УКРІПЛЮЄМО ІМУНІТЕТ: МІСЦЕ ПРОБІОТИКІВ В УМОВАХ ПАНДЕМІЇ

Lactiale

Вікторія Валеріївна Родінкова

Професорка Вінницького національного медичного університету, докторка біологічних наук

Науковий редактор Вікторія Родінкова

Незважаючи на рекомендації про дотримання соціальної дистанції, миття рук та проведення масового тестування, пандемія COVID-19 швидко прогресує у всьому світі.

Допомогти зміцнити імунну систему під час спалаху COVID-19, серед іншого, може і поєднання здорової та збалансованої дієти разом із пребіотиками, пробіотиками та добавками вітамінів та мікроелементів.

Цинк

Наприклад, цинк в умовах епідемії цікавий тим, що зміцнює наш організм перед потенційними вірусними та інфекційними захворюваннями. Завдяки цинку наші клітини, особливо імунні, краще підтримують цілісність своїх мембран при зустрічі з патогенами, краще синтезують ДНК та розмножуються.

Мета-аналіз даних пацієнтів з гострими респіраторними інфекціями, які щоденно приймали добавки цинку, показав зменшення симптомів та тривалості простудної інфекції. 

Добавки цинку з вітаміном А ефективні для запобігання ГРЗ, так само, як і діареї.

Нарешті, дослідження показали, що споживання до 50 мг цинку на день пригнічує реплікацію вірусу  COVID-19 шляхом поліпшення стійкості хазяїна проти вірусної інфекції.

Вітамін D

Вітамін D допомагає боротися з інфекцією, спричиненою ротавірусом, вірусами денге та грипу.

Науковці припускають, що більша кількість випадків летальності серед людей похилого віку може бути обумовлена, в тому числі, віковими зменшеннями концентрації вітаміну D (25OHD) у сироватці крові.

Вітамін D, подібно цинку, допомагає підтримувати щільні міжклітинні контакти. Він є модулятором адаптивного імунітету, пригнічує вироблення запальних цитокінів IL-2 та гамма-інтерферону (INFγ), а також сприяє виробленню цитокінів імунними клітинами.

Пробіотики і вітаміни та мікроелементи

Пробіотики мають кілька відомих переваг. По-перше, вони допомагають кращому засвоєнню поживних речовин.

Наприклад, дослідження показали, що пробіотичні штами Lb fermentum SR4 та Lb rhamnosus GG (LGG) покращують біодоступність цинку (до 57% та 48%, відповідно), порівняно з комерційно доступними неорганічними (ZnSo4) та цинковими глюконатними формами.

Крім того, пробіотики і самі по собі можуть бути джерелом деяких вітамінів. Наприклад, того ж вітаміну D. Їх можна приймати для підвищення його концентрації у крові. Втім, безпосередньо для лікування пацієнтів, інфікованих COVID-19, можуть знадобитися більші дози.

По-друге, пробіотичні бактерії беруть участь у регулюванні бактеріальної екосистеми, модулюють імунні клітини, підвищуючи імунну відповідь організму на інфекції та віруси.

Противірусна дія пробіотиків

Пробіотики демонструють ефективність через альвеолярний макрофаг, нейтрофіли, природні клітини-кілери та підвищений рівень прозапальних цитокінів, таких як TNF-α та IL-6, в легенях. Усе це необхідно для боротьби з вірусами та патогенними мікробами.

  • Мікробіота кишечника допомагає формувати дендритні клітини (ДК). Вони є ключовими антигенпрезентуючими клітинами, які поглинають антигени (часточки вірусів або ракових клітин). Наприклад, L. reuteri та L. casei активують прозапальні клітини Th1 58. А B. infantis (у дослідах на мишах) показав стимуляцію ДК та запускав реакцію, необхідну для елімінації вірусу.
  • Пробіотики взаємодіють з моноцитами, які, одними з перших, стикаються з бактеріями та вірусами. В результаті такої взаємодії виділяється низка цитокінів. Наприклад, прозапальний цитокін IL-12 секретується макрофагами, які стимулюють природні клітини-кілери та секрецію речовин, необхідних для елімінації вірусів.
  • Пробіотики L. gasseri, L. delbrueckii ssp. bulgaricus, B. bifidum, L. acidophilus індукують продукцію IFN-альфа моноцитами. Пробіотик L. paracasei DG підвищує TNF-альфа, IL-6, IL-8 клітинної лінії моноцитів людини, THP-1 61. Подібним чином нещодавно було відзначено, що S. thermophilus індукує профіль TNF-alpha, IL-6, IL-8, який необхідний для противірусних ефектів.
  • Пробіотики, зокрема пробіотичні штами Lactobacillus, активують NK-клітини, які є важливими для ранньої імунної відповіді на вірусні інфекції. Це відбувається за рахунок стимулювання ДК до секреції IL-12, який, своєю чергою, активує NK-клітини до секреції IFN-гамми, цитокіну, необхідного для бактерій легенів та елімінації вірусів.
  • Пробіотики, такі як L. casei, посилюють вироблення цитокінів, які відіграють важливу роль у поліпшенні продуктивності клітин епітелію та запобіганні їх апоптозу. Це покращує виживання епітеліальних клітин.

Пробіотики та COVID-19

Наукові дані свідчать, що пацієнти з невпорядкованою мікробіотою та люди похилого віку найбільш сприйнятливі до COVID-19. А у пацієнтів із симптомами ШКТ, такими як діарея, спостерігалися більш серйозні розлади дихання.

На сьогоднішній день триває кілька зареєстрованих досліджень, спрямованих на дослідження ефективності пробіотиків при лікуванні пацієнтів з COVID-19.

Наприклад, у деяких пацієнтів з COVID-19 спостерігався мікробний дисбактеріоз кишечника з низькою кількістю різних Bifidobacterium та Lactobacillus.

Науковці розцінюють, що це може бути ознакою ослабленого імунітету та припускають, що таким пацієнтам потрібна харчова підтримка та пребіотичні або пробіотичні добавки.

Пробіотики можуть допомогти запобігти COVID-19, підтримуючи шлунково-кишковий тракт або мікробіоту легенів, оскільки дисбіоз відіграє важливу роль у сприйнятливості людей до інфекційних захворювань. 

Вчені говорять про наявний двонаправлений зв’язок між кишечником і легенями, який називається віссю «кишечник-легені».

Як вважається, через цей зв'язок шлунково-кишкове запалення може призводити і до запалення легень, і навпаки.

Два мета-аналізи з Китаю повідомляють про помірну ефективність пробіотиків для зменшення важкості та тривалості захворюваності на ковід. Випробування показали, що важкохворі пацієнти, які приймали пробіотики (Lactobacillus rhamnosus GG, живі Bacillus subtilis та Enterococcus faecalis) були менш залежними від штучної вентиляції легень.

Результати досліджень також свідчать, що пробіотики можуть бути потенційним блокатором рецептора АПФ, який діє як шлюз для атаки на клітини шлунково-кишкового тракту при SARS-CoV-2. Деякі науковці навіть заявили про позитивний вплив використання пробіотика-блокатора АПФ для зменшення респіраторного дистрес-синдрому.

Які пробіотики мають противірусну дію

Дослідження, які проводилися раніше, довели, що вживання ферментованих молочних продуктів з пробіотичними штамами зменшує частоту інфекцій верхніх дихальних шляхів серед немовлят, дітей, дорослих та людей похилого віку. Ось деякі пробіотики з антивірусною дією.

Lactobacillus gasseri PA 16/8, Bifidobacterium longum SP 07/3 та Bifidobacterium bifidum MF 20/5 у поєднанні з вітамінами та мінералами знижує не тільки тривалість звичайної застуди, а й кількість днів з лихоманкою у дорослих.

Lactobacillus rhamnosus GG знижує частоту клінічно визначених вірусно-пов’язаних інфекцій верхніх дихальних шляхів у недоношених немовлят при умові введення між 3 та 60 днями життя.

Lactobacillus brevis знижує захворюваність на грип у дітей шкільного віку.

L. paracasei, L. casei та L. fermentum зменшують частоту грипоподібних симптомів та інфекції верхніх дихальних шляхів у дорослих, які, зазвичай, переносять застуду чотири і більше рази на рік.

L. gasseri покращує клінічні симптоми, зменшує вірусне навантаження та збільшує експресію мРНК інтерлейкінів у мишей з вірусом грипу H1N1.

L. rhamnosus та Lactobacillus, введені через ніс, полегшували перебіг хвороби та виживання мишей з вірусом грипу H1N1.

L. reuteri або L. plantarum, введені через ніс, продемонстрували захисний ефект проти летальної інфекції вірусу пневмонії у мишей.

L. reuteri DSM 17938 захищає від хвороб верхніх дихальних шляхів та проблем шлунково-кишкового тракту у дітей від 6 місяців до трьох років.

Lactobacillus полегшує перебіг інфекцій верхніх та нижніх дихальних шляхів у дітей та молоді.

Bifidobacterium breve забезпечує посилений синтез протигрипозного IgG у мишей і може успішно захистити від інфекцій дихальних шляхів, спричинених грипом.

Bif. lactis DN173010 та L casei Shirota допомагає протистояти інфекції у літніх людей завдяки виробленню коротколанцюгових жирних кислот (таких як масляна, пропіонова та молочна кислоти) та зниженню рівня рН товстої кишки.

Lb. paracasei N1115 може значно зменшити ризик інфекції верхніх дихальних шляхів у людей середнього та похилого віку за рахунок стимуляції імунітету Т-клітин.

Lb. casei DN-114 001 може зменшити тривалість поширених інфекційних захворювань дихальних шляхів, особливо – при ринофарингіті у людей похилого віку.

Lb. paracasei, Lb. casei 431 та Lb. fermentum PCC можуть зменшити появу, тривалість та симптоми грипу та інфекцій дихальних шляхів за рахунок підвищення рівня IFN-g у крові та sIgA у кишечнику як серед літніх людей, так і серед дітей.

Де шукати пробіотики

Основними природними джерелами пробіотиків є ферментовані продукти, на кшталт квашеної капусти, твердих сирів та йогуртів. Втім, знайти їх можна і у вигляді аптечних добавок. Наприклад,

Lactobacillus rhamnosus GG міститься в добавці Лактіалє GG. Ці краплі можна вживати маленьким дітям з перших днів від народження для кращої роботи імунної системи.

Lactobacillus casei, Lactobacillus rhamnosus, Streptococcus thermophylusBifidobacterium breve, Lactobacillus acidophylus, а також Bifidobacterium infantis, яка забезпечує краще прилипання корисних бактерій до стінок дитячого кишечника, входять до складу Лактіалє для дітей, який випускається у формі пакетів.

Lactobacillus casei, Lactobacillus rhamnosus, Bifidobacterium breve та інші бактерії входять до складу симбіотика для дорослих Лактіалє (капсули).

А комплекс Лактіале Мульті містить 14 корисних бактерій, які допомагають підтримувати місцевий імунітет, боротися з патогенами, та покращує стресостійкість. До складу препарату, зокрема, входять Bifidobacterium longum, Bacillus subtilis, Lactococcus lactis ssp. lactis, Lactobacillus casei, Lactobacillus plantarum та інші корисні мікроорганізми.

 

Джерела:

  1. https://www.thelancet.com/pdfs/journals/langas/PIIS2468-1253(20)30122-9.pdf
  2. https://link.springer.com/article/10.1007/s00253-020-10832-4
  3. https://www.nature.com/articles/s41538-020-00078-9
  4. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7227397/
  5. https://www.biogaia.com/other-news/covid-19-outbreak-and-probiotics-facts/
  6. https://laktiale.ua/pro-laktiale/

Продукти Лактіалє:

Lactiale
Лактіалє GG

Орієнтовна ціна в аптеках:

168.82 - 207.4 грн
Ціна в аптеках Детальніше
Lactiale
Лактіалє для дітей

Орієнтовна ціна в аптеках:

159.99 - 332 грн
Ціна в аптеках Детальніше
Lactiale
Лактіалє капсули по 230 мг №30

Орієнтовна ціна в аптеках:

176.24 - 321.5 грн
Ціна в аптеках Детальніше
Lactiale
Лактіалє Мульті

Орієнтовна ціна в аптеках:

237.59 - 409 грн
Ціна в аптеках Детальніше

Читайте також:

Lactiale

Імунітет

ПРОБІОТИКИ ПОКРАЩУЮТЬ СТАН ПРИ КОВІД, А СКЛАД МІКРОБІОТИ ПРОГНОЗУЄ ПЕРЕБІГ ХВОРОБИ
Вживання пробіотиків може підвищити імунну відповідь при COVID-19, а склад мікробіоти кишечника здатен підказати, яким буде перебіг хвороби
Більше
Lactiale

Імунітет

КИШКОВИЙ МІКРОБІОМ ДОПОМАГАЄ У БОРОТЬБІ ЗІ СТАРІННЯМ М'ЯЗІВ
Для підтримання здоров’я скелетних м’язів потрібно тримати у порядку баланс мікрофлори власного кишечника. Особливо – із плином років
Більше
Lactiale

Імунітет

ПРОБІОТИКИ І ЗАХВОРЮВАННЯ ПЕЧІНКИ: БАЛАНС БАКТЕРІЙ ВКРАЙ ВАЖЛИВИЙ
Пробіотики можуть призначатися в якості додаткової терапії при різних захворюваннях печінки
Більше
Lactiale

Імунітет

ПРОБІОТИКИ ДЛЯ ЖІНОК – ЧОМУ КОРИСНІ БАКТЕРІЇ ПОТРІБНІ ПРЕКРАСНІЙ СТАТІ
Користь пробіотиків для окремих органів та систем повинна знати кожна жінка
Більше
Lactiale

Імунітет

ЯК ВПЛИВАЄ ЗМІНА СЕЗОНІВ НА МІКРОФЛОРУ
Сезонні зміни мікробіому людини можуть бути обумовлені не лише раціоном, а й кліматичними умовами та довжиною світлового дня
Більше
Lactiale

Імунітет

МІКРОБІОМ КИШЕЧНИКА МОЖЕ ВПЛИВАТИ НА ВАЖКІСТЬ ПЕРЕБІГУ COVID-19
Використання потенціалу мікробіома кишечника – напрямок, який дозволить визначити потенційно безпечні та доступні пробіотики для профілактики та лікування ковіду
Більше
Lactiale

Імунітет

ЯК ПРЕБІОТИКИ ЗМІЦНЮЮТЬ ІМУНІТЕТ ТА ЗАХИЩАЮТЬ ВІД АЛЕРГІЇ
Пребіотики дозволяють підтримувати в нормі баланс кишкової мікробіоти, а також позитивно впливають на імунну функцію
Більше
Lactiale

Імунітет

ПРОБІОТИКИ ЧИНЯТЬ СПРИЯТЛИВИЙ МЕТАБОЛІЧНИЙ ЕФЕКТ НА ПАЦІЄНТІВ З ЦУКРОВИМ ДІАБЕТОМ ДРУГОГО ТИПУ
Введення пробіотиків до раціону відіграє позитивну роль у лікуванні діабету другого типу і сприяє змінам метаболічного профілю
Більше
Lactiale

Імунітет

5 ПРИЧИН ПРИЙМАТИ ПРОБІОТИКИ ПРИ АКНЕ
Застосування пробіотиків при акне може сприяти покращенню здоров'я шкіри, а також зменшенню закупорки фолікулів через запалення та токсини
Більше
Lactiale

Імунітет

ЯК ПІДГОТУВАТИ ОРГАНІЗМ ДО СЕЗОНУ ЗАСТУДИ?
Ефективними для запобігання інфекціям верхніх дихальних шляхів можуть бути і корисні бактерії – пробіотики
Більше
Lactiale

Імунітет

ЯК ВІДНОВИТИ МІКРОБІОМ ШКІРИ ОБЛИЧЧЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ПОСТБІОТИКІВ
Догляд за шкірою передбачає використання постбіотиків, які обумовлюють позитивний вплив корисних бактерій на шкіру.
Більше
Lactiale

Імунітет

БАКТЕРІЇ КИШЕЧНИКА ЗМІНЮЮТЬСЯ З ВІКОМ І МОЖУТЬ ПРИСКОРИТИ СТАРІННЯ
Зміни кишкових бактерій сприяють процесу старіння і захист нормальних мікробів може допомогти людям вести більш довге і здорове життя
Більше
Lactiale

Імунітет

КИШКОВИЙ МІКРОБІОМ МОЖЕ ВПЛИВАТИ НА ЛІКУВАННЯ РАКУ ПРОСТАТИ
Краще розуміння ролі кишкових бактерій для нашого здоров’я може зробити більш ефективним і лікування раку простати
Більше
Lactiale

Імунітет

РОЛЬ МІКРОФЛОРИ ПРИ ДИСВІТАМІНОЗІ
Деякі дослідження доводять, що на те, чи отримує та засвоює людина достатньо вітамінів, з-поміж інших факторів також може впливати і мікробіом
Більше
Lactiale

Імунітет

ВИКОРИСТАННЯ ПРОБІОТИКІВ ДОПОМАГАЄ ПРИ ХВОРОБІ ПАРКІНСОНА
Стали популярними методи лікування подібних недуг за допомогою пробіотиків.
Більше
Lactiale

Імунітет

ПРОБІОТИКИ ЗМЕНШУЮТЬ ПРОЯВИ АЛЕРГІЧНОГО РИНІТУ У ДІТЕЙ ТА ДОРОСЛИХ
Додавання пробіотика в раціон дитини змінює склад мікробіоти її організму
Більше
Lactiale

Імунітет

КИШКОВІ БАКТЕРІЇ ЗНИЖУЮТЬ РИЗИК ВИНИКНЕННЯ ДІАБЕТУ
У нещодавньому дослідженні, проведеному у Нідерландах, вчені пов’язали наявність в організмі більш різноманітних кишкових бактерій з меншою інсулінорезистентністю і меншою захворюваністю на діабет 2 типу
Більше
Lactiale

Імунітет

ЧИ МОЖУТЬ ПРОБІОТИКИ ДОПОМОГТИ ПРИ ПСОРІАЗІ?
Псоріаз – захворювання шкіри, обумовлене генетично, а пробіотики – то корисні мікроби, які населяють наш організм. І останнім часом свідчень того, що пробіотики можуть допомогти і при псоріазі, більшає.
Більше
Lactiale

Імунітет

ПРОБІОТИКИ ЗМЕНШУЮТЬ РИЗИК РОЗВИТКУ ВТОРИННОЇ ІНФЕКЦІЇ У ПАЦІЄНТІВ З COVID-19
Вчені виявили, що пробіотики здатні модулювати імунну відповідь і зменшувати частоту приєднання вторинної інфекції у пацієнтів з COVID-19. Такі висновки були оприлюдненні в березні 2021 року як результат спостережень за хворими в Ухані в лютому-березні 2020 року.
Більше
Lactiale

Імунітет

ЯК ХАРЧУВАННЯ ВПЛИВАЄ НА СТАН ІМУНІТЕТУ
Якщо в організм потрапляють патогени – шкідливі бактерії, віруси та паразити, саме імунна система першою береться за роботу з їх знешкодження.
Більше
Lactiale

Імунітет

ЗДОРОВИЙ КИШЕЧНИК – ЗДОРОВА ШКІРА
Приблизно 60-80 % нашої імунної системи формується в кишечнику. Недарма його стан може впливати на весь організм.
Більше
Lactiale

Імунітет

МІКРОБІОМ І ПРОЦЕС СТАРІННЯ
Кожен з нас має свій мікробіом, тобто свій набір бактерій. При цьому, кількість та склад цих мікроорганізмів нестабільний і може змінюватися під дією низки факторів.
Більше
Lactiale

Імунітет

АТОПІЧНИЙ ДЕРМАТИТ У ДІТЕЙ
Атопічний дерматит – одне з найпоширеніших хронічних захворювань шкіри у дітей. За даними ВООЗ, 40% малюків мають дану патологію. І, як стверджують медики, ця цифра буде невпинно зростати.
Більше
Lactiale

Імунітет

НЕ ЇЖТЕ СОБІ НЕРВИ. ЯК ПРОБІОТИКИ ВПЛИВАЮТЬ НА НЕРВОВУ СИСТЕМУ
Ми те, що ми їмо. Давно відомо, що шоколад покращує настрій, а кава допомагає збадьоритися. Втім, новіші дані вказують, що вміст нашого шлунку може мати і більш серйозний вплив на нашу нервову систему.
Більше
Lactiale

Імунітет

ВІСЬ МОЗОК - МІКРОБІОМ І КИШКІВНИК ЛЮДИНИ
Вплив мікрофлори кишківника на організм людини та функціонування нервової системи вже ні в кого не викликає сумнівів, проте науковці продовжують досліджувати цей напрямок. З якою метою?
Більше
Lactiale

Імунітет

ВІКОВІ ЗМІНИ МІКРОФЛОРИ ЛЮДИНИ
Значення мікрофлори для організму людини є різностороннім та комплексним – засвоєння поживних речовин, формування імунітету, синтез вітамінів та ферментів, вплив на нервову систему.
Більше
Lactiale

Імунітет

ЗДОРОВА МІКРОФЛОРА КИШКІВНИКА – ЗАПОРУКА МІЦНОГО ІМУНІТЕТУ
Мікрофлора кишківника є індивідуальною та унікальною, недарма її склад можна використовувати для ідентифікації особи, так само, як відбитки пальців або райдужку ока.
Більше
Lactiale

Імунітет

ЯК ЗМІНЮЄТЬСЯ СТАН МІКРОФЛОРИ ПРИ ХРОНІЧНИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ
Проблема зміни мікрофлори слизових цікавить вчених протягом останніх десятиліть, відтоді, як значення власних корисних мікроорганізмів, зокрема для формування імунітету та підтримки здоров’я, стало очевидним.
Більше
Lactiale

Імунітет

КИШЕЧНИК ЯК ГОЛОВНИЙ ОРГАН У ФОРМУВАННІ ІМУНІТЕТУ
Імунна система людини є потужним захистом як від зовнішніх шкідливих факторів, так і від внутрішніх. Імунна система представлена центральними та периферичними органами.
Більше
Lactiale

Імунітет

ЯК СФОРМУВАТИ МІЦНИЙ ІМУНІТЕТ У ДИТИНИ
Формування імунного захисту малюка починається ще внутрішньоутробно, залежить від стану здоров'я вагітної жінки, перенесених нею до вагітності та під час неї захворювань, харчування, наявності чи відсутності шкідливих звичок, характеру роботи тощо.
Більше
Lactiale

Імунітет

ЯК ПІДВИЩИТИ ІМУНІТЕТ
Що потрібно робити, щоб бути повним сил, з хорошим самопочуттям та в доброму настрої зустрічати кожен день? Відповіді досить прості та очевидні – можливо, саме тому їх так важко деколи втілювати в життя. Бо це не одноразовий захід, а забіг тривалістю з життя.
Більше
Lactiale

Імунітет

ЗОЖ ЯК ПРОФІЛАКТИКА ЗАХВОРЮВАНЬ
ЗОЖ (здоровий образ/спосіб життя) – поняття, яке останнім часом набуло значного поширення. І маються на увазі не тільки заняття спортом, тобто певна фізична активність  чи здорове харчування (слід розуміти, що це поняття трактується по-різному).
Більше
Lactiale

Імунітет

ВІДЕО НА ТЕМУ "ЯКА РОЛЬ ЖИВИХ БАКТЕРІЙ - ПРОБІОТИКІВ В ПРОФІЛАКТИЦІ ХАРЧОВОЇ АЛЕРГІЇ ТА АТОПІЧНОГО ДЕРМАТИТУ?"
Відео з професором ОЛЕНОЮ НЯНЬКОВСЬКОЮ, професором педіатрії, дієтологом.
Більше
Lactiale

Імунітет

МІКРОФЛОРА ТА ІМУННА СИСТЕМА
Функції мікробів, які населяють людський організм, тісно перетинаються з функціями пробіотиків і пребіотиків. Пробіотики, а саме, присутні в них бактерії, є важливими інструментами впливу на здоров'я людини.
Більше
Lactiale

Імунітет

АВІТАМІНОЗ ТА МІКРОФЛОРА - ЧИ ІСНУЄ ЗВ'ЯЗОК?
Мікрофлора кишечника - це важливий метаболічний орган, від якого залежить здоров'я не тільки кишечника, але і всього організму в цілому. Відновлення нормальної мікрофлори кишечника є запорукою відновлення балансу мікроелементів в організмі
Більше
Lactiale

Імунітет

ВІДНОВЛЕННЯ ОРГАНІЗМУ ПІСЛЯ ГРИПУ
Антибактеріальна терапія викликає кишковий дисбіоз, який може бути причиною секреторної діареї, атрофії, ерозивно-виразкових і геморагічних уражень слизової оболонки кишечника.
Більше
Lactiale

Імунітет

АТОПІЧНИЙ ДЕРМАТИТ
Однією з найпоширеніших шкірних хвороб у дітей є атопічний дерматит. Одним з факторів, що сприяють розвитку атопічного дерматиту є порушення органів шлунково-кишкового тракту, особливо дисбіоз кишечнику.
Більше
Lactiale

Імунітет

МІКРОФЛОРА ТА АЛЕРГІЯ
Часом, дисбактеріоз супроводжується висипаннями на тілі. Вони можуть бути різними за характером, інтенсивністю та локалізацією. Зміни складу мікробіоти шлунково-кишкового тракту призводить до алергізації організму, а також іноді до появи висипу і інших проявів.
Більше
Lactiale

Імунітет

СТРЕС ТА МІКРОФЛОРА
Сам по собі стрес і гормони, які генеруються при стресі, впливають на формування бактеріального середовища в кишечнику. Дослідження показали, що наслідки неврозів призводять до змін кількісного складу живої армії клітин кишечника
Більше
Lactiale

Імунітет

ЯК СТРЕС ВПЛИВАЄ НА МІКРОФЛОРУ КИШЕЧНИКА?
Дослідження, проведені за останні кілька десятиліть, вивчили механізми, за допомогою яких медіатори стресу діють на зміну моторики кишківника, його бар'єрну функцію та запальні процеси
Більше