Штам Lactobacillus rhamnosus GG

Штам Lactobacillus rhamnosus GG

Lactobacillus rhamnosus (L. rhamnosus) - бактерія сімейства Lactobacillaceae, один з найвідоміших в світі пробіотиків, який частіше за інших додають в кисломолочні продукти. Він є найбільш вивченим і має статус «Загальновизнаного безпечного» згідно FDA, а в 2007 році EFSA присвоїло йому статус «Кваліфікована презумпція безпеки» (QPS).

Штам Lactobacillus rhamnosus GG був виведений вченими Шервудом Горбахом і Баррі Голдіном, звідси і дві великі літери в кінці назви - GG.

Бактерія є пробіотиком, дія якого відбувається за рахунок колонізації кишечника, тобто заселення його корисними для організму бактеріями, витісняючи патогенні мікрорганізми.

Згідно з безліччю клінічних досліджень [1], проведених в різних країнах Європи, саме цей штам ефективний при різних видах діареї, як вірусного походження (наприклад, при ротавірусі у дітей), так і викликаної прийомом антибіотиків, так званому дисбактеріозі.

Lactobacillus rhamnosus GG стійка до кислот і жовчі. Це означає, що колонізація кишечника відбувається в повному обсязі навіть у пацієнтів з проблемами шлунково-кишкового тракту і підвищеною кислотністю. Пробіотик сприятливо впливає при лікуванні різних інфекцій, в тому числі дихальних шляхів і сечостатевої системи. А також допомагає знизити тяжкість перебігу атопічного дерматиту та алергій у дітей. За рахунок виведення патогенних організмів відбувається поліпшення нормалізації обміну речовин, посилюються захисні функції організму, доведено зменшення випадків захворювання респіраторними захворюваннями у дітей в дитячих садах.

 

Джерела:

  1. Дослідження Del Piano M. et al. Comparison of the kinetics of intestinal colonization by associating 5 probiotic bacteria assumed either in a microencapsulated or in a traditional, uncoated form. J Clin Gastroenterol. 2012; 46 Suppl:S85-92.

       2. Вплив пробіотичної культури на імунну відповідь організму. А.В.Суржик https://cyberleninka.ru/article/v/vliyanie-probioticheskoy-kultury-lactobacillus-rhamnosus-gg-na-immunnyy-otvet-organizma

  1. https://www.chr-hansen.com/ru/probiotic-supplements-and-infant-formula/cards/product-cards/lactobacillus-rhamnosus-gg-trademark-lgg