Lactobacillus brevis

Lactiale

Lactobacillus brevis – для здоров'я органів травлення, зубів та при прийомі антибіотиків

Lactobacillus brevis або як його ще іноді називають Levilactobacillus brevis – вид грампозитивних молочнокислих бактерій, які під час бродіння утворюють вуглекислий газ, оцтову та молочну кислоти чи етанол.

Вперше вид Lactobacillus виявили в 1921 році і класифікували його на основі здатності метаболізувати вуглець та цукри.

L. brevis міститься у ферментованих та молочних продуктах. Наприклад, в квашеній капусті, кімчі, соліннях.

L. brevis допомагає утворювати кефір та пиво. Його додавання надає цьому напою кислого присмаку, але, водночас, при надмірному зростанні, ця бактерія може бути причиною псування продукту.

L. brevis також може використовуватися у виноробстві, допомагаючи робити червоні вина менш терпкими.

Крім того, ці бактерії виділяють з ферментованого м’яса, силосу, а також – з рота, коров’ячого гною та фекалій.

L. brevis є частиною нормальної мікробіоти кишечника та піхви. У незначних кількостях цей мікроорганізм присутній у грудному молоці.

Як доводять різні дослідження, вживання L. brevis покращує імунну відповідь організму. Ці бактерії мають здатність посилювати природну активність клітин-кілерів у пацієнтів літнього віку. Вони вбивають патогени, борються з інфекціями та зупиняють ріст ракових клітин.

Крім того, цей пробіотик покращує стан серця, ясен, піднімає настрій та підвищує ефективність дії антибіотиків.

Мікроорганізм Lactobacillus brevis також зменшує запалення, спричинене оксидом азоту, що характерно при астмі. Ця бактерія може використовуватися для боротьби зі збудниками харчових хвороб (Salmonella typhimurium, Listeria monocytogenes, стафілококів, тощо).

Для дітей

Дослідження доводять, що прийом цього пробіотика немовлятами протягом 21 дня допомагає уникнути таких проблем як рефлюкс і запор. Крім того, немовлята, які отримували пробіотики з вмістом L. brevis, менше плакали, ніж ті, які не отримували їх.

Також є дані, що названий мікроорганізм може сприяти лікуванню діареї у дітей.

Для покращення травлення

Дієта, багата продуктами з пробіотиками, чи додатковий прийом їх у вигляді дієтичних добавок, може покращити травлення та стан травної системи, а також підвищує захисні сили організму у боротьбі з інфекціями.

При вагінозі

Як свідчать дослідження, L.brevis разом з Lactobacillus jensenii, виробляє перекис водню, завдяки чому може усуватися патогенез, який спостерігається під час бактеріального вагінозу. Останній є найпоширенішою формою бактеріальної інфекції, збудником якої, зазвичай, є дріжджові гриби або трихомонада.

При прийомі антибіотиків

L.brevis здатен не лише виживати в кишечнику, пригнічуючи негативний вплив його патогенів, а й розмножуватися в присутності додаткових бактерій. До того ж його деякі штами стійкі до певних антибіотиків (еритроміцину та кліндаміцину). Це може допомагати підтримувати нормальний стан мікробіому кишечника під час прийому антибактеріальних препаратів.

При цукровому діабеті

Після раку та серцево-судинних захворювань, діабет – третя найпоширеніша загроза для життя та здоров'я людей.

Lactobacillus brevis – найпоширеніший вид лактобактерій, який здатний виробляти гамма-аміномасляну кислоту. Саме ця кислота, як показують дослідження на мишах, знижує ризик розвитку діабету першого типу. Крім того, дослідження in vivo показали значний вплив Lactobacillus brevis на зниження рівня глюкози у крові.

Для здорової порожнини рота

Від стану мікрофлори ротової порожнини залежить здоров'я зубів та ясен. Найпоширенішим видом бактерій, які застосовуються з метою підтримки здоров'я ротової порожнини, є лактобактерії.

Як показують дослідження, Lactobacillus brevis (зокрема, штам BBE-Y52), виявляє антимікробну дію проти Streptococcus mutans, виду бактерій, що спричиняє карієс та руйнування зубів. Лактобактерія секретує антимікробні сполуки, такі як перекис водню та молочна кислота. Дослідження також показали, що цей штам має здатність прилипати до епітеліальних клітин ротової порожнини. Крім того, вчені отримали дані, які вказують на те, що штам L. brevis BBE-Y52 може полегшити запалення та моделювати імунну систему.

Проти Helicobacter pylori

Також є дані, що застосування L.brevis може бути успішним для боротьби з мікроорганізмом Helicobacter pylori. Ця аеробна грамнегативна бацила колонізує слизову оболонку шлунка. Є дані, що її можуть мати до 50% населення у всьому світі. У 1994 році Helicobacter pylori було визнано канцерогеном першого класу, що пов'язаний з розвитком таких захворювань як виразка, хронічний гастрит, рак шлунка та тканинна лімфома слизової шлунку.

Безпека вживання L. brevis

Рекомендована добова доза L. brevis як пробіотичної добавки, становить від 10 до 20 мільярдів колонієутворюючих одиниць (КУО) на день для дорослих. Дітям рекомендується приймати від 5 до 10 мільярдів КУО на день.

Прийом пробіотиків, як правило, безпечний і не викликає суттєвих негативних наслідків. Хоча інколи можуть спостерігатися такі побічні явища як надмірне газоутворення, здуття живота чи зміни у випорожненнях.

Втім, якщо пробіотики вживають люди зі зниженим імунітетом, це може призвести до більш серйозних проблем. Хоча це і малоймовірно, але в рідкісних випадках є ризик розвитку бактеріальних інфекцій, які можуть вражати різні внутрішні органи. Тому люди, що мають ті чи інші проблеми з імунною функцією (рак, ВІЛ/СНІД тощо), перед прийомом будь-яких добавок мають проконсультуватися з лікарем.

Крім того, незважаючи на потенційні переваги від вживання пробіотиків, варто дотримуватися і інших принципів здорового способу життя: збалансованого харчування, фізичної активності, гарного сну та відмовитись від шкідливих звичок.

 

Джерела:

  1. https://www.sciencedirect.com/topics/medicine-and-dentistry/lactobacillus-brevis
  2. https://www.hindawi.com/journals/bmri/2018/7356173/
  3. https://www.wageningenacademic.com/doi/abs/10.3920/BM2014.0012
  4. https://bmcmicrobiol.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12866-018-1369-3
  5. https://en.m.wikipedia.org/wiki/Lactobacillus_brevis
  6. https://www.healthline.com/health/lactobacillus-brevis
  7. https://www.nature.com/articles/s41598-017-14052-1
  8. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6811472/
  9. https://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0090866
  10. https://www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/13102818.2018.1515599

Читайте також:

Lactiale

Lactococcus lactis ssp. Lactis
Нормалізує мікрофлору кишечника, пригнічує ріст патогенної кишкової мікрофлори.
Більше
Lactiale

Lactobacillus fermentum
Піднімає імунітет, знижує холестерин
Більше
Lactiale

Actiregularis (Bifidobacterium animalis subsp. lactis)
Пробіотик Actiregularis – комерційна назва одного з видів Bifidobacterium
Більше