живота після чотирьох тижнів лікування добавкою з чотирьох штамів: B. lactis, L. acidophilus, L. bulgaricus і S. thermophilus.

Якщо надмірне газоутворення і здуття живота є вашою основною проблемою при СПК, то один з цих пробіотиків може поліпшити ваші симптоми. Однак, перед його вживанням необхідна консультація з лікарем.

Діарея

Приблизно у 15% людей з СПК переважають симптоми діареї.

Інформації щодо позитивного впливу пробіотиків для лікування діареї, пов'язаної з інфекцією, наразі, багато. А от про вплив пробіотиків на неінфекційні типи діареї, яка виникає при СПК, відомо менше.

Втім, і тут було виявлено, що пробіотик, відомий як Bacillus coagulans, покращує багато симптомів, включаючи діарею і частоту випорожнень. Однак до теперішнього часу дослідження були невеликими, тому необхідні додаткові експерименти.

З метою лікування СПК з переважанням діареї також вивчалися пробіотичні дріжджі Saccharomyces boulardii. Дослідження показало, що вони можуть покращувати роботу кишечника і зменшувати запалення.

На людях з СПК також були протестовані пробіотики, що містили декілька штамів бактерій. Виявилося, що деякі з них можуть мати позитивний ефект. Зокрема, значно покращувати консистенцію випорожнень у порівнянні з групою плацебо. При цьому значно покращувалися симптоми СПК.

Втім, дослідження ефекту пробіотиків на діарею ще тривають.

Закреп

Найбільш поширеною формою СПК є тип з переважанням закрепів, яким страждає майже половина всіх людей, що мають це захворювання.

Дослідження СПК з переважанням закрепів були спрямовані на те, щоб визначити, чи можуть пробіотики збільшити частоту випорожнень і полегшити пов'язані з ними симптоми.

В одному дослідженні учасникам давали один з двох мультиштамних пробіотиків. Один з них містив L. acidophilus і L. reuteri, а інший - L. plantarum, L. rhamnosus і L. lactis.

Лікування цими пробіотиками призвело до більш частого випорожнення кишечника і поліпшення консистенції калу.

У дослідженні дітей з СПК лікування пробіотиком B. lactis і пребіотиком інуліном зменшувало закреп, здуття живота і відчуття важкості в животі. Однак слід зазначити, що у деяких пацієнтів з СПК інулін може погіршити симптоми.

Крім того, було виявлено, що S. cerevisiae зменшує біль і симптоми здуття живота при СПК з переважанням закрепів.

І хоча деякі з цих результатів є багатообіцяючими, як і у випадку з більшістю інших обговорюваних симптомів, на сьогоднішній день дослідження були невеликими. Не було достатньо інформації, щоб підтвердити, чи дійсно пробіотики приносять користь людям з закрепами при СПК.

Чи варто приймати пробіотики, якщо у вас СПК?

Незважаючи на деякі багатообіцяючі дослідження, ще занадто рано давати загальні рекомендації по використанню пробіотиків при СПК.

Хоча було доведено, що деякі штами мають переваги при одному або двох симптомах, більшість пробіотиків навряд чи викличуть поліпшення.

Однак пробіотики безпечні і є відносно дешевим варіантом лікування СПК. Крім того, вони допомогли деяким людям, особливо тим, у кого були специфічні симптоми.

Якщо ви хочете спробувати пробіотики, ось кілька ключових порад при їх виборі:

  • Виберіть пробіотик, заснований на доказах: той, ефективність якого підтверджена дослідженнями.
  • Виберіть пробіотик відповідно до ваших потреб: ті штами, які підходять для ваших симптомів
  • Приймайте правильну дозу: використовуйте дозування, рекомендоване виробником.
  • Притримуйтеся одного плану лікування: спробуйте приймати певний штам не менше чотирьох тижнів і стежте за своїми симптомами.

Майте на увазі, що деякі пробіотичні добавки містять інгредієнти, які можуть погіршити ваші симптоми. До них відносяться овес, інулін, лактоза, фруктоза, сорбіт і ксиліт. Якщо ваші симптоми викликані будь-яким з цих факторів, пошукайте пробіотики, які їх не містять.

Приділивши час вибору пробіотика, який найкраще відповідає вашим потребам, ви зможете виявити, що він є ефективним додатковим засобом лікування ваших симптомів при СПК.

Навіть якщо ви не помітите значних поліпшень, пробіотики можуть принести користь вашому здоров'ю і можуть стати цінним компонентом здорового способу життя.

 

Джерело:

  1. https://www.healthline.com/nutrition/probiotics-for-ibs

Продукти Лактіалє:

Lactiale
Лактіалє капсули по 230 мг №30

Орієнтовна ціна в аптеках:

267.1 - 346.75 грн
Ціна в аптеках Детальніше
Lactiale
Лактіалє Мульті

Орієнтовна ціна в аптеках:

180.5 - 428 грн
Ціна в аптеках Детальніше

Читайте також:

Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

ВІДНОВЛЕННЯ МІКРОБІОМУ КИШКІВНИКА У ПІСЛЯПОЛОГОВИЙ ПЕРІОД ЖІНОК
Важливо розуміти, що нормальний склад мікробіому вагітної жінки має надзвичано велике значення для перебігу вагітності, пологів та подальшого відновлення жінки вже після народження дитинки.
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

НЕ ЧІПАЙТЕ МІКРОБІОМ! ЧОМУ ЄВРОПЕЙСЬКІ АЛЕРГОЛОГИ ПРОТИ АНТИБІОТИКІВ В ПЕДІАТРІЇ
Європейська академія алергії та клінічної імунології рекомендує обмежити застосування антибіотиків у період вагітності та раннього дитинства, аби зменшити поширеність алергічних захворювань серед дітей
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

НА МІКРОБІОМ КИШЕЧНИКА ВПЛИВАЄ БІЛЬШЕ ЛІКІВ, НІЖ ВИ ГАДАЛИ
Кожен четвертий препарат, що не є антибіотиком, пригнічує зростання принаймні одного виду бактерій у мікробіомі кишечника
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

ЯК ВІДНОВИТИ МІКРОФЛОРУ КИШЕЧНИКА ПІСЛЯ КОВІДУ (COVID-19)
Добавки пробіотиків та пребіотиків до раціону можуть допомогти подолати не лише дисбактеріоз кишечника, а покращити загальну імунну функцію
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

ДИСБАКТЕРІОЗ У НЕМОВЛЯТИ НА ГВ: ЯК ХАРЧУВАТИСЯ МАМІ
Дисбактеріоз виникає, якщо кишковий мікробіом малюка ще не сформований або він зазнав змін через вплив поганої, патогенної, мікрофлори або антибіотиків.
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

ДІЄТА ПРИ ДИСБАКТЕРІОЗІ, ЗАКРЕПАХ, ДІАРЕЇ – ЯКА ВОНА І ЯК ЇЙ СЛІДУВАТИ
Кишковий мікробіом – важлива та складна система, яка складається з понад ста видів колоній бактерій, що, як правило, є нешкідливими. Мікробіом не є сталою системою, він змінюється з віком або під дією певних факторів.
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

НАГОДУЙ СВОЮ МІКРОФЛОРУ. ЩО ВАРТО ДОДАТИ У СВІЙ РАЦІОН, ЩОБ МІКРОФЛОРА КИШЕЧНИКА ОТРИМУВАЛА ПОТРІБНІ ЕЛЕМЕНТИ
Кишкова мікрофлора – одна з найбільш густонаселених мікробних спільнот на землі. Ця складна система забезпечує метаболічні, імунологічні та захисні функції, що відіграють вирішальну роль у підтриманні здоров’я людини.
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

ПРОБІОТИКИ: СКІЛЬКИ МІЛЬЯРДІВ КУО ПОТРІБНО, ЩОБ ПІДТРИМУВАТИ ЗДОРОВ'Я КИШЕЧНИКА?
Пробіотики стали модною дієтичною добавкою, що, як вважається, здатна поліпшити стан при хронічних захворюваннях, а також подовжити життя. Втім, часто виникають питання, а скільки ж саме пробіотиків потрібно вживати щоденно, щоб отримати від них позитивний ефект.
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

ПРОБІОТИК LACTOBACILLUS ACIDOPHILUS ПЕРСПЕКТИВНИЙ У ЛІКУВАННІ ЗАПАЛЬНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ
Пробіотики все ширше входять у наше життя не лише із продуктами харчування, такими як йогурт та кефір, а й все серйозніше сприймаються медиками як засіб для лікування різноманітних хвороб. Зокрема, кишкових.
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

ДОМАШНІ ЙОГУРТИ – ЧИ Є ВІД НИХ КОРИСТЬ?
Йогурт – страва, історія якої нараховує більше семи тисяч років. Вважається, що з цим побічним продуктом ферментації молока людство познайомилось близько 5 тис років до н. е., коли відбувався процес одомашнення худоби.
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

АНОРЕКСІЯ
Донедавна вважалось, що цією хворобою страждають, в основному, молоді дівчата, котрі за будь-яку ціну хочуть бути схожими на моделей з обкладинок модних журналів.
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

ПОЇЗДКА НА МОРЕ: ВСІ МОЖЛИВІ РИЗИКИ ДЛЯ КИШКІВНИКА
Відпочинок завжди супроводжується очікуванням приємних подій, проте для того, щоб час було проведено з користю для себе та без шкоди для здоров’я, слід добре підготуватись.
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

ЗМІНА КЛІМАТИЧНИХ ПОЯСІВ І СТАН МІКРОФЛОРИ
Світ флори та фауни на Землі дуже різноманітний, і відповідно змінюється в різних кліматичних умовах. Це стосується й мікрофлори середовища, яка безперечно чинить вплив на мікрофлору організму.
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

ВПЛИВ ЗМІНИ ЗВИЧНОГО РАЦІОНУ ПРИ ПОЇЗДКАХ ЗАКОРДОН НА СТАН КИШКІВНИКА І МІКРОФЛОРИ
Далекі поїздки, особливо закордон, мають як свої очевидні переваги, так і певні недоліки або незручності.
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

ЛІКУВАННЯ ДИСБАКТЕРІОЗУ У НЕМОВЛЯТ
Дисбактеріоз є фоновим станом, тобто виникає як наслідок інших порушень: наприклад, нераціональне харчування, після перенесених кишкових інфекцій або на фоні прийому антибіотиків. Мікрофлора кишечника здатна сама підтримувати та відновлювати свій склад, проте не завжди має для цього достатньо ресурсів. Саме тоді необхідна зовнішня підтримка.
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

ДІЄТА ДИТИНИ ПРИ ДИСБАКТЕРІОЗІ
Дисбактеріоз – це порушення якісного та кількісного складу мікрофлори кишечника, що в свою чергу призводить до порушення процесів травлення та засвоєння поживних речовин, формування імунного захисту організму, синтезу деяких вітамінів тощо. Все це може негативно впливати на ріст і розвиток дитини, призводити до тривалих розладів травлення (зригування, здуття живота, проноси або закрепи; порушення сну, неспокій, повільний набір маси тіла).
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

КИШКОВІ ІНФЕКЦІЇ ТА ЧИМ ВОНИ НЕБЕЗПЕЧНІ
Кишкові інфекції надзвичайно поширена проблема, друга по частоті після гострих респіраторних захворювань. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, щороку фіксують до 275 млн випадків діарейних захворювань.
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

РІЗНИЦЯ МІЖ ПРОБІОТИКОМ ТА СИНБІОТИКОМ
Мікроорганізми є невід’ємною частиною життя людини. Кількість клітин мікроорганізмів, які співіснують з організмом людини,  значно перевищує число клітин макроорганізму, в співвідношенні 1:9.
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

ЛІКУВАННЯ ЗАКРЕПІВ
Лікування закрепів, як правило є комплексним і включає в себе: прийом проносних засобів, що очищають кишечник і підсилюють його перестальтику, дієтичне харчування, багате насамперед клітковиною.
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

ДИСБАКТЕРІОЗ У НЕМОВЛЯТ, ЩО ЗНАХОДЯТЬСЯ НА ГРУДНОМУ ВИГОДОВУВАННІ, ОСОБЛИВОСТІ ЛІКУВАННЯ
Якщо дитина знаходиться на грудному вигодовуванні, то біфідобактеріїї, або пробіотики, складають біля 95 % всієї мікрофлори. Звичайно кишечник немовляти у незначній кількості заселяють й інші бактерії та мікроби – ентерококи, мікрококи, стрептококи, бактероїди, кишкова паличка тощо.
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

МІКРОФЛОРА КИШЕЧНИКА ДИТИНИ ТА ІМУНІТЕТ - ЧИ ІСНУЄ ЗВ'ЯЗОК?
Уже в перші години життя в кишечник малюка з материнським молоком потрапляють імуноцити (клітини імунної системи) та імуноглобуліни. Імуноглобуліни циркулюють в крові і лімфі і виконують важливу роль в роботі імунітету.
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

ЯК ЛІКУВАТИ ДИСБАКТЕРІОЗ У НЕМОВЛЯТ?
Для лікування застосовуються препарати з природними штамами біфідобактерій. Сьогодні вони випускаються у великому асортименті. Найкраще приділяти увагу живим бактеріям, які зберігаються при низькій температурі, що дозволяє тримати флору в анабіозі
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

СИНДРОМ ДИСБАКТЕРІОЗУ КИШКІВНИКА
Оскільки дисбактеріоз - це клініко-лабораторний синдром, що виникає при найрізноманітніших захворюваннях, він має безліч видів і форм, що залежать від основного захворювання і збудника. Тому лікування даного синдрому потрібно починати з лікування основного захворювання.
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

ЯК ЗБЕРЕГТИ ЗДОРОВ'Я КИШЕЧНИКА
Поняття "здоровий кишечник" має на увазі дві умови. З одного боку, це відсутність стресів і перевтоми, активний спосіб життя. З іншого боку - правильне харчування. Прийом ліків, зокрема антибіотиків і знеболюючих, тільки за призначенням лікаря.
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

ЖИВІ ЦІЛЮЩІ ПРОДУКТИ
Уникнути неприємних проявів дисбактеріозу можна, якщо регулярно вживати продукти, які містять корисні бактерії. Сукупність цих маленьких організмів в кишечнику називають пробіотиками. Розглянемо продукти-лідери за вмістом пробіотиків
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

ЧИМ ГОДУВАТИ ДИТИНУ ПРИ ДІАРЕЇ
Дуже важливо виключити з раціону малюка продукти з проносним ефектом, а також ті, що стимулюють виділення жовчі чи призводять до бродіння в кишечнику, підсилюючи його роботу. До них відносять молоко, житній хліб, сирі овочі, кислі фрукти
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

ВСЕ, ЩО ВАРТО ЗНАТИ ПРО ДІАРЕЮ
Існує безліч факторів та причин, які сприяють діареї. Найбільш поширені - віруси та бактерії, рідше токсини. Пронос - частий наслідок антибіотикотерапії. Також діарея незмінний супутник туристів. Її спричиняє незвична для організму питна вода, харчі, зміна кліматичних умов, тощо.
Більше