Чим годувати дитину при діареї

Чим годувати дитину при діареї

З різних причин у дитини може почати боліти живіт. Це може бути пов'язано з кишковою інфекцією, отруєнням, захворюваннями шлунку та кишечника. Часто такі стани супроводжуються поносом. При цьому просто необхідним стає правильне харчування. Чим годувати дитину при діареї - ось питання, яке турбує багатьох люблячих матерів.

Діарея у дитини: чим годувати?

Провідну роль в корекції діареї у дитини відграє дієта. Її основним принципом є збільшення кратності прийомів їжі зі зменшенням її об’єму [1,2].

Якщо дитина знаходиться на грудному вигодовуванні, потрібно його не припиняти [1,4].

Дуже важливо виключити з раціону малюка продукти з проносним ефектом, а також ті, що стимулюють виділення жовчі чи призводять до бродіння в кишечнику, підсилюючи його роботу. До них відносять молоко, житній хліб, сирі овочі, кислі фрукти. Також краще не давати сирі волокнисті овочі. Найкраще їх попередньо зварити або спекти. Потрібно обмежити вживання малюком маринадів і солінь, копченостей, жареного та жирного м'яса, м’ясних бульйонів та консервів, здоби, а також продуктів з штучними добавками [1,2,3,4].

Замість цього можна давати каші на воді, потерті яблука без шкірки, банани, сухарі з сірого хліба.

Під час відновлення режиму їжі потрібно поступово додавати кисломолочні продукти в раціон дитини. Якщо у малюка відсутній апетит, не перегодовуйте його. Організм дитини сам знає, коли приступати до їжі, адже він потребує відновлення [1,2,3,4].

Поради, чим годувати дитину при діареї

  • Якщо малюк на грудному вигодовуванні потрібно не припиняйте його [1,2].
  • Починайте годувати дитину поступово. Давайте їй банани, яблучний сік, кисіль, варену чи печену картоплю, каші, зокрема вівсяну і рисову.
  • Найкраще годувати малюка протертими блюдами, яблучним і морквяним пюре [1,4].
  • Під час відновлення організму після діареї корисно давати печені яблука, адже вони містять ніжну клітковину, що позитивно впливає на відновлення роботи кишечника [1,4].
  • Підсушений білий хліб, нежирне м'ясо та риба - наступний етап підготовки дитини до нормального режиму харчування [1,4].
  • На деякий час потрібно повністю відмовитися від копчених і жирних продуктів [1,4].

Всі молочні продукти, окрім грудного молока виключають з раціону. Дозволяються лише кисломолочні продукти зі зниженою жирністю [1, 2].

Здоров'я вашому малюкові!

Література

1.Протокол лікування гострих кишкових інфекцій у дітей, Наказ МОЗ України N 803 від 10.12.2007 Про внесення змін до наказу МОЗ від 09.07.04 N 354

2. СОВРЕМЕННЫЕ ПРИНЦИПЫ ТЕРАПИИ ОСТРЫХ КИШЕЧНЫХ ИНФЕКЦИЙ У ДЕТЕЙ РАННЕГО ВОЗРАСТА, Халит Саубанович Хаертынов, Владимир Алексеевич Анохин, Казанский медицинский журнал, 2010

3. Вторичная лактазная недостаточность в клинике ротавирусных кишечных инфекций у детей, Анохин Владимир Алексеевич, Практическая медицина 2010

4. Лечение острых кишечных инфекций у детей, Крамарев С.А., Здоровье ребенка, Киев, 2013