Lactobacillus salivarius

Lactiale

Відновлює мікрофлору, полегшує симптоми синдрому подразненого кишечника.

Продукти Лактіалє, у складі яких присутня Lactobacillus salivarius:

Lactiale
Лактіалє Мульті

Орієнтовна ціна в аптеках:

237.59 - 409 грн
Ціна в аптеках Детальніше
  • Lactobacillus salivarius – при ожирінні та кровотечі ясен

Lactobacillus salivarius – паличкоподібний, грампозитивний вид пробіотичних бактерій, які виділяють із шлунково-кишкового тракту людини та деяких свійських тварин.

В організмі людини L. salivarius знаходиться у слині, але присутній також в товстій кишці, тонкому кишечнику та у піхві.

Щодо продуктів харчування, то його можна знайти в йогурті, помідорах, бананах, корені цикорію, артишоках, часнику та спаржі.

Ця гомоферментативна бактерія здійснює метаболізм вуглеводів та використовує його для ферментації цукрів: глюкози, рибози, адонітолу, галактози, фруктози, маннози, сорбіту, манніту та N-ацетилглюкозаміну. В результаті утворюється оцтова та молочна кислоти. Завдяки останній створюється ідеальне середовище для інших пробіотиків. А обидві кислоти допомагають стримувати ріст і поширення патогенних та інших мікроорганізмів.

Антимікробний ефект досягається завдяки здатності L. salivarius виробляти бактеріоцини, перекис водню та інші протимікробні сполуки.

Сучасні дані свідчать, що L. salivarius активна проти шкідливих бактерій, які спричиняють харчові захворювання, синдром подразненого кишечника (СПК) та шкірні захворювання.

L. salivarius також бореться із збудником золотистого стафілокока та може подовжувати термін зберігання продуктів харчування.

Крім того, сьогодні молочнокислі бактеріальні бактеріоцини L. salivarius все частіше використовуються як дезінфікуючі засоби, а також як заміна попередніх місцевих та пероральних антибіотиків.

  • Підтримує здоров'я зубів та ясен

А ще Lactobacillus salivarius – пробіотик для здоров'я ротової порожнини.

Він позитивно впливає на усунення неприємного запаху з рота та може допомагати запобігати пародонтиту, який призводить до кровоточивості ясен.

Як показують дослідження, вживання L. salivarius людьми з галітозом протягом 2-4 тижнів знижувало параметри неприємного запаху з рота вже через 2 тижні, а через 4 тижні досягалось зменшення кровоточивості ясен.

Дослідження на мишах показують, що L. salivarius захищає від Listeria monocytogenes – бактерії, яка, викликає захворювання ясен.

L. salivarius також може допомогти поліпшити бактеріальну популяцію в роті, зменшуючи розвиток нальоту. Це, в свою чергу, зменшує ризик розвитку карієсу.

  • Запобігає проблемам шлунково-кишкового тракту

Присутність Lactobacillus salivarius в кишечнику, де, як вважають науковці, реалізується до 70% функції імунної системи, позитивно впливає як на імунні, так і на травні процеси. А у пацієнтів з діабетом цей пробіотик не тільки покращує мікробаланс кишечника, а й сприяє перетравленню білкової їжі.

Lactobacillus salivarius також допомагає запобігти метеоризму та іншим проявам при СПК. Зокрема, за попередніми даними, добавки з пробіотиками можуть зменшити вісцеральний біль, що його можуть відчувати багато пацієнтів із СПК.

Деякі дослідження на мишах свідчать, що L. salivarius є ефективним проти інфекції H. pylori та зменшує запальну реакцію, яку вона спричиняє. У дослідженні L. salivarius ефективно пригнічували ріст H. pylori, яка відома своєю здатністю викликати виразку шлунку, 9 із 28 штамів.

Дослідження на пацюках (2005 р) також дають обнадійливі дані і щодо боротьби L. salivarius з виразковим колітом.

  • Для підшлункової залози

Встановлено, що Lactobacillus salivarius має широкий спектр покриття проти патогенних організмів, які переміщуються з шлунково-кишкового тракту. Ця здатність має терапевтичну користь у лікуванні некрозу підшлункової залози. Дослідження показали, що додавання цього виду бактерій разом з іншими пробіотичними видами (зокрема Bifidobacterium bifidum, Bifidobacterium infantis, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus casei та Lactococcus lactis) до раціону пригнічувало синтез прозапальних цитокінів та розростання бактерій у тонкому кишечнику.

  • Для зниження холестерину

Як показали дослідження, у підлітків із ожирінням після 6 тижнів прийому додаткової порції L. salivarius разом із фруктоолігосахаридом (FOS), спостерігались більш високий рівень “хорошого” (ЛПВЩ) холестерину та значне зниження загального холестерину, включаючи зниження рівня “поганого” (LDL) холестерину та тригліцеридів.

  • Для покращення настрою

У клінічному дослідженні 2013 року споживання симбіотиків з різними біфідо- та лактобактеріями, включаючи Lactobacillus salivarius (штам W24), показало поліпшення когнітивної реактивності на сумний настрій у здорових людей.

А вивчаючи групу здорових жінок без анамнезу шлунково-кишкових або психічних симптомів до та після вживання пробіотиків, вчені зробили висновок, що пробіотики можуть модулювати мозкову активність.

  • Полегшує астму

Дослідження 2015 року, в якому брали участь пацієнти з астмою віком 20-35 років, продемонструвало, що L. salivarius зменшує секрецію прозапальних цитокінів та виявляє корисну імуномодулюючу активність.

А дослідження на мишах вказують на те, що L. salivarius зменшує реакцію дихальних шляхів, викликану алергенами, а також полегшує клінічні симптоми та запалення дихальних шляхів у мишей, хворих на астму.

  • Інші властивості

Lactobacillus salivarius здатний гальмувати розвиток кандиди, зменшити гінгівіт та мастит. Цей пробіотик також допомагає запобігти стрептококозу горла (спричиненому S. pyogenes). А в деяких людей він позитивно впливає на лікування атопічного дерматиту та вугрів.

При цьому, в останньому випадку, як показує дослідження 2018 року, L. salivarius може бути навіть ефективніший за антибіотики.

  • Особливості застосування та побічні ефекти 

Хоча встановлено, що лактобактерії населяють шлунково-кишковий тракт ссавців і, отже, є частиною мікробіоти кишечника, на сьогодні не доведено, що L. salivarius може постійно проживати в кишечнику і, таким чином, мати стійкий вплив на фізіологію або імунологію свого господаря. З іншого боку, семиденного споживання L. salivarius достатньо для його закріплення та тимчасового процвітання в кишковому тракті людини.

Побічні ефекти від вживання L. salivarus, як правило, невиражені. Але іноді може спостерігатися невеликий висип або тимчасовий та / чи легкий дискомфорт з боку травної системи.

 

Джерела:

  1. https://www.meteoricbiopharma.com/probiotics-lactobacillus-salivarius.php
  2. https://iopscience.iop.org/article/10.1088/1755-1315/247/1/012047
  3. https://humarian.com/l-salivarius/
  4. https://microbewiki.kenyon.edu/index.php/Lactobacillus_salivarius
  5. https://probiotics.org/l-salivarius/
  6. https://en.m.wikipedia.org/wiki/Lactobacillus_salivarius
  7. https://www.sciencedirect.com/topics/medicine-and-dentistry/lactobacillus-salivarius
  8. https://balanceone.com/blogs/news/lactobacillus-salivarius
  9. https://www.medscape.com/viewarticle/722838_2 
  10. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3187431/

Читайте також:

Lactiale

Lactobacillus plantarum
Відновлює нормальну мікрофлору кишечника і піхви після інфекційних захворювань чи антибіотикотерапії.
Більше
Lactiale

Lactobacillus helveticus
Знижує рівень тривоги, депресивних станів та гніву, а також нормалізує рівень кортизолу.
Більше
Lactiale

Lactobacillus bulgaricus
Сприяє росту природного рівня корисних бактерій.
Більше