РОТАВІРУСНА ІНФЕКЦІЯ – СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО ЛІКУВАННЯ

Інфекція, яку спричинює ротавірус, є дуже поширеною формою гострої кишкової інфекції,  та особливу небезпеку становить для дітей раннього віку. Секреторна діарея, яку спричинює ротавірус, викликає сильне зневоднення та інтоксикацію, що можуть бути дуже небезпечними та потребувати госпіталізації дитини. Діарейні захворювання посідають третє місце серед причин дитячої смертності в країнах, що розвиваються.

Діти мають переважно важкий пребіг ротавірусної інфекції, саме тому серед рекомендованих щеплень в багатьох країнах є щеплення від ротавірусної інфекції (пероральна жива вакцина), яке можна провести протягом першого півріччя життя малюка.

Інкубаційний період ротавірусної інфекції триває до п’яти діб, основними клінічними проявами є гострий початок, болі в животі, блювота та діарея (водянисті яскраво-жовті пінисті виділення) – так званий DFV-синдрому (diarrhea, febrile, vomit – діарея, фебрилітет і блювання) протягом 4-6 днів.

Лікування ротавірусної інфекції є багатокомпонентне, і обов'язково включає прийом пробіотиків. Проте призначає пробіотичний комплекс тільки лікар з урахуванням стану пацієнта та індивідуального плану лікування.

Складові лікування ротавірусної інфекції:

1. Регідратація (наводнення) – перорально (якщо дозволяє стан дитини) або в стаціонарі парентерально.

2. Антибактеріальна терапія курсом 5-7 днів.

Склад власної кишкової мікрофлори та її функціонування значно порушується під час самого захворювання, а крім того цілком можливе призначення антибіотиків – отже, пробіотики для кишечника безумовно будуть потрібні.

3. Пробіотичний комплекс, який містить біфідо- або лактобактерії, можливо і пребіотики (синбіотик).

Прийом пробіотиків також важливий в період реконвалесценції з метою відновлення нормальної мікрофлори кишечника протягом 3-4 тижнів. Пробіотичний комплекс слід підбирати з врахуванням віку дитини та за рекомендацією лікаря.

4. Ентеросорбенти, ферментотерапія: при необхідності як в гострому періоді, так і під час реконвалесценції.

5.  Дієтотерапія:

Рекомендують часте малими порціями щадне харчування легкозасвоюваною їжею. Звичайно, виключають смажені, гострі та інші продукти з подразнюючою дією на кишечник.

Слід врахувати, що ротавірусна кишкова інфекція супроводжується розвитком транзиторної (минущої) лактазної недостатності, яка зберігається ще протягом кількох тижнів після клінічного одужання та вимагає певних дієтичних втручань. Проте не варто повністю виключати лактозу (молочний цукор) з раціону, оскільки частково активність фермента, який розщеплює лактозу (лактази), збережено. Крім того, є необхідність надходження лактози для підтримання власної мікрофлори кишечника, яка суттєво постраждала під час захворювання. Отже, є потреба в отриманні пробіотиків для кишечника, а також і пребіотиків.

Враховуючи загрозу, яку становить ротавірусна інфекція для дітей, краще їй запобігти. Для цього слід дотримуватись правил гігієни (миття рук, посуду, приготування їжі), робити щеплення та при необхідності підтримувати власну мікрофлору пробіотиками для кишечника.

В процесі  лікування та особливо в період відновлення слід пам’ятати про необхідність прийому пробіотиків.

Пробіотичний комплекс варто обирати за рекомендацією лікаря та дотримуватись режиму його прийому для максимально швидкого й повноцінного відновлення роботи власної корисної мікрофлори кишечника дитини.

 

Література:

  1. Молекулярные методы диагностики в изучении циркуляции различных генотипов ротавирусов среди детей в Украине / И.В. Дзюблик, О.В. Обертинская,С.А, Соловьев С.А., Костенко И.Г, Трохименко Е.П., Вороненко С.Г., Ковалишин Г.Г, Ковалюк О.В., Самборская И.Ф., Жеребко Н.Н
  2. Надрага О.Б. Вірусні захворювання кишечника у дітей / О.Б. Надрага, Г.О. Литвин, І.В. Дзюблик // Перинатология и педиатрия. – 2008. – № 2. – С. 107–111.
  3. Незгода І.І. Рота вірусна інфекція у дітей, сучасні підходи до лікування   / І.І. Незгода, О.В. Боднарюк  // Інфекційні хвороби. – 2007. – № 1. – С. 30–34.
  4. Wang F. Effectiveness of the pentavalent rotavirus vaccine in preventing gastroenteritis in the United States / F. Wang, T. Mast, R. Glass, J. Loughlin, J. Seeger //  Pediatrics. – 2010. - №125(2). –Р.208-213.

Продукти Лактіалє:

Lactiale
Лактіалє GG

Орієнтовна ціна в аптеках:

132.9 - 156.2 грн
Ціна в аптеках Детальніше
Lactiale
Лактіалє Малюк формула

Орієнтовна ціна в аптеках:

59.8 - 175.76 грн
Ціна в аптеках Детальніше
Lactiale
Лактіалє для дітей

Орієнтовна ціна в аптеках:

115.12 - 181.01 грн
Ціна в аптеках Детальніше

Читайте також:

Lactiale

Пробіотики для дітей

ЯКІ ПРОБЛЕМИ ВИРІШУЮТЬ ПРОБІОТИКИ У НОВОНАРОДЖЕНИХ
На сьогоднішній день вважають, що малюк народжується стерильним, і відразу після народження починається заселення його макроорганізму (шкіра, всі слизові – дихальна система, травна, сечовидільна тощо) мікроорганізмами. І саме від початку закладається основа того, а як буде відбуватись розвиток дитини надалі.
Більше
Lactiale

Пробіотики для дітей

СКЛАД МІКРОФЛОРИ КИШЕЧНИКА У НОВОНАРОДЖЕНОЇ ДИТИНИ ТА ЧИ ПОТРІБНІ ТАКИМ ДІТКАМ ПРОБІОТИКИ
Вважається, що дитина народжується стерильною, і заселення шкіри та слизових новонародженої дитини мікроорганізмами починається одразу після народження.
Більше
Lactiale

Пробіотики для дітей

БАКТЕРІЇ Є НАВІТЬ У НЕНАРОДЖЕНИХ ДІТЕЙ
Вчені припускають, що склад мікробіома впливає на формування імунної системи новонародженого, ризики його захворюваності і залежить від способу життя вагітної жінки.
Більше
Lactiale

Пробіотики для дітей

МІКРОФЛОРА КИШЕЧНИКА У ДІТЕЙ
Нормальна мікрофлора кишечника у дітей активно бере участь у забезпеченні організму вітамінами, мікроелементами, стимулює імунну систему, а також секреторну і моторно-евакуаторну функції кишечника.
Більше