5 ПРИЧИН ПРИЙМАТИ ПРОБІОТИКИ ПРИ АКНЕ

Lactiale

Вікторія Валеріївна Родінкова

Професорка Вінницького національного медичного університету, докторка біологічних наук

Науковий редактор Вікторія Родінкова

Можливо, ви перепробували всілякі методи лікування і так звані чудодійні ліки, але прищі з’являлися на вашому обличчі знову і знову. За даними провідних американських фахівців клініки Майо, прищі при акне можуть бути, дійсно, дуже стійкими. І найгіршим є те, що акне – це не проблема шкіри, яка зникає після підліткового віку, як колись думали лікарі.

Сьогодні медичні працівники та дослідники знають, що появу прищів може спровокувати безліч різних причин, і що висипання можуть турбувати людину все життя. Це спонукало лікарів провести нове дослідження, спрямоване на пошук кращих рішень для стійкого акне, включно із використанням пробіотиків.

Що таке акне?

Акне – це захворювання сальних залоз та волосяних фолікулів, медичний термін, який описує те, що відбувається, коли шкірні фолікули «засмічуються, забиваються».

Фактично, існує безліч різних типів шкірних дефектів, об'єднаних під загальним терміном «акне».

Пустули (гнійнички), відкриті комедони, закриті комедони, міліуми, папули, вузли та кісти, гнійні капсули – все це різні типи шкірних дефектів, які вважаються акне.

У людей часто виникають різні типи акне на різних ділянках обличчя та тіла. Наприклад, відкриті та закриті комедони часто виникають на носі та всередині вух. Папули та пустули часто з'являються на шиї, грудях та спині, а також на обличчі. Болючі вузлики і кістозні прищі можуть виникнути будь-де.

Що викликає акне?

Акне може бути викликано безліччю причин. Практично всі знають, що гормональні зміни, які, зазвичай, відбуваються у підлітковому віці, можуть спровокувати появу прищів. Але гормональні зрушення стаються протягом усього життя, і в міру зміни рівня активних речовин у крові у вас можуть знову виникнути висипи.

Звичайні життєві події, які можуть спричинити гормональні зрушення, включають менструацію, вагітність, менопаузу та простий процес старіння. Серед зовнішніх причин вугрових висипів, насамперед, варто відзначити неправильне та безладне використання різної косметики, особливо тональних засобів та коректорів.

Провокують появу акне й неправильний щоденний догляд та надмірне захоплення косметичними естетичними процедурами. Це, наприклад, чистки, які не можна робити за наявності запальних елементів на шкірі. Надмірне тертя шкіри, часте умивання, протирання лосьйонами – все це також призводить до посилення акне, позаяк змивається захисний шар шкіри з корисними мікробами, які відіграють величезну роль у підтримці роботи епідермального бар’єру. На пересушеній шкірі утворюються мікротріщини – вхідні ворота для інфекції. Посилює акне і контакт із деякими хімічними сполуками.

Що таке пробіотики?

Пробіотики – це назва групи мікроорганізмів, які вважаються корисними для здоров’я людини.

Пробіотики можуть бути бактеріями або дріжджами. Якщо ви коли-небудь чули фразу «дружні бактерії», то це про пробіотики.

Існують різні типи пробіотиків, і в міру розвитку досліджень у цій галузі дослідники виявляють, що певні типи пробіотиків можуть бути дуже корисними для визначених захворювань або проблем зі здоров’ям.

Більшість пробіотиків, які живуть у вашому тілі, знаходиться у травній системі. Дослідники, зазвичай, називають їх кишковою флорою.

З часом та при використанні деяких ліків (особливо антибіотиків) кількість корисних бактерій у кишечнику може знижуватися. Коли це відбувається, вашому організму важко засвоювати та використовувати поживні речовини з їжі, боротися з вірусами, інфекціями та підтримувати здоров'я.

Як працюють пробіотики?

Дослідники вже знають, що пробіотики можуть позитивно впливати на організм при хронічних захворюваннях ШКТ. Вони покращують стан при таких симптомах як запор або діарея, особливо якщо вони виникли внаслідок використання антибіотиків, акне та деякі інші дерматологічні стани.

Однак вчені досі не знають, як саме діють пробіотики.

Провідні теорії припускають, що прийом пробіотиків може поповнити здорову кишкову флору вашого тіла, покращити функцію імунної системи, відновити травний тракт після хвороби або травми, боротися з «недружніми» мікроорганізмами, такими як бактерії та віруси, та покращити здатність вашого організму використовувати поживні речовини їжі за рахунок покращення травної функції.

Однак найважливіше, що потрібно знати, якщо ви намагаєтесь вилікувати шкіру від акне, – це те, що пробіотики можуть вам допомогти. За даними Science Direct і журналу Американської академії дерматології, пробіотики мають дуже перспективний вплив на хронічне акне.

Як пробіотики впливають на вугрі?

Оскільки точний механізм дії пробіотиків медикам все ще не до кінця зрозумілий, взаємодію між прийомом пробіотиків та зменшенням кількості загострень акне поясними важко. Тим не менш, дослідження ясно показують, що існує зв'язок між прийомом корисних бактерій та покращенням симптомів.

Ще у 2014 році Американська академія дерматології оголосила в офіційному прес-релізі, що в майбутньому пробіотики можуть стати найперспективнішим засобом лікування як від прищів, так і від розацеа.

Дослідники, що вивчають використання пробіотиків для зменшення вугрів, розглядають два варіанти застосування мікрофлори: місцеве (нанесення на поверхню шкіри) та внутрішнє (прийом у вигляді добавок чи з продуктами харчування).

Які переваги пробіотиків?

Медичні дослідники з Американської академії дерматології відзначають три потенційні переваги, які можуть виникнути при використанні пробіотиків для лікування акне місцево та/або перорально.

1. Захисний екран для шкіри

При місцевому застосуванні шляхом нанесення на поверхню шкіри пробіотики можуть утворювати захисний бар'єр від небажаних мікроорганізмів, таких як патогенні бактерії, грибки та токсини.

Пробіотики для місцевого застосування буквально знаходяться між поверхнею шкіри та небажаними токсинами, щоб запобігти їх контакту зі шкірою. Відтак, реакції імунної системи на ці токсини, яка і проявляється у вигляді акне, не відбувається.

2. Протимікробна дія

При місцевому застосуванні та/або при вживанні пробіотиків внутрішньо було встановлено, що останні здатні, буквально, атакувати та вбивати шкідливі бактерії.

Так пробіотики борються з некорисними мікроорганізмами, щоб не дати їм викликати запалення шкіри, що призводить до появи акне.

3. Вплив на вісь «кишечник-мозок»

Як пояснює Журнал патології кишечника (the Journal of Gut Pathology), дослідники знають, що існує зв'язок між тим, що відбувається в кишечнику, головному мозку та в шкірі. Коли в організмі є шкідливі мікроби, це змушує імунну систему давати їм відсіч. Таке протистояння викликає запалення, оскільки імунна система стикається та бореться з мікроорганізмами, що проникають до організму.

Вважається, що місцевий, внутрішній або обидва прийоми пробіотиків заспокоюють запальну реакцію та зменшують частоту загострень акне.

4. Нетоксичність пробіотиків

Пробіотики нетоксичні та корисні для організму на відміну від сучасних медичних препаратів. Додаючи до організму «хороші» бактерії, ви перекладаєте навантаження з імунної системи щодо постійної боротьби з шкідливими мікроорганізмами на пробіотики.

5. Допомога у боротьбі з запаленням

Американська асоціація харчування заявляє, що дисбаланс у кишковому мікробіомі є однією з причин акне. А коли організм отримує пробіотики, він стає більш здатним до боротьби із запаленням та токсинами з навколишнього середовища, включаючи побічні ефекти таких ліків, як антибіотики.

Як вибрати найкращий пробіотик від акне?

Є багато різних типів пробіотиків. Хоча вчені не досліджували властивості кожного окремого штаму пробіотиків, були виявлені певні з них, які можуть благотворно впливати на здоров'я шкіри.

Lactobacillus acidophilus – один із найвідоміших штамів пробіотиків. Цей штам був протестований та визнаний корисним у боротьбі з прищами.

Інший корисний штам пробіотиків для лікування акне називається Lactobacillus bifidobacterium.

Науковці знали про обидва ці штами з 1961 року, і дослідження їх різних переваг як для внутрішнього, так і місцевого застосування при акне продовжуються.

Міжнародний журнал жіночої дерматології (The International Journal of Women's Dermatology) повідомляє, що, можливо, найперше використання пробіотиків для покращення загального стану здоров'я та довголіття було зроблено ще у 1907 році! Сьогодні багато дерматологів рекомендують як пероральне, так і місцеве використання пробіотиків для покращення здоров'я шкіри та лікування акне.

Як використовувати пробіотики для лікування акне

Американська академія дерматології в даний час рекомендує пацієнтам, які зацікавлені у використанні пробіотиків для лікування вугрової висипки, поговорити зі своїм лікарем про додавання до раціону продуктів, що містять пробіотики, а також про прийом пробіотичних добавок перорально.

Продукти, що, як відомо, містять корисні мікроорганізми, включають

  • йогурт,
  • кефір,
  • деякі ферментовані продукти,
  • такі як кімчі,
  • напої з чайного гриба,
  • темпе,
  • мариновані продукти,
  • зокрема, квашену капусту та ін.

Вживаючи пробіотики у вигляді продуктів харчування, обов’язково подивіться на етикетку, щоб переконатися, що їжа містить «живі та активні» культури.

Існує безліч різних пробіотичних добавок (таблеток або капсул), які можуть бути корисними для лікування вашої шкіри від акне. Ви обов'язково повинні переконатися, що будь-яка обрана вами добавка містить як Lactobacillus acidophilus (L. acidophilus), так і Lactobacillus bifidobacterium (L. bifidobacterium).

Також поговоріть зі своїм дерматологом про вибір пробіотика для місцевого застосування, який би міг допомогти вашій шкірі захистити себе від шкідливих мікроорганізмів на поверхні організму.

Комбінуючи харчові продукти, багаті на пробіотики, корисні бактерії у формі добавок та пробіотики для місцевого застосування, ви можете дати своєму організму найкращі шанси на одужання та запобігання висипанням у майбутньому.

Навіщо застосовувати пробіотики від акне?

На сьогоднішній день дослідження, проведені більш ніж впродовж десяти років, показують, що застосування пробіотиків при акне може сприяти покращенню здоров'я шкіри, а також зменшенню закупорки фолікулів через запалення та токсини.

Пробіотики також можуть дати інші переваги, включаючи поліпшення здоров'я кишечника та стану імунної системи.

Найкраще те, що ви можете приймати пробіотики різними способами, щоб полегшити спалахи акне і покращити здоров'я шкіри. Препарати для шкіри, пероральні добавки з пробіотиками та поживні продукти, багаті на пробіотики, можуть допомогти вам додати корисні пробіотики до свого щоденного здорового раціону.

Завжди розумно поговорити зі своїм лікарем, перш ніж починати будь-яке втручання у здоров'я. Це особливо правильно, якщо ви зараз приймаєте якісь ліки або лікуєте хронічне захворювання. Приміром, якщо, наразі, ви приймаєте антибіотики, поговоріть зі своїм лікарем про те, коли і як найкраще буде вживати пробіотик.

Якщо ви страждаєте від періодичного болючого або хронічного акне, корисні бактерії можуть допомогти полегшити ваш дискомфорт, прискорити загоєння поточних висипів та допомогти запобігти появі прищів у майбутньому.

 

Джерело:

  1. https://vitagene.com/blog/probiotics-for-acne/

Продукти Лактіалє:

Lactiale
Лактіалє капсули по 230 мг №30

Орієнтовна ціна в аптеках:

176.24 - 321.5 грн
Ціна в аптеках Детальніше
Lactiale
Лактіалє Мульті

Орієнтовна ціна в аптеках:

237.59 - 409 грн
Ціна в аптеках Детальніше

Читайте також:

Lactiale

Імунітет

ПРОБІОТИКИ ПОКРАЩУЮТЬ СТАН ПРИ КОВІД, А СКЛАД МІКРОБІОТИ ПРОГНОЗУЄ ПЕРЕБІГ ХВОРОБИ
Вживання пробіотиків може підвищити імунну відповідь при COVID-19, а склад мікробіоти кишечника здатен підказати, яким буде перебіг хвороби
Більше
Lactiale

Імунітет

КИШКОВИЙ МІКРОБІОМ ДОПОМАГАЄ У БОРОТЬБІ ЗІ СТАРІННЯМ М'ЯЗІВ
Для підтримання здоров’я скелетних м’язів потрібно тримати у порядку баланс мікрофлори власного кишечника. Особливо – із плином років
Більше
Lactiale

Імунітет

ПРОБІОТИКИ І ЗАХВОРЮВАННЯ ПЕЧІНКИ: БАЛАНС БАКТЕРІЙ ВКРАЙ ВАЖЛИВИЙ
Пробіотики можуть призначатися в якості додаткової терапії при різних захворюваннях печінки
Більше
Lactiale

Імунітет

ПРОБІОТИКИ ДЛЯ ЖІНОК – ЧОМУ КОРИСНІ БАКТЕРІЇ ПОТРІБНІ ПРЕКРАСНІЙ СТАТІ
Користь пробіотиків для окремих органів та систем повинна знати кожна жінка
Більше
Lactiale

Імунітет

ЯК ВПЛИВАЄ ЗМІНА СЕЗОНІВ НА МІКРОФЛОРУ
Сезонні зміни мікробіому людини можуть бути обумовлені не лише раціоном, а й кліматичними умовами та довжиною світлового дня
Більше
Lactiale

Імунітет

МІКРОБІОМ КИШЕЧНИКА МОЖЕ ВПЛИВАТИ НА ВАЖКІСТЬ ПЕРЕБІГУ COVID-19
Використання потенціалу мікробіома кишечника – напрямок, який дозволить визначити потенційно безпечні та доступні пробіотики для профілактики та лікування ковіду
Більше
Lactiale

Імунітет

ЯК ПРЕБІОТИКИ ЗМІЦНЮЮТЬ ІМУНІТЕТ ТА ЗАХИЩАЮТЬ ВІД АЛЕРГІЇ
Пребіотики дозволяють підтримувати в нормі баланс кишкової мікробіоти, а також позитивно впливають на імунну функцію
Більше
Lactiale

Імунітет

ПРОБІОТИКИ ЧИНЯТЬ СПРИЯТЛИВИЙ МЕТАБОЛІЧНИЙ ЕФЕКТ НА ПАЦІЄНТІВ З ЦУКРОВИМ ДІАБЕТОМ ДРУГОГО ТИПУ
Введення пробіотиків до раціону відіграє позитивну роль у лікуванні діабету другого типу і сприяє змінам метаболічного профілю
Більше
Lactiale

Імунітет

ЯК ПІДГОТУВАТИ ОРГАНІЗМ ДО СЕЗОНУ ЗАСТУДИ?
Ефективними для запобігання інфекціям верхніх дихальних шляхів можуть бути і корисні бактерії – пробіотики
Більше
Lactiale

Імунітет

ЯК ВІДНОВИТИ МІКРОБІОМ ШКІРИ ОБЛИЧЧЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ПОСТБІОТИКІВ
Догляд за шкірою передбачає використання постбіотиків, які обумовлюють позитивний вплив корисних бактерій на шкіру.
Більше
Lactiale

Імунітет

БАКТЕРІЇ КИШЕЧНИКА ЗМІНЮЮТЬСЯ З ВІКОМ І МОЖУТЬ ПРИСКОРИТИ СТАРІННЯ
Зміни кишкових бактерій сприяють процесу старіння і захист нормальних мікробів може допомогти людям вести більш довге і здорове життя
Більше
Lactiale

Імунітет

КИШКОВИЙ МІКРОБІОМ МОЖЕ ВПЛИВАТИ НА ЛІКУВАННЯ РАКУ ПРОСТАТИ
Краще розуміння ролі кишкових бактерій для нашого здоров’я може зробити більш ефективним і лікування раку простати
Більше
Lactiale

Імунітет

РОЛЬ МІКРОФЛОРИ ПРИ ДИСВІТАМІНОЗІ
Деякі дослідження доводять, що на те, чи отримує та засвоює людина достатньо вітамінів, з-поміж інших факторів також може впливати і мікробіом
Більше
Lactiale

Імунітет

ВИКОРИСТАННЯ ПРОБІОТИКІВ ДОПОМАГАЄ ПРИ ХВОРОБІ ПАРКІНСОНА
Стали популярними методи лікування подібних недуг за допомогою пробіотиків.
Більше
Lactiale

Імунітет

ПРОБІОТИКИ ЗМЕНШУЮТЬ ПРОЯВИ АЛЕРГІЧНОГО РИНІТУ У ДІТЕЙ ТА ДОРОСЛИХ
Додавання пробіотика в раціон дитини змінює склад мікробіоти її організму
Більше
Lactiale

Імунітет

КИШКОВІ БАКТЕРІЇ ЗНИЖУЮТЬ РИЗИК ВИНИКНЕННЯ ДІАБЕТУ
У нещодавньому дослідженні, проведеному у Нідерландах, вчені пов’язали наявність в організмі більш різноманітних кишкових бактерій з меншою інсулінорезистентністю і меншою захворюваністю на діабет 2 типу
Більше
Lactiale

Імунітет

ЧИ МОЖУТЬ ПРОБІОТИКИ ДОПОМОГТИ ПРИ ПСОРІАЗІ?
Псоріаз – захворювання шкіри, обумовлене генетично, а пробіотики – то корисні мікроби, які населяють наш організм. І останнім часом свідчень того, що пробіотики можуть допомогти і при псоріазі, більшає.
Більше
Lactiale

Імунітет

ПРОБІОТИКИ ЗМЕНШУЮТЬ РИЗИК РОЗВИТКУ ВТОРИННОЇ ІНФЕКЦІЇ У ПАЦІЄНТІВ З COVID-19
Вчені виявили, що пробіотики здатні модулювати імунну відповідь і зменшувати частоту приєднання вторинної інфекції у пацієнтів з COVID-19. Такі висновки були оприлюдненні в березні 2021 року як результат спостережень за хворими в Ухані в лютому-березні 2020 року.
Більше
Lactiale

Імунітет

ЯК ХАРЧУВАННЯ ВПЛИВАЄ НА СТАН ІМУНІТЕТУ
Якщо в організм потрапляють патогени – шкідливі бактерії, віруси та паразити, саме імунна система першою береться за роботу з їх знешкодження.
Більше
Lactiale

Імунітет

ЗДОРОВИЙ КИШЕЧНИК – ЗДОРОВА ШКІРА
Приблизно 60-80 % нашої імунної системи формується в кишечнику. Недарма його стан може впливати на весь організм.
Більше
Lactiale

Імунітет

МІКРОБІОМ І ПРОЦЕС СТАРІННЯ
Кожен з нас має свій мікробіом, тобто свій набір бактерій. При цьому, кількість та склад цих мікроорганізмів нестабільний і може змінюватися під дією низки факторів.
Більше
Lactiale

Імунітет

АТОПІЧНИЙ ДЕРМАТИТ У ДІТЕЙ
Атопічний дерматит – одне з найпоширеніших хронічних захворювань шкіри у дітей. За даними ВООЗ, 40% малюків мають дану патологію. І, як стверджують медики, ця цифра буде невпинно зростати.
Більше
Lactiale

Імунітет

НЕ ЇЖТЕ СОБІ НЕРВИ. ЯК ПРОБІОТИКИ ВПЛИВАЮТЬ НА НЕРВОВУ СИСТЕМУ
Ми те, що ми їмо. Давно відомо, що шоколад покращує настрій, а кава допомагає збадьоритися. Втім, новіші дані вказують, що вміст нашого шлунку може мати і більш серйозний вплив на нашу нервову систему.
Більше
Lactiale

Імунітет

ВІСЬ МОЗОК - МІКРОБІОМ І КИШКІВНИК ЛЮДИНИ
Вплив мікрофлори кишківника на організм людини та функціонування нервової системи вже ні в кого не викликає сумнівів, проте науковці продовжують досліджувати цей напрямок. З якою метою?
Більше
Lactiale

Імунітет

ВІКОВІ ЗМІНИ МІКРОФЛОРИ ЛЮДИНИ
Значення мікрофлори для організму людини є різностороннім та комплексним – засвоєння поживних речовин, формування імунітету, синтез вітамінів та ферментів, вплив на нервову систему.
Більше
Lactiale

Імунітет

УКРІПЛЮЄМО ІМУНІТЕТ: МІСЦЕ ПРОБІОТИКІВ В УМОВАХ ПАНДЕМІЇ
Незважаючи на рекомендації про дотримання соціальної дистанції, миття рук та проведення масового тестування, пандемія COVID-19 швидко прогресує у всьому світі.
Більше
Lactiale

Імунітет

ЗДОРОВА МІКРОФЛОРА КИШКІВНИКА – ЗАПОРУКА МІЦНОГО ІМУНІТЕТУ
Мікрофлора кишківника є індивідуальною та унікальною, недарма її склад можна використовувати для ідентифікації особи, так само, як відбитки пальців або райдужку ока.
Більше
Lactiale

Імунітет

ЯК ЗМІНЮЄТЬСЯ СТАН МІКРОФЛОРИ ПРИ ХРОНІЧНИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ
Проблема зміни мікрофлори слизових цікавить вчених протягом останніх десятиліть, відтоді, як значення власних корисних мікроорганізмів, зокрема для формування імунітету та підтримки здоров’я, стало очевидним.
Більше
Lactiale

Імунітет

КИШЕЧНИК ЯК ГОЛОВНИЙ ОРГАН У ФОРМУВАННІ ІМУНІТЕТУ
Імунна система людини є потужним захистом як від зовнішніх шкідливих факторів, так і від внутрішніх. Імунна система представлена центральними та периферичними органами.
Більше
Lactiale

Імунітет

ЯК СФОРМУВАТИ МІЦНИЙ ІМУНІТЕТ У ДИТИНИ
Формування імунного захисту малюка починається ще внутрішньоутробно, залежить від стану здоров'я вагітної жінки, перенесених нею до вагітності та під час неї захворювань, харчування, наявності чи відсутності шкідливих звичок, характеру роботи тощо.
Більше
Lactiale

Імунітет

ЯК ПІДВИЩИТИ ІМУНІТЕТ
Що потрібно робити, щоб бути повним сил, з хорошим самопочуттям та в доброму настрої зустрічати кожен день? Відповіді досить прості та очевидні – можливо, саме тому їх так важко деколи втілювати в життя. Бо це не одноразовий захід, а забіг тривалістю з життя.
Більше
Lactiale

Імунітет

ЗОЖ ЯК ПРОФІЛАКТИКА ЗАХВОРЮВАНЬ
ЗОЖ (здоровий образ/спосіб життя) – поняття, яке останнім часом набуло значного поширення. І маються на увазі не тільки заняття спортом, тобто певна фізична активність  чи здорове харчування (слід розуміти, що це поняття трактується по-різному).
Більше
Lactiale

Імунітет

ВІДЕО НА ТЕМУ "ЯКА РОЛЬ ЖИВИХ БАКТЕРІЙ - ПРОБІОТИКІВ В ПРОФІЛАКТИЦІ ХАРЧОВОЇ АЛЕРГІЇ ТА АТОПІЧНОГО ДЕРМАТИТУ?"
Відео з професором ОЛЕНОЮ НЯНЬКОВСЬКОЮ, професором педіатрії, дієтологом.
Більше
Lactiale

Імунітет

МІКРОФЛОРА ТА ІМУННА СИСТЕМА
Функції мікробів, які населяють людський організм, тісно перетинаються з функціями пробіотиків і пребіотиків. Пробіотики, а саме, присутні в них бактерії, є важливими інструментами впливу на здоров'я людини.
Більше
Lactiale

Імунітет

АВІТАМІНОЗ ТА МІКРОФЛОРА - ЧИ ІСНУЄ ЗВ'ЯЗОК?
Мікрофлора кишечника - це важливий метаболічний орган, від якого залежить здоров'я не тільки кишечника, але і всього організму в цілому. Відновлення нормальної мікрофлори кишечника є запорукою відновлення балансу мікроелементів в організмі
Більше
Lactiale

Імунітет

ВІДНОВЛЕННЯ ОРГАНІЗМУ ПІСЛЯ ГРИПУ
Антибактеріальна терапія викликає кишковий дисбіоз, який може бути причиною секреторної діареї, атрофії, ерозивно-виразкових і геморагічних уражень слизової оболонки кишечника.
Більше
Lactiale

Імунітет

АТОПІЧНИЙ ДЕРМАТИТ
Однією з найпоширеніших шкірних хвороб у дітей є атопічний дерматит. Одним з факторів, що сприяють розвитку атопічного дерматиту є порушення органів шлунково-кишкового тракту, особливо дисбіоз кишечнику.
Більше
Lactiale

Імунітет

МІКРОФЛОРА ТА АЛЕРГІЯ
Часом, дисбактеріоз супроводжується висипаннями на тілі. Вони можуть бути різними за характером, інтенсивністю та локалізацією. Зміни складу мікробіоти шлунково-кишкового тракту призводить до алергізації організму, а також іноді до появи висипу і інших проявів.
Більше
Lactiale

Імунітет

СТРЕС ТА МІКРОФЛОРА
Сам по собі стрес і гормони, які генеруються при стресі, впливають на формування бактеріального середовища в кишечнику. Дослідження показали, що наслідки неврозів призводять до змін кількісного складу живої армії клітин кишечника
Більше
Lactiale

Імунітет

ЯК СТРЕС ВПЛИВАЄ НА МІКРОФЛОРУ КИШЕЧНИКА?
Дослідження, проведені за останні кілька десятиліть, вивчили механізми, за допомогою яких медіатори стресу діють на зміну моторики кишківника, його бар'єрну функцію та запальні процеси
Більше