ЯК ЛІКУВАТИ ДИСБАКТЕРІОЗ У НЕМОВЛЯТ?

Чому у немовлят буває дисбактеріоз і як з ним боротися?

Дитина народжується на світ з абсолютно стерильним кишечником. Вся потрібна флора після народження надходить туди при грудному вигодовуванні. Біфідобактерії потрапляють в кишечник дитини під час годування материнським молоком. Дисбактеріоз у немовлят може розвиватися і при годуванні груддю, якщо у малюка є проблеми з травленням [1,2,3].

Чи відомо Вам, що в кишечнику людини приблизно в 10 разів більше бактерій, ніж усіх клітин організму людини?  І всі вони надзвичайно важливий елемент у процесі перетравлення і засвоєння їжі. Завдання цих мікроорганізмів ферментація і розщеплення отриманої їжі. А, ще, деякі з них самі синтезують вітаміни. Наприклад: певні вітаміни групи В синтезуються біфідобактеріями, і у випадку їх  недостатньої кількості в кишечнику це може призводити до гіповітамінозу окремих груп цього вітаміну [1,4,5].

 

Причини дисбактеріозу у немовлят

Найпоширенішою причиною порушень флори кишечника є бактеріальна інфекція. Але, іноді й сам дисбактеріоз може стати причиною кишкових інфекцій. «Хороші» бактерії стежать за чистотою в кишечнику людини. Вони легко справляються з незначною кількістю шкідливої ​​флори, що потрапляє в тракт дитини. Якщо корисних бактерій дуже мало, то навіть кілька «поганих» паличок, збудників кишкових інфекцій, вистачить для розвитку гострого процесу [1,2].

На другому місці стоїть штучне вигодовування. Особливо годування сумішами, які не збагачені пробіотиками (бактеріями, схожими з тими, що мешкають на жіночих грудях). Також в цьому плані небезпечним є коров'яче молоко, яке містить істотно більшу кількість білків, що можуть бути повноцінними алергенами і формувати реакції харчової непереносимості й алергії [2,6].

На третьому місці недостатність ферментів і недоношеність немовлят. І в тому, і в іншому випадку кишечник малюка не здатний до якісного травлення. У дітей з цими симптомами спостерігається часта діарея. Відбувається постійний викид флори. Через це у бактерій немає шансу на достатнє природне поповнення шляхом розмноження [1,2,3].

На четвертому місці лікування антибактеріальними препаратами. Антибіотики вбивають будь-яку флору, не залежно від її якості. Біфідобактерії - не виняток [1,2].

 

Лікування дисбактеріозу у немовлят

Для лікування застосовуються препарати з природними штамами біфідобактерій. Сьогодні вони випускаються у великому асортименті. Найкраще приділяти увагу живим бактеріям. Препарати з цими штамами зберігаються при низькій температурі, що дозволяє тримати флору в анабіозі. Потрапляючи в організм, бактерії оживають і починають ділитися. Тривалість лікування залежить від тяжкості захворювання [1,2].

 

Профілактика дисбактеріозу у немовлят

Це - перш за все природне вигодовування немовляти. Ніякі замінники не принесуть дитині більшої користі, ніж материнське молоко. Дотримання вікової дієти вбереже малюка від проблем з травленням. Немає діареї - немає дисбактеріозу. При комплексному лікуванні антибіотиками завжди необхідно коригувати мікрофлору за допомогою спеціальних дієтичних добавок і не припиняти їх прийом одразу після відміни антибактеріальної терапії [1,2,3,6].

 

Література

  1. Дисбактеріоз кишечника у дітей, Л.И. Ильєнко, И.Н. Холодова, Кафедра госпітальної пневмонії Московського факультету РДМУ, 2008
  2. Становлення кишкової мікрофлори в постнатальному періоді і її значення в формуванні адаптивної імунної відповіді та імунологічної толерантності, Е.М. Булатова, Н.М. Богданова, Санкт-Петербурзька державна педіатрична медична академія, 2007
  3. Рання неонатальна адаптація: етіологічні, патогенетичні і клінічні аспекти, Е.В. Азарова, А.А. Вялкова, Т.В.Космович, С.Г. Димова, Е.А. Бондарь
  4. Folate Production by Probiotic Bacteria Maddalena Rossi, Alberto Amaretti and Stefano Raimondi? Department of Chemistry, University of Modena and Reggio Emilia, Italy, 2011
  5. Gut flora in health and disease, Francisco Guarner, Juan-R Malagelada, THE LANCET, February 8, 2003
  6. ОСОБЛИВОСТІ ВИГОДОВУВАННЯ ДІТЕЙ ПЕРШОГО РОКУ ЖИТТЯ В УКРАЇНІ ТА ЙОГО ВПЛИВ НА ЧАСТОТУ РЕАКЦІЙ ХАРЧОВОЇ ГІПЕРЧУТЛИВОСТІ, ЗАХВОРЮВАНІСТЬ У ДІТЕЙ ПЕРШИХ 2 РОКІВ ЖИТТЯ, Няньковський С.Л., Івахненко О.С., Добрянський Д.О., ЖУРНАЛ "ЗДОРОВ`Я ДИТИНИ" 3 (24) 2010

Читайте також:

Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

ПОЇЗДКА НА МОРЕ: ВСІ МОЖЛИВІ РИЗИКИ ДЛЯ КИШКІВНИКА
Відпочинок завжди супроводжується очікуванням приємних подій, проте для того, щоб час було проведено з користю для себе та без шкоди для здоров’я, слід добре підготуватись.
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

ЗМІНА КЛІМАТИЧНИХ ПОЯСІВ І СТАН МІКРОФЛОРИ
Світ флори та фауни на Землі дуже різноманітний, і відповідно змінюється в різних кліматичних умовах. Це стосується й мікрофлори середовища, яка безперечно чинить вплив на мікрофлору організму.
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

ВПЛИВ ЗМІНИ ЗВИЧНОГО РАЦІОНУ ПРИ ПОЇЗДКАХ ЗАКОРДОН НА СТАН КИШКІВНИКА І МІКРОФЛОРИ
Далекі поїздки, особливо закордон, мають як свої очевидні переваги, так і певні недоліки або незручності.
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

ЛІКУВАННЯ ДИСБАКТЕРІОЗУ У НЕМОВЛЯТ
Дисбактеріоз є фоновим станом, тобто виникає як наслідок інших порушень: наприклад, нераціональне харчування, після перенесених кишкових інфекцій або на фоні прийому антибіотиків. Мікрофлора кишечника здатна сама підтримувати та відновлювати свій склад, проте не завжди має для цього достатньо ресурсів. Саме тоді необхідна зовнішня підтримка.
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

ДІЄТА ДИТИНИ ПРИ ДИСБАКТЕРІОЗІ
Дисбактеріоз – це порушення якісного та кількісного складу мікрофлори кишечника, що в свою чергу призводить до порушення процесів травлення та засвоєння поживних речовин, формування імунного захисту організму, синтезу деяких вітамінів тощо. Все це може негативно впливати на ріст і розвиток дитини, призводити до тривалих розладів травлення (зригування, здуття живота, проноси або закрепи; порушення сну, неспокій, повільний набір маси тіла).
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

Кишкові інфекції та чим вони небезпечні
Кишкові інфекції надзвичайно поширена проблема, друга по частоті після гострих респіраторних захворювань. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, шороку фіксують до 275 млн випадків діарейних захворювань.
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

Різниця між пробіотиком та синбіотиком
Мікроорганізми є невід’ємною частиною життя людини. Кількість клітин мікроорганізмів, які співіснують з організмом людини,  значно перевищує число клітин макроорганізму, в співвідношенні 1:9.
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

ЛІКУВАННЯ ЗАКРЕПІВ
Лікування закрепів, як правило є комплексним і включає в себе: прийом проносних засобів, що очищають кишечник і підсилюють його перестальтику, дієтичне харчування, багате насамперед клітковиною.
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

ДИСБАКТЕРІОЗ У НЕМОВЛЯТ, ЩО ЗНАХОДЯТЬСЯ НА ГРУДНОМУ ВИГОДОВУВАННІ, ОСОБЛИВОСТІ ЛІКУВАННЯ
Якщо дитина знаходиться на грудному вигодовуванні, то біфідобактеріїї, або пробіотики, складають біля 95 % всієї мікрофлори. Звичайно кишечник немовляти у незначній кількості заселяють й інші бактерії та мікроби – ентерококи, мікрококи, стрептококи, бактероїди, кишкова паличка тощо.
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

МІКРОФЛОРА КИШЕЧНИКА ДИТИНИ ТА ІМУНІТЕТ - ЧИ ІСНУЄ ЗВ'ЯЗОК?
Уже в перші години життя в кишечник малюка з материнським молоком потрапляють імуноцити (клітини імунної системи) та імуноглобуліни. Імуноглобуліни циркулюють в крові і лімфі і виконують важливу роль в роботі імунітету.
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

СИНДРОМ ДИСБАКТЕРІОЗУ КИШКІВНИКА
Оскільки дисбактеріоз - це клініко-лабораторний синдром, що виникає при найрізноманітніших захворюваннях, він має безліч видів і форм, що залежать від основного захворювання і збудника. Тому лікування даного синдрому потрібно починати з лікування основного захворювання.
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

ЯК ЗБЕРЕГТИ ЗДОРОВ'Я КИШЕЧНИКА
Поняття "здоровий кишечник" має на увазі дві умови. З одного боку, це відсутність стресів і перевтоми, активний спосіб життя. З іншого боку - правильне харчування. Прийом ліків, зокрема антибіотиків і знеболюючих, тільки за призначенням лікаря.
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

ЖИВІ ЦІЛЮЩІ ПРОДУКТИ
Уникнути неприємних проявів дисбактеріозу можна, якщо регулярно вживати продукти, які містять корисні бактерії. Сукупність цих маленьких організмів в кишечнику називають пробіотиками. Розглянемо продукти-лідери за вмістом пробіотиків
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

ЧИМ ГОДУВАТИ ДИТИНУ ПРИ ДІАРЕЇ
Дуже важливо виключити з раціону малюка продукти з проносним ефектом, а також ті, що стимулюють виділення жовчі чи призводять до бродіння в кишечнику, підсилюючи його роботу. До них відносять молоко, житній хліб, сирі овочі, кислі фрукти
Більше
Lactiale

Відновлення здорової мікрофлори кишківника

ВСЕ, ЩО ВАРТО ЗНАТИ ПРО ДІАРЕЮ
Існує безліч факторів та причин, які сприяють діареї. Найбільш поширені - віруси та бактерії, рідше токсини. Пронос - частий наслідок антибіотикотерапії. Також діарея незмінний супутник туристів. Її спричиняє незвична для організму питна вода, харчі, зміна кліматичних умов, тощо.
Більше