ПРОБІОТИКИ ДЛЯ ЖІНОК – ЧОМУ КОРИСНІ БАКТЕРІЇ ПОТРІБНІ ПРЕКРАСНІЙ СТАТІ

Lactiale

Вікторія Валеріївна Родінкова

Професорка Вінницького національного медичного університету, докторка біологічних наук

Науковий редактор Вікторія Родінкова

Пробіотики – корисні бактерії, які населяють наш організм. Їх більшість знаходиться у кишечнику. Втім, є і такі, що живуть на шкірі, у вушних отворах, очах та у піхві. І вченими давно доведено, що від балансу корисних бактерій залежить і стан організму людини. Зважаючи на певні фізіологічні особливості, про користь пробіотиків для її окремих органів та систем повинна знати і кожна жінка.

Найкращий вибір пробіотика для жінки залежить від цілей, які їй потрібно досягти на даний момент. Адже різні бактерії мають різний вплив на організм. Наприклад, біфідобактерії можуть сприяти здоров'ю кишечника, а лактобацили – підтримувати здоров'я піхви.

Дослідження показують, що у комплексі бактерії Lactobacillus та Bifidobacterium можуть полегшити симптоми синдрому подразненого кишечника (СПК) у дорослих.

Пробіотики можуть зменшити симптоми з боку шлунково-кишкового тракту, наприклад, при запальному захворюванні кишечника, і можуть бути корисними при лікуванні та профілактиці вагінальних інфекцій та інфекцій сечовивідних шляхів (ІСШ).

Інші дослідження припускають, що пробіотики можуть запобігати антибіотико-асоційованій діареї, і покращувати симптоми виразкового коліту та захворювань ясен.

Що входить до складу пробіотиків?

В основному, пробіотики складаються з бактерій. Втім, корисні властивості можуть мати і деякі дріжджі. Пробіотики травного тракту можуть пригнічувати ріст у ньому шкідливих мікроорганізмів. Кишкові бактерії також виконують безліч інших функцій, зокрема синтезують необхідні нам поживні речовини.

Дисбаланс бактерій виникає з кількох причин, у тому числі:

 • хронічне захворювання
 • побічний ефект прийому антибіотиків та інших ліків
 • раціон харчування.

Користь бактеріям, які природньо присутні в організмі людини, може принести прийом пробіотичних добавок. Деякі дослідження показують, що він може допомогти при таких станах, як:

 • антибіотик-асоційована діарея
 • ожиріння
 • СПК
 • атопічний дерматит.

При виборі пробіотика людина повинна звертати увагу на конкретний штам бактерій, який містить пробіотик, а не торгову марку, оскільки різні штами виконують різні функції.

Людям, зацікавленим у прийомі пробіотичних добавок, слід обговорити це з лікарем. Він може допомогти вирішити, чи будуть пробіотики доцільними і які саме штами можуть бути найбільш ефективними для конкретних потреб.

Більшість виробників пробіотиків вимірюють кількість бактерій відповідно до колонієутворюючих одиниць або КУО. Вища кількість КУО означає, що продукт містить більше бактерій.

Як обрати пробіотик

Людина не повинна використовувати пробіотики як альтернативу зверненню за консультацією до лікаря.

Крім того, перш ніж купувати та починати прийом будь-яких пробіотичних продуктів, краще проконсультуватися з лікарем. Це особливо важливо для людей з хронічними захворюваннями. Адже лікарі повинні стежити за їх здоров'ям і мають знати про будь-які зовнішні впливи на організм таких осіб. Крім того, не існує універсального пробіотика зразу для всіх потреб організму.

Обираючи добавку, також потрібно враховувати кількість КУО в продукті. Чим більше КУО, тим більше бактерій містить пробіотик. Тим не менш, людина повинна обговорити зі своїм лікарем, чи підходить їй певний продукт.

Пробіотики для здорового травлення

Здорові кишкові бактерії харчуються клітковиною та деякими іншими пребіотичними продуктами. Тому, щоб вживання пробіотиків було ефективним, експерти рекомендують людям дотримуватися дієти, багатої на продукти з високим вмістом клітковини. Тобто, потрібно вживати фрукти та овочі.

Щоб покращити травлення, обирайте пробіотики, що, як відомо, підтримують здоров'я кишечника. Це Lactobacillus та Bifidobacterium. Штам L. rhamnosus GG, зокрема, має багато захисних властивостей, які можуть сприяти здоров'ю кишечника, наприклад, пригнічуючи ріст деяких бактерій сальмонели.

Прийом пробіотичних добавок не завжди приносить користь здоров'ю травної системи людини і не повинен замінювати здоровий спосіб життя. Щоб вживання пробіотиків було ефективним, людина повинна:

 • дотримуватися здорового харчування
 • добре спати
 • уникати стресів
 • уникати куріння
 • уникати надмірного вживання алкоголю.

Ці заходи навіть важливіші для загального здоров’я травлення та підтримки здорового мікробіома, ніж прийом пробіотиків.

Пробіотики для здоров'я піхви

Метааналіз 2019 року показав, що пробіотики можуть пригнічувати ріст бактерій, пов'язаних з бактеріальним вагінозом, і допомагати підтримувати правильний бактеріальний баланс.

Дослідження показують, що прийом пробіотиків, які містять штами L. acidophilus, L. rhamnosus GR-1 і L. fermentum RC-14, у дозі 10 КУО/день протягом 2 місяців пригнічує зростання бактерій, пов'язаних із вагінозом, знижуючи ризик вагінальних інфекцій.

Пробіотики для загального здоров'я

При покупці будь-якого пробіотика для підтримки загального стану здоров'я людина повинна знати, що існує мало досліджень про користь пробіотиків для здоров'я в цілому, і визначити їх ефективність може бути важко. Наприклад, жінкам частіше притаманне таке захворювання як ревматоїдний та інші види артритів. І все частіше поширюються дані, що здоровий кишковий мікробіом може уповільнювати розвиток цієї хвороби. І хоча вже доведено, що у людей з меншою вираженістю артриту спостерігалася більша кількість біфідобактерій в кишечнику, конкретні рекомендації щодо прийому пробіотиків при артриті ще не розроблені.

Втім, деякі люди часто приймають пробіотичні добавки для покращення загального стану здоров'я, і ​​це рекомендується багатьма компаніями, що їх виробляють для різних захворювань. Але важливо розуміти, що не всі пробіотики ефективні для всіх. Для людини набагато важливіше підтримувати загальний стан здоров'я, зосередившись на дієті та способі життя в цілому, а не на прийомі однієї конкретної добавки.

Користь пробіотиків для здоров'я залежить від штаму, а пробіотики для загальної підтримки здоров'я часто містять багато різних живих мікроорганізмів, а не окремі штами. Це заважає людині визначити користь для здоров'я окремого штаму, який вона вживає разом з іншими.

Отже,

найбільш ефективним пробіотиком є той, який містить правильні бактерії для конкретних потреб людини.

Як і у випадку з будь-якою добавкою, жінка повинна поговорити з лікарем, перш ніж приймати пробіотик, особливо якщо вона паралельно приймає ліки або має проблеми зі здоров'ям.

Хоча пробіотики можуть допомогти деяким пацієнтам, вони не є ліками для будь-якої хвороби.

Якщо симптоми зберігаються, людина має звернутися до лікаря.

 

Джерело:

 1. https://www.medicalnewstoday.com/articles/264721#takeaway

Продукти Лактіалє:

Lactiale
Лактіалє капсули по 230 мг №30

Орієнтовна ціна в аптеках:

176.24 - 321.5 грн
Ціна в аптеках Детальніше
Lactiale
Лактіалє Мульті

Орієнтовна ціна в аптеках:

237.59 - 409 грн
Ціна в аптеках Детальніше

Читайте також:

Lactiale

Імунітет

ПРОБІОТИКИ ПОКРАЩУЮТЬ СТАН ПРИ КОВІД, А СКЛАД МІКРОБІОТИ ПРОГНОЗУЄ ПЕРЕБІГ ХВОРОБИ
Вживання пробіотиків може підвищити імунну відповідь при COVID-19, а склад мікробіоти кишечника здатен підказати, яким буде перебіг хвороби
Більше
Lactiale

Імунітет

КИШКОВИЙ МІКРОБІОМ ДОПОМАГАЄ У БОРОТЬБІ ЗІ СТАРІННЯМ М'ЯЗІВ
Для підтримання здоров’я скелетних м’язів потрібно тримати у порядку баланс мікрофлори власного кишечника. Особливо – із плином років
Більше
Lactiale

Імунітет

ПРОБІОТИКИ І ЗАХВОРЮВАННЯ ПЕЧІНКИ: БАЛАНС БАКТЕРІЙ ВКРАЙ ВАЖЛИВИЙ
Пробіотики можуть призначатися в якості додаткової терапії при різних захворюваннях печінки
Більше
Lactiale

Імунітет

ЯК ВПЛИВАЄ ЗМІНА СЕЗОНІВ НА МІКРОФЛОРУ
Сезонні зміни мікробіому людини можуть бути обумовлені не лише раціоном, а й кліматичними умовами та довжиною світлового дня
Більше
Lactiale

Імунітет

МІКРОБІОМ КИШЕЧНИКА МОЖЕ ВПЛИВАТИ НА ВАЖКІСТЬ ПЕРЕБІГУ COVID-19
Використання потенціалу мікробіома кишечника – напрямок, який дозволить визначити потенційно безпечні та доступні пробіотики для профілактики та лікування ковіду
Більше
Lactiale

Імунітет

ЯК ПРЕБІОТИКИ ЗМІЦНЮЮТЬ ІМУНІТЕТ ТА ЗАХИЩАЮТЬ ВІД АЛЕРГІЇ
Пребіотики дозволяють підтримувати в нормі баланс кишкової мікробіоти, а також позитивно впливають на імунну функцію
Більше
Lactiale

Імунітет

ПРОБІОТИКИ ЧИНЯТЬ СПРИЯТЛИВИЙ МЕТАБОЛІЧНИЙ ЕФЕКТ НА ПАЦІЄНТІВ З ЦУКРОВИМ ДІАБЕТОМ ДРУГОГО ТИПУ
Введення пробіотиків до раціону відіграє позитивну роль у лікуванні діабету другого типу і сприяє змінам метаболічного профілю
Більше
Lactiale

Імунітет

5 ПРИЧИН ПРИЙМАТИ ПРОБІОТИКИ ПРИ АКНЕ
Застосування пробіотиків при акне може сприяти покращенню здоров'я шкіри, а також зменшенню закупорки фолікулів через запалення та токсини
Більше
Lactiale

Імунітет

ЯК ПІДГОТУВАТИ ОРГАНІЗМ ДО СЕЗОНУ ЗАСТУДИ?
Ефективними для запобігання інфекціям верхніх дихальних шляхів можуть бути і корисні бактерії – пробіотики
Більше
Lactiale

Імунітет

ЯК ВІДНОВИТИ МІКРОБІОМ ШКІРИ ОБЛИЧЧЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ПОСТБІОТИКІВ
Догляд за шкірою передбачає використання постбіотиків, які обумовлюють позитивний вплив корисних бактерій на шкіру.
Більше
Lactiale

Імунітет

БАКТЕРІЇ КИШЕЧНИКА ЗМІНЮЮТЬСЯ З ВІКОМ І МОЖУТЬ ПРИСКОРИТИ СТАРІННЯ
Зміни кишкових бактерій сприяють процесу старіння і захист нормальних мікробів може допомогти людям вести більш довге і здорове життя
Більше
Lactiale

Імунітет

КИШКОВИЙ МІКРОБІОМ МОЖЕ ВПЛИВАТИ НА ЛІКУВАННЯ РАКУ ПРОСТАТИ
Краще розуміння ролі кишкових бактерій для нашого здоров’я може зробити більш ефективним і лікування раку простати
Більше
Lactiale

Імунітет

РОЛЬ МІКРОФЛОРИ ПРИ ДИСВІТАМІНОЗІ
Деякі дослідження доводять, що на те, чи отримує та засвоює людина достатньо вітамінів, з-поміж інших факторів також може впливати і мікробіом
Більше
Lactiale

Імунітет

ВИКОРИСТАННЯ ПРОБІОТИКІВ ДОПОМАГАЄ ПРИ ХВОРОБІ ПАРКІНСОНА
Стали популярними методи лікування подібних недуг за допомогою пробіотиків.
Більше
Lactiale

Імунітет

ПРОБІОТИКИ ЗМЕНШУЮТЬ ПРОЯВИ АЛЕРГІЧНОГО РИНІТУ У ДІТЕЙ ТА ДОРОСЛИХ
Додавання пробіотика в раціон дитини змінює склад мікробіоти її організму
Більше
Lactiale

Імунітет

КИШКОВІ БАКТЕРІЇ ЗНИЖУЮТЬ РИЗИК ВИНИКНЕННЯ ДІАБЕТУ
У нещодавньому дослідженні, проведеному у Нідерландах, вчені пов’язали наявність в організмі більш різноманітних кишкових бактерій з меншою інсулінорезистентністю і меншою захворюваністю на діабет 2 типу
Більше
Lactiale

Імунітет

ЧИ МОЖУТЬ ПРОБІОТИКИ ДОПОМОГТИ ПРИ ПСОРІАЗІ?
Псоріаз – захворювання шкіри, обумовлене генетично, а пробіотики – то корисні мікроби, які населяють наш організм. І останнім часом свідчень того, що пробіотики можуть допомогти і при псоріазі, більшає.
Більше
Lactiale

Імунітет

ПРОБІОТИКИ ЗМЕНШУЮТЬ РИЗИК РОЗВИТКУ ВТОРИННОЇ ІНФЕКЦІЇ У ПАЦІЄНТІВ З COVID-19
Вчені виявили, що пробіотики здатні модулювати імунну відповідь і зменшувати частоту приєднання вторинної інфекції у пацієнтів з COVID-19. Такі висновки були оприлюдненні в березні 2021 року як результат спостережень за хворими в Ухані в лютому-березні 2020 року.
Більше
Lactiale

Імунітет

ЯК ХАРЧУВАННЯ ВПЛИВАЄ НА СТАН ІМУНІТЕТУ
Якщо в організм потрапляють патогени – шкідливі бактерії, віруси та паразити, саме імунна система першою береться за роботу з їх знешкодження.
Більше
Lactiale

Імунітет

ЗДОРОВИЙ КИШЕЧНИК – ЗДОРОВА ШКІРА
Приблизно 60-80 % нашої імунної системи формується в кишечнику. Недарма його стан може впливати на весь організм.
Більше
Lactiale

Імунітет

МІКРОБІОМ І ПРОЦЕС СТАРІННЯ
Кожен з нас має свій мікробіом, тобто свій набір бактерій. При цьому, кількість та склад цих мікроорганізмів нестабільний і може змінюватися під дією низки факторів.
Більше
Lactiale

Імунітет

АТОПІЧНИЙ ДЕРМАТИТ У ДІТЕЙ
Атопічний дерматит – одне з найпоширеніших хронічних захворювань шкіри у дітей. За даними ВООЗ, 40% малюків мають дану патологію. І, як стверджують медики, ця цифра буде невпинно зростати.
Більше
Lactiale

Імунітет

НЕ ЇЖТЕ СОБІ НЕРВИ. ЯК ПРОБІОТИКИ ВПЛИВАЮТЬ НА НЕРВОВУ СИСТЕМУ
Ми те, що ми їмо. Давно відомо, що шоколад покращує настрій, а кава допомагає збадьоритися. Втім, новіші дані вказують, що вміст нашого шлунку може мати і більш серйозний вплив на нашу нервову систему.
Більше
Lactiale

Імунітет

ВІСЬ МОЗОК - МІКРОБІОМ І КИШКІВНИК ЛЮДИНИ
Вплив мікрофлори кишківника на організм людини та функціонування нервової системи вже ні в кого не викликає сумнівів, проте науковці продовжують досліджувати цей напрямок. З якою метою?
Більше
Lactiale

Імунітет

ВІКОВІ ЗМІНИ МІКРОФЛОРИ ЛЮДИНИ
Значення мікрофлори для організму людини є різностороннім та комплексним – засвоєння поживних речовин, формування імунітету, синтез вітамінів та ферментів, вплив на нервову систему.
Більше
Lactiale

Імунітет

УКРІПЛЮЄМО ІМУНІТЕТ: МІСЦЕ ПРОБІОТИКІВ В УМОВАХ ПАНДЕМІЇ
Незважаючи на рекомендації про дотримання соціальної дистанції, миття рук та проведення масового тестування, пандемія COVID-19 швидко прогресує у всьому світі.
Більше
Lactiale

Імунітет

ЗДОРОВА МІКРОФЛОРА КИШКІВНИКА – ЗАПОРУКА МІЦНОГО ІМУНІТЕТУ
Мікрофлора кишківника є індивідуальною та унікальною, недарма її склад можна використовувати для ідентифікації особи, так само, як відбитки пальців або райдужку ока.
Більше
Lactiale

Імунітет

ЯК ЗМІНЮЄТЬСЯ СТАН МІКРОФЛОРИ ПРИ ХРОНІЧНИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ
Проблема зміни мікрофлори слизових цікавить вчених протягом останніх десятиліть, відтоді, як значення власних корисних мікроорганізмів, зокрема для формування імунітету та підтримки здоров’я, стало очевидним.
Більше
Lactiale

Імунітет

КИШЕЧНИК ЯК ГОЛОВНИЙ ОРГАН У ФОРМУВАННІ ІМУНІТЕТУ
Імунна система людини є потужним захистом як від зовнішніх шкідливих факторів, так і від внутрішніх. Імунна система представлена центральними та периферичними органами.
Більше
Lactiale

Імунітет

ЯК СФОРМУВАТИ МІЦНИЙ ІМУНІТЕТ У ДИТИНИ
Формування імунного захисту малюка починається ще внутрішньоутробно, залежить від стану здоров'я вагітної жінки, перенесених нею до вагітності та під час неї захворювань, харчування, наявності чи відсутності шкідливих звичок, характеру роботи тощо.
Більше
Lactiale

Імунітет

ЯК ПІДВИЩИТИ ІМУНІТЕТ
Що потрібно робити, щоб бути повним сил, з хорошим самопочуттям та в доброму настрої зустрічати кожен день? Відповіді досить прості та очевидні – можливо, саме тому їх так важко деколи втілювати в життя. Бо це не одноразовий захід, а забіг тривалістю з життя.
Більше
Lactiale

Імунітет

ЗОЖ ЯК ПРОФІЛАКТИКА ЗАХВОРЮВАНЬ
ЗОЖ (здоровий образ/спосіб життя) – поняття, яке останнім часом набуло значного поширення. І маються на увазі не тільки заняття спортом, тобто певна фізична активність  чи здорове харчування (слід розуміти, що це поняття трактується по-різному).
Більше
Lactiale

Імунітет

ВІДЕО НА ТЕМУ "ЯКА РОЛЬ ЖИВИХ БАКТЕРІЙ - ПРОБІОТИКІВ В ПРОФІЛАКТИЦІ ХАРЧОВОЇ АЛЕРГІЇ ТА АТОПІЧНОГО ДЕРМАТИТУ?"
Відео з професором ОЛЕНОЮ НЯНЬКОВСЬКОЮ, професором педіатрії, дієтологом.
Більше
Lactiale

Імунітет

МІКРОФЛОРА ТА ІМУННА СИСТЕМА
Функції мікробів, які населяють людський організм, тісно перетинаються з функціями пробіотиків і пребіотиків. Пробіотики, а саме, присутні в них бактерії, є важливими інструментами впливу на здоров'я людини.
Більше
Lactiale

Імунітет

АВІТАМІНОЗ ТА МІКРОФЛОРА - ЧИ ІСНУЄ ЗВ'ЯЗОК?
Мікрофлора кишечника - це важливий метаболічний орган, від якого залежить здоров'я не тільки кишечника, але і всього організму в цілому. Відновлення нормальної мікрофлори кишечника є запорукою відновлення балансу мікроелементів в організмі
Більше
Lactiale

Імунітет

ВІДНОВЛЕННЯ ОРГАНІЗМУ ПІСЛЯ ГРИПУ
Антибактеріальна терапія викликає кишковий дисбіоз, який може бути причиною секреторної діареї, атрофії, ерозивно-виразкових і геморагічних уражень слизової оболонки кишечника.
Більше
Lactiale

Імунітет

АТОПІЧНИЙ ДЕРМАТИТ
Однією з найпоширеніших шкірних хвороб у дітей є атопічний дерматит. Одним з факторів, що сприяють розвитку атопічного дерматиту є порушення органів шлунково-кишкового тракту, особливо дисбіоз кишечнику.
Більше
Lactiale

Імунітет

МІКРОФЛОРА ТА АЛЕРГІЯ
Часом, дисбактеріоз супроводжується висипаннями на тілі. Вони можуть бути різними за характером, інтенсивністю та локалізацією. Зміни складу мікробіоти шлунково-кишкового тракту призводить до алергізації організму, а також іноді до появи висипу і інших проявів.
Більше
Lactiale

Імунітет

СТРЕС ТА МІКРОФЛОРА
Сам по собі стрес і гормони, які генеруються при стресі, впливають на формування бактеріального середовища в кишечнику. Дослідження показали, що наслідки неврозів призводять до змін кількісного складу живої армії клітин кишечника
Більше
Lactiale

Імунітет

ЯК СТРЕС ВПЛИВАЄ НА МІКРОФЛОРУ КИШЕЧНИКА?
Дослідження, проведені за останні кілька десятиліть, вивчили механізми, за допомогою яких медіатори стресу діють на зміну моторики кишківника, його бар'єрну функцію та запальні процеси
Більше