ЯК ПІДВИЩИТИ ІМУНІТЕТ ТА ІМУНОМОДУЛЮЮЧІ ВЛАСТИВОСТІ ПРОБІОТИКІВ
Імунітет – досить різнопланове поняття, в широкому значенні маються на увазі всі механізми захисту організму людини від зовнішніх несприятливих чинників (вірусів, бактерій та їхніх токсинів, гельмінтів, грибків тощо). Це так званий неспецифічний імунітет.
У вужчому розумінні імунітет – це захист від конкретних інфекційних агентів (може бути активний – після перенесеного захворювання, або пасивний – отриманий в результаті щеплення, а також переданий внутрішньоутробно від матері). Крім того, імунітет класифікують за часом формування, тобто він може бути вродженим (передається від матері внутрішньоутробно) або набутим (під час щеплень або перенесених інфекційних захворювань). Це так званий специфічний імунітет.
Отже, коли йде мова про те, як відновити імунітет, то звичайно маємо розуміти, що йдеться про неспецифічні захисні властивості організму. Їхню реалізацію забезпечують слизові та шкіра, а також спеціальні речовини (наприклад, лізоцим слини) секретів, клітини імунної системи (лімфоцити), та звичайно власна корисна мікрофлора (якраз цю ланку маємо можливість активно підтримувати пробіотиками та пребіотиками за потреби).
Що можна зробити, для того, щоб підтримати або відновити імунітет?
Слід розуміти, що має бути комплексний підхід, і нема однієї «чарівної пігулки», яка одразу зробить вас невразливим до зовнішніх несприятливих факторів.
Що потрібно робити, щоб бути повним сил, з хорошим самопочуттям та в доброму настрої зустрічати кожен день?
Відповіді досить прості та очевидні – можливо, саме тому їх так важко деколи втілювати в життя. Бо це не одноразовий захід, а забіг тривалістю з життя.
Чому такі порівняння? Очевидно, що фізична активність має величезне значення для підтримки в тонусі всього організму, і звичайно ж імунної системи.
Отже, план дій для того, щоб бути активним, здоровим та з міцним імунітетом:
1. Систематичність – зробіть турботу про себе стилем свого життя. Відомо, що повторення день у день певних дій стає звичкою через кілька тижнів (від 21 дня і до 42 днів). Спочатку може бути важко та незвично, проте через місяць-півтора Ви вже не зможете уявити свій день без ранкової зарядки, прогулянки перед сном, доброї справи чи смачного фруктового салату. Спробуйте, і будьте вдячні самі собі за те, що Ви знайшли відповідь на запитання, а як відновити імунітет. Просто його слід підтримувати щодня.
2. Позитивний настрій, доброзичливість.
3. Достатня тривалість сну (все індивідуально, але в середньому 7-8 годин).
4. Фізична активність – розминка щодня по 15 хв корисніша, ніж 2-3 рази на тиждень відвідування спортзалу; піші прогулянки, перебування на свіжому повітрі та порція сонячного проміння для синтезу вітаміну Д (важливий для підтримки імунітету в тому числі).
5. Харчування – повноцінне (білки, жири, складні вуглеводи, вітаміни та мікроелементи), містить достатньо овочів та фуктів (а це клітковина та їжа для бактерій – природні пребіотики, за потреби – й пробіотики) та режим (тричі на день, а не один раз ввечері за всю добу), достатній питний режим.
6. Підтримка відповідної маси тіла.
7. Допомога організму додатковими природними джерелами вітамінів та мікроелементів, продукти, які самі по собі є природними засобами підтримати імунітет (мед, часник, зелений чай, цитрусові, насіння та горіхи, пророслі зерна, імбир).
8. Допомога важливій складовій імунного захисту – власній мікрофлорі (пребіотики природного походження, які містяться у овочах та фруктах, при необхідності – препарати пробіотиків після консультації з лікарем).
Зробіть ці прості принципи правилами свого життя, і будьте здорові!
Література:
- History of Immunology - Dictionary definition of History of Immunology | Encyclopedia.com: FREE online dictionary. www.encyclopedia.com (en). Процитовано 2017-02-01.
- BBC - History - Edward Jenner. Процитовано 2017-02-01.