Lactobacillus acidophilus

Лактобактерії та інші пробіотики стають популярними харчовими добавками.
Цікаво, що кожен пробіотик може мати різний вплив на наш організм.
Lactobacillus acidophylus є одним з найпоширеніших видів пробіотиків і може міститися у ферментованих молочнокислих продуктах та добавках [3].
ЩО ТАКЕ LACTOBACILLUS ACIDOPHYLUS?
Lactobacillus acidophylus - це вид бактерій, що живуть у нашому кишечнику [3,4]. Вони є членом роду Lactobacillus, який відіграє важливу роль у здоров'ї людини. З назви зрозуміло, що лактобактерії виробляють молочну кислоту [4].
Lactobacillus acidophylus також іноді називають L. acidophylus або просто acidophylus (ацидофілус) [4].
Лактобактерії, зокрема L. acidophylus, часто використовуються як пробіотики [3,4].
Міжнародні організації охорони здоров'я визначають пробіотики як "живі мікроорганізми, які, при надходженні в визначених кількостях, надають користь для здоров'я людини [5].
Нажаль, виробники продуктів харчування зловживають словом "пробіотик", застосовуючи його до бактерій, які науково не довели свою користь. Це призвело до того, що Європейський орган з безпеки харчових продуктів заборонив слово "пробіотик" на всі продукти харчування в ЄС [6].
Окрім пробіотичних добавок, Lactobacillus acidophylus можна знайти у ряді ферментованих продуктів, включаючи квашену капусту, домашній сир та йогурт. Здавалося б, налягай на кисломолочку і тобі не страшний будь-який діагноз, але ж не все так райдужно. Більшість лактобактерій, що містяться в продуктах присутні в незначних концентраціях. А щільність бактерій в кишечнику складає 10¹¹-10¹², тому потрібно досить уважно дивитися на кількість бактерій, що вказана виробником продукту харчування чи дієтичної добавки [7].
НИЖЧЕ НАВЕДЕНО СИТУАЦІЇ, В ЯКИХ LACTOBACILLUS ACIDOPHYLUS МОЖЕ ПРИНЕСТИ КОРИСТЬ НАШОМУ ЗДОРОВ'Ю.
Lactobacillus acidophylus може:
- Допомогти знизити рівень холестерину
Високий рівень холестерину може збільшити ризик серцево-судинних захворювань. На щастя, дослідження показують, що деякі пробіотики можуть допомогти знизити рівень холестерину і що Lactobacillus acidophylus може бути більш ефективним у сприянні цьому, аніж інші види пробіотиків.
Висновок: L. acidophilus при вживанні самостійно чи у комбінації з іншими корисними бактеріями та пребіотиками у молоці або в йогурті, може допомогти знизити рівень холестерину [2,8].
- Полегшити симптоми синдрому подразненого кишечника (СПК)
До його симптомів відносяться біль у животі, здуття живота, метеоризм.
Хоч і мало відомо про причину СПК, але деякі дослідження вказують на те, що він може бути викликаний певними типами бактерій у кишечнику.
Дослідження показало, що штам Lactobacillus acidophylus сам по собі зменшує біль у животі у пацієнтів з СПК.
Висновок: Лактобактерії ацидофілус можуть полегшити симптоми СПК, такі як здуття живота та біль, але за умови довготривалого прийому. Адже одна доза не впливає на біль [8,9,10].
- Допомогти в лікуванні та запобіганні статевих інфекцій
Вагіноз і вульвовагінальний кандидоз - це загальні типи вагінальних інфекцій.
Є позитивні свідчення того, що Lactobacillus acidophylus може допомогти лікувати та запобігати таким інфекціям.
Лактобацили, як правило, є досить поширеними бактеріями в піхві. Вони виробляють молочну кислоту, яка запобігає розмноженню інших шкідливих бактерій.
Висновок: Лактобактерії ацидофіли можуть бути ефективними в профілактиці вагінальних розладів, таких як вагіноз та вульвовагінальний кандидоз [11,12].
- Сприяти позбавленню зайвої ваги
Досліди показали, що пробіотики можуть допомогти схуднути, особливо, коли для застосування поєднують кілька їх видів.
Висновок: пробіотики можуть бути ефективними для зниження ваги, але необхідно провести більше досліджень, щоб визначити, що саме Lactobacillus acidophylus має значний вплив на це.[14]
- Запобігають та послаблюють симптоми застуди
Здорові бактерії Lactobacillus acidophylus, можуть стимулювати імунну систему і тим самим зменшити ризик вірусних інфекцій.
У одному дослідженні приймали участь 326 дітей, які протягом 6 місяців щоденно приймали пробіотик L. acidophylus. Пацієнтів з високою температурою стало менше на 53%, з кашлем на 41%, необхідність використання антибіотиків у зв’язку з ускладненнями зменшилась 68%, а дні відвідування школи збільшились на 32%.
Висновок: лактобактерія ацидофілус сама по собі і в поєднанні з іншими пробіотиками може полегшити симптоми вірусної інфекції, особливо у дітей [13].
- Запобігають виникненню та знижують симптоми алергії.
Дослідження показало, що споживання спеціального молочного напою, що містить дану лактобактерію, полегшило симптоми алергії на пилок рослин.
Додаткове дослідження, в якому приймало участь 47 дітей виявило: приймаючи комбінацію Lactobacillus acidophylus та іншого пробіотика, регулюється рівень зволоження носової порожнини, послаблюється закладеність.
Цікаво, що пробіотики знижують кількість антитіл, що називаються імуноглобулін E, який бере участь у алергічних реакціях.
Висновок: L.acidophylus пробіотики можуть зменшити симптоми алергії на пилок [15].
Завдяки своїй здатності взаємодіяти з нашою імунною системою, лактобактерії можуть допомогти попереджувати та лікувати симптоми різних захворювань.
Щоб збільшити кількість L. acidophilus в кишечнику можна приймати і дієтичні добавки. Такі як ЛАКТІАЛЄ.[1]
Lactobacillus acidophylus, що входить у склад ЛАКТІАЛЄ та молочнокислих продуктів, може забезпечити здоровими бактеріями, незалежно від способу надходження в організм - через продукти харчування чи дієтичні добавки [1].
Джерела інформації:
- Листок-вкладиш до дієтичної добавки Лактіалє
- Gilliland, S. E., C. R. Nelson, and C. Maxwell. "Assimilation of cholesterol by Lactobacillus acidophilus." Applied and environmental microbiology2 (1985): 377-381.
- The domestication of the probiotic bacterium Lactobacillus acidophilus, Matthew J. Bull, Nature, Scientific Reports, 2014
- The life history of Lactobacillus acidophilus as a probiotic: a tale of revisionary taxonomy, misidentification and commercial success, Matthew Bull, Federation of European Microbiological Societies, 2013
- Пробиотики и пребиотики, Общие практические рекомендации Всемирной гастроэнтерологической организации (2011), Ліки України, 2012
- Nutraceutical & Functional Foods Newsletter: October 28, 2010
- Страсти по Lactobacillus acidophilus, Татьяна Кривомаз, канд. биол. наук,“Фармацевт Практик” #10′ 2014.
- Effect of Probiotics on Blood Lipid Concentrations, A Meta-Analysis of Randomized Controlled Trials, Young Ae Cho, Medicine, October 2015.
- Probiotic bacteria Lactobacillus acidophilus NCFM and Bifidobacterium lactis Bi-07 versus placebo for the symptoms of bloating in patients with functional bowel disorders: a double-blind s Ringel-Kulka T1, Palsson OS, Maier D, Carroll I, Galanko JA, Leyer G, Ringel Y, 2011.
- Therapeutic effect of Lactobacillus acidophilus-SDC 2012, 2013 in patients with irritable bowel syndrome. Sinn DH1, Song JH, Kim HJ, Lee JH, Son HJ, Chang DK, Kim YH, Kim JJ, Rhee JC, Rhee PL, 2008.
- Orally administered multispecies probiotic formulations to prevent uro-genital infections: a randomized placebo-controlled pilot study.Mezzasalma V, Manfrini E, Ferri E, Boccarusso M, Di Gennaro P, Schiano I, Michelotti A, Labra M, 2017.
- Efficacy of vaginal probiotic capsules for recurrent bacterial vaginosis: a double-blind, randomized, placebo-controlled study.Ya W, Reifer C, Miller LE, 2010.
- Probiotic effects on cold and influenza-like symptom incidence and duration in children, Leyer GJ, Pediatrics, 2009.
- Probiotics for the control of obesity – Its effect on weight change, Ana Lídia Rouxinol-Dias, Porto Biomedical Journal, 2015
- The Impact of Lactobacillus acidophilus Strain L-92 on Allergic Disease, A review of the literature By Ginny Bank, MS