Bifidobacterium breve

Lactiale

Bifidobacterium breve (B.breve скорочено) - це вид бактерій, що мають пробіотичні властивості та зазвичай мешкають в кишечнику. Активно ферментують вуглеводи з утворенням оцтової та молочної кислоти, синтезують вітаміни та полісахариди, стимулюють імунітет, пригнічують розвиток патогенної та умовно-патогенної мікрофлори, сприяють покращенню травної функції [2].

 

В наш час описано близько 5  тисяч видів бактерій, що містяться в організмі людини. А щодо їх загальної кількості в світі, то є наукові припущення, що існує більше трильйона [3].

 

Щоб допомогти організму нормалізувати баланс бактерій, використовують пробіотики. Це живі мікробіологічні харчові добавки, що містять потенційно корисні бактерії які здатні відновлювати мікробіологічне середовище кишечника [4].

Продукти Лактіалє, у складі яких присутня Bifidobacterium breve:

Lactiale
Лактіалє Малюк формула

Орієнтовна ціна в аптеках:

143.99 - 168 грн
Ціна в аптеках Детальніше
Lactiale
Лактіалє для дітей

Орієнтовна ціна в аптеках:

159.99 - 332 грн
Ціна в аптеках Детальніше
Lactiale
Лактіалє капсули по 230 мг №30

Орієнтовна ціна в аптеках:

176.24 - 321.5 грн
Ціна в аптеках Детальніше
Lactiale
Лактіалє Мульті

Орієнтовна ціна в аптеках:

237.59 - 409 грн
Ціна в аптеках Детальніше

Деякі відомості про пробіотики

Як  відомо, наш  кишечник є домом для багатьох різновидів бактерій, і ті, що корисні називаються пробіотиками. Термін "про-" означає "для", а "біотик" походить від грецького βιοτή, що означає "життя" [8].

Ці доброзичливі бактерії перетворюють складні вуглеводи в більш прості поживні речовини, які корисні нашому організму [4].

Пробіотики стоять на першій лінії захисту від вторгнення шкідливих бактерій.  Враховуючи, що велика частина наших імунних клітин знаходиться в кишечнику, цілком можна стверджувати, що пробіотики відіграють важливу роль  в підтримці і становленні імунної системи. Ці бактерії розміщуються на поверхні кишечника, перешкоджаючи патогенній флорі атакувати нас зсередини. Пробіотики здатні сприяти нормалізації рівня цукру в крові, покращувати апетит, відновлювати організм після хвороби [5,6].

Переваги пробіотиків численні, але ви знали, що різні види бактерій надають різні «послуги»?  Хоч всі вони і корисні для травлення, але кожен вид відрізняється особливими характеристиками.

НАРАЗІ ЗУПИНИМОСЬ ТА УВАЖНІШЕ РОЗГЛЯНЕМО BIFIDOBACTERIUM BREVE

Що від нього залежить і яку допоміжну функцію він відіграє в організмі [10]?

Ця пробіотична бактерія відіграє досить важливу роль у нашому здоров'ї.

Bifidobacterium breve підтримує функцію товстої кишки, полегшує запор і зменшує метеоризм, здуття живота та діарею. Штам B. breve сприяє покращенню стану імунної системи. Він також виявився ефективним у боротьбі з кандидозом в кишечнику у літніх людей, адже допомагає запобігти поширенню кандидозу на інші ділянки тіла та органи. Дослідники припускають, що багато випадків синдрому подразненого кишечника можуть бути результатом зараження грибом Candida [7,8].

Основна робота Bifidobacterium breve полягає в ферментації олігосахаридів і виробництві оцтової та молочної кислоти, які мають перетравлювати рослинні волокна, що важко перетравлюються в верхніх відділах ШКТ. Це є головна перевага Bifidobacterium breve [7,8].

ПРОДУКТИ, ЩО МІСТЯТЬ BIFIDOBACTERIUM BREVE: 

 • простокваша,
 • кефір,
 • домашній сир та йогурт,
 • ряжанка,
 • сметана,
 • квашена капуста - чудові харчові джерела пробіотиків [8].

Дієтичні добавки  - це ще один спосіб отримати пробіотики, які вам потрібні.  Але переконайтеся, що це високоякісна добавка.

Зверніть увагу на ЛАКТІАЛЄ, що містить комплекс корисних бактерій, включаючи Bifidobacterium breve, призначений для підтримки травної системи [1].

 Поряд з важливою функцією травлення, біфідобактерії призначають для:

 • Профілактики дисбактеріозу
 • Підтримки і допомоги організму при дієтах, направлених на зниження ваги
 • Зниження рівня холестерину
 • Відновлення мікрофлори кишечника
 • Синтезу та засвоєння вітамінів та амінокислот
 • Зміцнення імунної системи
 • Забезпечення належної моторики і перистальтики кишечника
 • Зменшення впливу канцерогенів на організм
 • Профілактики алергічних реакцій [8,9,10].

Біфідобактерії широко використовують для відновлення організму після тривалих поїздок, хірургічних втручань, зокрема при виразковому коліті, а також при синдромі подразненого кишечника [9].

Комплекси пробіотиків часто застосовують в педіатрії. Зокрема для профілактики кишкового ентероколіту та виникнення алергічних реакцій у новонароджених [10].

Як це працює?

Біфідобактерії належать до групи молочнокислих бактерій, що містяться в основному в кисломолочних продуктах.Деякі їх види об’єднують і називають пробіотики, які виступають на противагу антибіотикам. Пробіотики вважають «дружними» бактеріями для нашого організму, які приходять на допомогу, коли природня кількість потрібних бактерій в кишечнику зменшується внаслідок багатьох факторів, про які згадували вище [8].

Підсумовуючи вище сказане - біфідобактерії виконують одразу декілька функцій:

 • Сприяють покращенню травлення і засвоєнню поживних речовин
 • Запобігають розмноженню патогенних бактерій, стримуючи їх кількість [4,7,8,9]

Джерела інформації:

 1. Листок-вкладиш до дієтичної добавки Лактіалє.
 2. TANAKA, Ryuichiro, et al. "Effects of administration of TOS and Bifidobacterium breve 4006 on the human fecal flora." Bifidobacteria and microflora 2.1 (1983): 17-24.
 3. Gut check reveals vast multicultural community of bugs in bowels, Stanford University Medical Center, 2008
 4. Пробиотики и пребиотики, Глобальные практические рекомендации Всемирной Гастроэнтерологической Организации, Февраль 2017
 5. Клиническая иммуннология и аллергология, Казмирчук В.Е., Ковальчук Л.B., Мальцев Д.В., 2009
 6. Effect of Probiotics on Glycemic Control: A Systematic Review and Meta-Analysis of Randomized, Controlled Trials, Yuting Ruan, Jia Sun and Hong Chen
 7. Tabbers, MM., I de Milliano, Roseboom, MG. Benninga, MA, Is Bifidobacterium breve effective in the treatment of childhood constipation? Results from a pilot study, 2013
 8. Bifidobacterium breve: A Healthy Probiotic Strain, Dr. Edward Group DC, NP, DACBN, DCBCN, DABFM, Global Healing Center 2015.
 9. Bifidobacteria, MedlinePlus database, 2017
 10. Early gut colonisation by Bifidobacterium breve and B. catenulatum differentially modulates eczema risk in children at high-risk of developing allergic disease, Intan H. Ismail, 2016.

Читайте також:

Lactiale

Bifidobacterium longum
Сприяє пригніченню росту шкідливих бактерій, знижує частоту виникнення закрепів та попереджує розвиток діареї.
Більше
Lactiale

Bifidobacterium infantis
Бере участь у розщепленні вуглеваодів, зокрема олігосахаридів з материнського молока у дітей, а у дорослих з рослинних олігосахаридів.
Більше
Lactiale

Lactobacillus acidophilus
Відновлює мікрофлору, допомогає знизити рівень холестерину, полегшує симптоми синдрому подразненого кишечника, сприяє позбавленню зайвої ваги.
Більше