ЯКІ ПРОБЛЕМИ ВИРІШУЮТЬ ПРОБІОТИКИ У НОВОНАРОДЖЕНИХ

На сьогоднішній день вважають, що малюк народжується стерильним, і відразу після народження починається заселення його макроорганізму (шкіра, всі слизові – дихальна система, травна, сечовидільна тощо) мікроорганізмами. І саме від початку закладається основа того, а як буде відбуватись розвиток дитини надалі. Адже відомо, що мікрофлора має визначний вплив на весь організм. Особливо це стосується травної системи. Мікрофлора кишечника відповідає за формування імунного захисту, належне перетравлення та засвоєння поживних речовин, синтез ряду вітамінів і впливає на розвиток дитини весь час.

Мікрофлора новонародженого формується поступово, і триває цей процес до дво-трирічного віку. За складом переважають біфідобактерії та лактобактерії. Тому для того, щоб мікрофлора новонародженого формувалась відповідно до її потреб, важливим є раннє годування груддю (в перші 30 хвилин після народження, якщо нема протипоказів з боку матері або дитини), цілодобово перебування з мамою та виключно годування груддю в перші 6 місяців життя.  Грудне молоко є джерелом не тільки поживних речовин, з ним новонароджений отримує від мами імунний захист, а також воно містить галактоолігосахариди, що підживлюють власну корисну мікрофлору, тобто є природнім пребіотиком. Саме тому годування груддю є настільки корисним для дитинки.

Оскільки розвиток дитини має свої закономірності, й мікрофлора кишечника, та й всі органи та системи малюка дозрівають поступово, протягом перших чотирьох-шести місяців у переважної більшості дітей (до 90%) спостерігаються так звані функціональні розлади травлення, які власне й є проявом незрілості травної системи (а саме недостатня активність ферментів, мінливий склад мікрофлори та недосконала моторика травного тракту).

Що це за розлади? Назвемо основні:

  • кольки (здуття животика - з'являються з 3-4 тижня, тривають до 3-4 місяців, виникають переважно у вечірній час, приблизно о тій самій годині, тривають близько 3 годин). Плач дитини зумовлений больовими відчуттями від спазму кишечника, тому для полегшення стану малюка рекомендують прикладати тепло до животика (пригорнути маля до себе, покласти теплу пелюшку), запобігати заковтуванню повітря під час годування (тобто правильно прикладати до грудей чи годувати з пляшечки), за призначенням лікаря давати препарати, що знімають спазм або сприяють зменшенню утворення газів в кишечнику.
  • зригування (частота та інтенсивність можуть бути дуже різні – від одного епізоду в день об'ємом 1-2 мл до зригування після кожного годування значною кількістю). Для профілактики зригувань слід перед годуванням викладати малюка на животик, а після годування носити у вертикальному положенні на плечі, уникати заковтування повітря дитинкою, при значних проявах за призначенням лікаря давати препарати, які запобігають зригуванням.
  • закрепи (нормою є випорожнення як після кожного годування, тобто7-8 разів на добу на першому місяці життя, так і до 1 випорожнення раз на 1-2 доби – залежить від типу вигодовування та багатьох інших факторів). Для їх профілактики важливо, щоб дитина отримувала достатню кількість рідини, а також фізична активність (масаж, пасивна гімнастика).

Один з важливих чинників розвитку вище перерахованих розладів травлення, саме той, на який ми можемо повпливати (адже прискорити дозрівання систем ми не в змозі) – це склад мікрофлори кишечника. Тому при потребі після  консультації лікаря та за його призначенням з метою нормалізації складу мікрофлори кишечника, покращення процесу травлення та засвоєння поживних речовин дітям перших місяців життя можуть призначати пробіотичні препарати.  Дотримуючись дозування, способу прийому та тривалості курсу, ви можете покращити здоров'я та самопочуття малюка.

 

 

Література:

  1. Matamoros S., Gras-Leguen Ch., Le Vacon F. et al. Development of intestinal microbiota in infants and its impact on health. Trends in Microbiology. 2013; 21 (4): 167-173.
  2. Turroni F., Peano C., Pass D.A. et al. Diversity of Bifidobacteria within the infant gut microbiota. PLoS ONE. 2012; 7 (5): e36957.
  3. Probiotics tailored to the infant: a window of opportunity. Current Opinion in Biotechnology. 2014; 26: 141-147.
  4. Zacarias M.F., Binetti A., Laco M. Preliminary technological and potential probiotic characterization of bifidobacteria isolated from breast milk for use in dairy products. International Dairy Journal. 2011; 21: 548-555.

Читайте також:

Lactiale

Пробіотики для дітей

ДОЦІЛЬНІСТЬ ЗАСТОСУВАННЯ ПРОБІОТИКІВ ПРИ РЕСПІРАТОРНИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ У ДІТЕЙ
Враховуючи тісну взаємодію та взаємний вплив мікробіомів різної локалізації, вчені дійшли висновку, що підтримуючи мікрофлору кишківника, ми можемо допомагати й мікробіомам інших локалізацій нормально функціонувати та забезпечувати захист макроорганізму.
Більше
Lactiale

Пробіотики для дітей

ПРОБІОТИКИ В ДОПОМОГУ НЕМОВЛЯТІ ПРИ КИШКОВИХ КОЛІКАХ
Кишкові кольки – одна з найбільш відомих проблем навіть серед тих, хто не має немовлят, і дійсно одна з найчастіших причин неспокою та переживань молодих батьків.
Більше
Lactiale

Пробіотики для дітей

ПРОБІОТИКИ ПРИ КОЛІКАХ – СПОСІБ, ЩО МОЖЕ ДОПОМОГТИ
Дитячі коліки – одна з найпоширеніших проблем, від якої страждають немовлята першого року життя. Як свідчать дослідження, з нею стикаються від 20 до 70% малюків, незалежно від того, чи вживає дитина грудне молоко, чи суміш.
Більше
Lactiale

Пробіотики для дітей

ПРОБІОТИКИ ПРИ ГРУДНОМУ ВИГОДОВУВАННІ. ЧИ МОЖНА ЇХ ВЖИВАТИ?
Для малюка грудне вигодовування – це не лише їжа, а й можливість встановити контакт із матір’ю, заспокоїтися. А ще – це один зі способів, завдяки якому зміцнюється імунна система дитини.
Більше
Lactiale

Пробіотики для дітей

ЯК ФОРМУЄТЬСЯ МІКРОФЛОРА КИШЕЧНИКА У ДІТЕЙ
Процес знайомства з бактеріями та формування мікрофлори дитини починається ще до народження
Більше
Lactiale

Пробіотики для дітей

ЧИ МОЖУТЬ ПРОБІОТИКИ ДОПОМОГТИ В БОРОТЬБІ З ДИТЯЧИМ ОЖИРІННЯМ?
Про докази ефективності і безпеку використання двох пробіотичних штамів при лікуванні дитячого ожиріння
Більше
Lactiale

Пробіотики для дітей

ЧИ КОРИСНІ ПРОБІОТИКИ ДІТЯМ?
Тоді як більшість дорослих вживає пробіотики, не маючи побічних ефектів, чи є вони безпечними для дітей? Що потрібно знати у відповідь на це питання, перш ніж давати пробіотики дітям?
Більше
Lactiale

Пробіотики для дітей

ПРОБІОТИКИ ДЛЯ НЕМОВЛЯТ: ЧИ БЕЗПЕЧНІ ВОНИ?
Вже давно в дитячих сумішах, добавках і харчових продуктах, призначених для немовлят, з'явилися пробіотики. Але що це таке, чи безпечні пробіотики для немовлят і чи мають вони якісь переваги для вашої дитини?
Більше
Lactiale

Пробіотики для дітей

РОТАВІРУСНА ІНФЕКЦІЯ – СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО ЛІКУВАННЯ
Інфекція, яку спричинює ротавірус, є дуже поширеною формою гострої кишкової інфекції, та особливу небезпеку становить для дітей раннього віку.
Більше
Lactiale

Пробіотики для дітей

СКЛАД МІКРОФЛОРИ КИШЕЧНИКА У НОВОНАРОДЖЕНОЇ ДИТИНИ ТА ЧИ ПОТРІБНІ ТАКИМ ДІТКАМ ПРОБІОТИКИ
Вважається, що дитина народжується стерильною, і заселення шкіри та слизових новонародженої дитини мікроорганізмами починається одразу після народження.
Більше
Lactiale

Пробіотики для дітей

БАКТЕРІЇ Є НАВІТЬ У НЕНАРОДЖЕНИХ ДІТЕЙ
Вчені припускають, що склад мікробіома впливає на формування імунної системи новонародженого, ризики його захворюваності і залежить від способу життя вагітної жінки.
Більше
Lactiale

Пробіотики для дітей

МІКРОФЛОРА КИШЕЧНИКА У ДІТЕЙ
Нормальна мікрофлора кишечника у дітей активно бере участь у забезпеченні організму вітамінами, мікроелементами, стимулює імунну систему, а також секреторну і моторно-евакуаторну функції кишечника.
Більше