Lactobacillus acidophilus

Lactiale

Лактобактерії та інші пробіотики стають популярними харчовими добавками.

 

Цікаво, що кожен пробіотик може мати різний вплив на наш організм.

 

Lactobacillus acidophylus є одним з найпоширеніших видів пробіотиків і може міститися у ферментованих молочнокислих продуктах та добавках [3].

Продукти Лактіалє, у складі яких присутня Lactobacillus acidophilus:

Lactiale
Лактіалє Малюк формула

Орієнтовна ціна в аптеках:

143.99 - 168 грн
Ціна в аптеках Детальніше
Lactiale
Лактіалє для дітей

Орієнтовна ціна в аптеках:

159.99 - 332 грн
Ціна в аптеках Детальніше
Lactiale
Лактіалє капсули по 230 мг №30

Орієнтовна ціна в аптеках:

176.24 - 321.5 грн
Ціна в аптеках Детальніше
Lactiale
Лактіалє Уро

Орієнтовна ціна в аптеках:

185.05 - 288.2 грн
Ціна в аптеках Детальніше
Lactiale
Лактіалє Мульті

Орієнтовна ціна в аптеках:

237.59 - 409 грн
Ціна в аптеках Детальніше

ЩО ТАКЕ LACTOBACILLUS ACIDOPHYLUS?

Lactobacillus acidophylus - це вид бактерій, що живуть у нашому кишечнику [3,4]. Вони є членом роду Lactobacillus, який відіграє важливу роль у здоров'ї людини. З назви зрозуміло, що лактобактерії виробляють молочну кислоту [4].

Lactobacillus acidophylus також іноді називають L. acidophylus або просто acidophylus (ацидофілус) [4].

Лактобактерії, зокрема L. acidophylus, часто використовуються як пробіотики [3,4]. 

Міжнародні організації охорони здоров'я визначають пробіотики як "живі мікроорганізми, які, при надходженні в визначених кількостях, надають користь для здоров'я людини [5].

Нажаль, виробники продуктів харчування зловживають словом "пробіотик", застосовуючи його до бактерій, які науково не довели свою користь. Це призвело до того, що Європейський орган з безпеки харчових продуктів заборонив слово "пробіотик" на всі продукти харчування в ЄС [6].

Окрім пробіотичних добавок, Lactobacillus acidophylus можна знайти у ряді ферментованих продуктів, включаючи квашену капусту, домашній сир та йогурт. Здавалося б, налягай на кисломолочку і тобі не страшний будь-який діагноз, але ж не все так райдужно. Більшість лактобактерій, що містяться в продуктах присутні в незначних концентраціях. А щільність бактерій в кишечнику складає 10¹¹-10¹², тому потрібно досить уважно дивитися на кількість бактерій, що вказана виробником продукту харчування чи дієтичної добавки [7].

НИЖЧЕ НАВЕДЕНО СИТУАЦІЇ, В ЯКИХ LACTOBACILLUS ACIDOPHYLUS МОЖЕ ПРИНЕСТИ КОРИСТЬ НАШОМУ ЗДОРОВ'Ю.

Lactobacillus acidophylus може:

 • Допомогти знизити рівень холестерину

Високий рівень холестерину може збільшити ризик серцево-судинних захворювань. На щастя, дослідження показують, що деякі пробіотики можуть допомогти знизити рівень холестерину і що Lactobacillus acidophylus може бути більш ефективним у сприянні цьому, аніж інші види пробіотиків.

Висновок: L. acidophilus при вживанні самостійно чи у комбінації з іншими корисними бактеріями та пребіотиками у молоці або в йогурті, може допомогти знизити рівень холестерину [2,8].

 • Полегшити симптоми синдрому подразненого кишечника (СПК)

До його симптомів відносяться біль у животі, здуття живота, метеоризм.

Хоч і мало відомо про причину СПК, але деякі дослідження вказують на те, що він може бути викликаний певними типами бактерій у кишечнику.

Дослідження показало, що штам Lactobacillus acidophylus сам по собі  зменшує біль у животі у пацієнтів з СПК.

Висновок: Лактобактерії ацидофілус можуть полегшити симптоми СПК, такі як здуття живота та біль, але за умови довготривалого прийому. Адже одна доза не впливає на біль [8,9,10].

 • Допомогти в лікуванні та запобіганні статевих інфекцій

Вагіноз і вульвовагінальний кандидоз - це загальні типи вагінальних інфекцій.

Є позитивні свідчення того, що Lactobacillus acidophylus може допомогти лікувати та запобігати таким інфекціям.

Лактобацили, як правило, є досить поширеними бактеріями в піхві. Вони виробляють молочну кислоту, яка запобігає розмноженню інших шкідливих бактерій.

Висновок: Лактобактерії ацидофіли  можуть бути ефективними в профілактиці вагінальних розладів, таких як вагіноз та вульвовагінальний кандидоз [11,12].

 • Сприяти позбавленню зайвої ваги

Досліди показали, що пробіотики можуть допомогти схуднути, особливо, коли для застосування поєднують кілька їх видів.

Висновок: пробіотики можуть бути ефективними для зниження ваги, але необхідно провести більше досліджень, щоб визначити, що саме Lactobacillus acidophylus має значний вплив на це.[14]

 • Запобігають та послаблюють симптоми застуди

Здорові бактерії  Lactobacillus acidophylus, можуть стимулювати імунну систему і тим самим зменшити ризик вірусних інфекцій.

У одному дослідженні приймали участь 326 дітей, які протягом 6 місяців щоденно приймали пробіотик L. acidophylus. Пацієнтів з високою температурою стало менше на 53%, з кашлем на 41%, необхідність використання антибіотиків у зв’язку з ускладненнями зменшилась 68%, а дні відвідування  школи збільшились на 32%.

Висновок: лактобактерія ацидофілус сама по собі і в поєднанні з іншими пробіотиками може полегшити симптоми вірусної інфекції, особливо у дітей [13].

 • Запобігають виникненню та знижують симптоми алергії.

Дослідження показало, що споживання спеціального молочного напою, що містить дану лактобактерію, полегшило симптоми алергії на пилок рослин.

Додаткове дослідження, в якому приймало участь 47 дітей виявило: приймаючи комбінацію Lactobacillus acidophylus та іншого пробіотика, регулюється рівень зволоження носової порожнини, послаблюється закладеність.

Цікаво, що пробіотики знижують кількість антитіл, що називаються імуноглобулін E, який бере участь у алергічних реакціях.

Висновок:  L.acidophylus пробіотики можуть зменшити симптоми алергії на пилок [15].

Завдяки своїй здатності взаємодіяти з нашою імунною системою, лактобактерії можуть допомогти попереджувати та лікувати симптоми різних захворювань.

Щоб збільшити кількість L. acidophilus в кишечнику можна приймати і дієтичні добавки. Такі як ЛАКТІАЛЄ.[1]

Lactobacillus acidophylus, що входить у склад ЛАКТІАЛЄ та молочнокислих продуктів, може забезпечити здоровими бактеріями, незалежно від способу надходження в організм - через продукти харчування чи дієтичні добавки [1].

Джерела інформації:

 1. Листок-вкладиш до дієтичної добавки Лактіалє
 2. Gilliland, S. E., C. R. Nelson, and C. Maxwell. "Assimilation of cholesterol by Lactobacillus acidophilus." Applied and environmental microbiology2 (1985): 377-381.
 3. The domestication of the probiotic bacterium Lactobacillus acidophilus, Matthew J. Bull, Nature, Scientific Reports, 2014
 4. The life history of Lactobacillus acidophilus as a probiotic: a tale of revisionary taxonomy, misidentification and commercial success, Matthew Bull, Federation of European Microbiological Societies, 2013
 5. Пробиотики и пребиотики, Общие практические рекомендации Всемирной гастроэнтерологической организации (2011), Ліки України, 2012
 6. Nutraceutical & Functional Foods Newsletter: October 28, 2010
 7. Страсти по Lactobacillus acidophilus, Татьяна Кривомаз, канд. биол. наук,“Фармацевт Практик” #10′ 2014.
 8. Effect of Probiotics on Blood Lipid Concentrations, A Meta-Analysis of Randomized Controlled Trials, Young Ae Cho, Medicine, October 2015.
 9. Probiotic bacteria Lactobacillus acidophilus NCFM and Bifidobacterium lactis Bi-07 versus placebo for the symptoms of bloating in patients with functional bowel disorders: a double-blind s Ringel-Kulka T1, Palsson OS, Maier D, Carroll I, Galanko JA, Leyer G, Ringel Y, 2011.
 10. Therapeutic effect of Lactobacillus acidophilus-SDC 2012, 2013 in patients with irritable bowel syndrome. Sinn DH1, Song JH, Kim HJ, Lee JH, Son HJ, Chang DK, Kim YH, Kim JJ, Rhee JC, Rhee PL, 2008.
 11. Orally administered multispecies probiotic formulations to prevent uro-genital infections: a randomized placebo-controlled pilot study.Mezzasalma V, Manfrini E, Ferri E, Boccarusso M, Di Gennaro P, Schiano I, Michelotti A, Labra M, 2017.
 12. Efficacy of vaginal probiotic capsules for recurrent bacterial vaginosis: a double-blind, randomized, placebo-controlled study.Ya W, Reifer C, Miller LE, 2010.
 13. Probiotic effects on cold and influenza-like symptom incidence and duration in children, Leyer GJ, Pediatrics, 2009.
 14. Probiotics for the control of obesity – Its effect on weight change, Ana Lídia Rouxinol-Dias, Porto Biomedical Journal, 2015
 15. The Impact of Lactobacillus acidophilus Strain L-92 on Allergic Disease, A review of the literature By Ginny Bank, MS

 

Читайте також:

Lactiale

Lactobacillus helveticus
Знижує рівень тривоги, депресивних станів та гніву, а також нормалізує рівень кортизолу.
Більше
Lactiale

Lactobacillus salivarius
Відновлює мікрофлору, полегшує симптоми синдрому подразненого кишечника.
Більше
Lactiale

Lactobacillus bulgaricus
Сприяє росту природного рівня корисних бактерій.
Більше