ОСІННІЙ ТА ЗИМОВИЙ РАЦІОН – ЯК НАПОВНИТИ ЙОГО КОРИСНИМИ ПРОДУКТАМИ З ПРОБІОТИКАМИ

Lactiale

Вікторія Валеріївна Родінкова

Професорка Вінницького національного медичного університету, докторка біологічних наук

Науковий редактор Вікторія Родінкова

Пробіотики – це корисні бактерії, які позитивно впливають не лише на шлунково-кишковий тракт, а й на весь організм. Вони забезпечують баланс корисних бактерій в кишківнику, де знаходиться 70% -75% імунних клітин. Тож дбаючи про своїх кишкових мешканців-мікробів, ми дбаємо і про імунну систему, і про весь організм.

Навіщо організму потрібні пробіотики?

Пробіотики також сприяють нормалізації ваги, зменшують негативний вплив щоденного стресу. Їх вживання позитивно корелює з деякими алергічними станами, серцево-судинними та деякими аутоімунними захворюваннями і навіть може бути пов'язане з процесом так званого здорового старіння.

Дослідження показали, що у людей літнього віку, які не мають проблем зі здоров'ям, склад кишечних бактерій подібний до складу мікробіома 30-ти річних.

А ще пробіотики можуть зменшити ризик підхопити застуду або ж, принаймні, допомагають перенести її швидше та легше.

З яких джерел можна отримати пробіотики?

Корисні бактерії містяться в різних рослинних та ферментованих продуктах, але для підтримки їх популяції необхідне вживання достатньої кількості пребіотиків, які слугують джерелом клітковини – їжі для корисних бактерій. Пробіотиками є овочі, фрукти, ягоди та бобові. Словом, усі ті продукти, яких так бракує в холодну пору року. Хронічний стрес, прийом ліків, особливо антибіотиків, що традиційно зростає на фоні сезонних застудних захворювань, а також поганий сон та шкідлива їжа також можуть призвести до порушення балансу кишкової мікробіоти. Щоб відновити цей баланс, потрібно задуматися, як додатково наповнити раціон корисними пробіотичними бактеріями. І ось деякі варіанти.

Вживаємо більше їжі з пробіотиками

Дієтологи рекомендують вживати принаймні один пробіотичний продукт на день.

Хорошими джерелами корисних бактерій є ферментовані продукти. Наприклад, квашена капуста містить багато лактобактерій. Крім того, у цій страві багато вітаміну С, який відіграє важливу роль в здатності організму протистояти захворюванням.

Квашену капусту легко приготувати в домашніх умовах. Для цього потрібно нашинкувати свіжий овоч разом із цибулею та морквою, додати трохи солі та цукру та дати можливість побродити певний час.

Заквашувати можна й інші овочі, наприклад, огірки чи помідори.

Хорошим джерелом пробіотичних бактерій також є яблучний оцет. Але є одна умова – він має бути непастеризований. Тобто, щоб мати користь із цього продукту, його краще зробити самостійно та вживати в невеликих кількостях (рекомендується не більше столової ложки на добу). Хорошим способом вживання яблучного оцту є додавання його до салатів, заправок, соусів та маринадів.

А от йогут, кефір та ряжанку можна дозволити собі в значно більших кількостях. Ці популярні молочні ферментовані продукти містять живі пробіотичні культури, включаючи лактобактерії та деякі види дріжджів.

Але потрібно мати на увазі, що багато йогуртів містять велику кількість цукру, який підживлює у кишечнику шкідливі грибки – дріжджові або кандиди.

Багаті на пробіотики і ряд страв інших кухонь світу.

Серед них, наприклад, комбуча більше відома у нас як чайний гриб. Це гострий, шипучий ферментований напій, який, зазвичай, готують із чорним чаєм. Для приготування напою знадобиться спеціальна закваска із суміші бактерій та дріжджів.

А от кімчі є традиційною корейською стравою, яка готується подібно до квашеної капусти. До її складу входять, власне, капуста, редиска, а також інші овочі та приправи.

Спеціальна паста з пробіотиками, місо, є інгредієнтом однойменного супу та основним продуктом японської кухні. Ця паста, зазвичай, виготовляється шляхом ферментації суміші сої, ячменю або коричневого рису та солі з грибком кодзі.

Темпе – це традиційна індонезійська їжа, яка готується з варених і ферментованих соєвих бобів, сформованих у тверду котлету або торт. Темпе містить стільки ж білка, як і яловичина, через що є особливо популярною серед вегетаріанців.

Хорошим способом отримання пробіотиків також є прийом готових пробіотичних добавок, які можна придбати в аптеці, попередньо проконсультувавшись із лікарем. В цілому, важливо приймати пробіотики широкого спектра дії замість пробіотиків із високим вмістом одного штаму бактерій.

Не забуваємо про пребіотики

Щоб мати можливість для зростання, пробіотикам потрібна спеціальна їжа. Хорошою поживою для пробіотичних бактерій є пребіотики – переважно грубі рослинні волокна (клітковина). Їх можна знайти у вже згаданих овочах, фруктах, ягодах та бобових. Зокрема, в спаржі, бананах, особливо зелених (банани, до речі також містять деякі пробіотики), топінамбурі, часнику, цибулі, вівсянці тощо.

Хорошими джерелами клітковини в осінньо-зимовий період є коренеплоди, наприклад, гарбуз, та цільнозернові продукти.

Деякі пребіотичні продукти також є чудовими антибактеріальними засобами.

Наприклад, сирий часник є природним антибактеріальним засобом, який може допомагати полегшувати симптоми кандидозу, коліту, інфекцій сечовивідних шляхів, бронхіту та пневмонії. Він містить селен, германій та сульфгідрильну кислоту. Це форма сірки, яка сприяє формуванню належної імунної функції.

А от цибуля краще засвоюється у вареному вигляді. Цей овоч допомагає зменшити виділення слизу та полегшити респіраторні інфекції.

Потужним антиоксидантом також є корінь хрону. Він зменшує вплив інфекцій та полегшує синусові та респіраторні захворювання.

Протимікробні властивості також мають мед та кокосова олія першого віджиму. Остання також містить лауринову кислоту, що має антибактеріальні, протигрибкові та противірусні властивості.

Додаємо вітамінів

Хоча загалом осінньо-зимовий раціон дещо бідніший за літній чи навіть весняний, хорошим способом отримати необхідні вітаміни та інші поживні речовини є вживання цитрусових.

Апельсини та мандарини багаті на вітамін С. Він не лише підвищує опірність організму застудним захворюванням, а й має протимікробну дію щодо різних бактеріальних, грибкових і вірусних патогенів, а отже, може модулювати склад мікробних спільнот кишечника.

Деякі інші вітаміни також є хорошими кандидатами на роль модуляторів мікробіому.

Дослідження показали, що вітаміни А, D, E, К, а також вітаміни групи В можуть підтримувати кишкове мікробне різноманіття та мати сприятливий вплив на його модуляцію.

Вони також сприяють збільшенню кількості коротколанцюгових жирних кислот, покращують імунну відповідь кишечника та його бар’єрну функцію.

Наприклад, вітамін К позитивно впливає на епітелій кишечника та працездатність слизової оболонки, а отже, і на реакцію на кишкові патогени. Навіть легкий дефіцит цього вітаміну пов’язаний з інфекційними захворюваннями дихальних і кишкових шляхів, особливо у дітей, через зниження бар’єру слизової оболонки.

Вітамін К можна знайти в м'ясі та рибі, а також овочах та фруктах.

Інший, вітамін D, може модулювати мікробіом верхніх відділів шлунково-кишкового тракту, а його дефіцит пов'язаний із запальними захворюваннями кишечника.

Крім того, дослідження вказують на те, що споживання матір’ю збагаченого вітаміном D молока зменшило ймовірність колонізації патогенними бактеріями Clostridium difficile кишечника немовлят.

Вітамін D можна знайти в жирній рибі та яйцях.

І ще декілька важливих порад

Крім того, не забувайте вживати достатню кількість рідини. Звісно, коли на вулиці холодно, бажання пити прохолодну воду виникає рідше. Але невживання щоденної норми рідини часто можна помилково прийняти за голод. Відтак, те, що насправді є спрагою, призводить до надмірного потягу до їжі. Тож, якщо не хочете додати за зиму зайвих кілограмів, пийте більше рідини. Хоча б у вигляді теплого чаю.

Втім, справедливості заради, слід зазначити, що саме бажання більше їсти взимку може бути цілком природним. Існує теорія, за якою зміна сезону може вплинути на баланс деяких гормонів, які контролюють голод і апетит, в тому числі – глюкокортикоїдів, греліну та лептину.

Менша кількість світлових годин також може обумовлювати потяг до їжі. Сонячне світло є одним із факторів, які викликають вивільнення гормону серотоніну, нейромедіатора, що значно покращує настрій. Взимку цю функцію може виконувати споживання вуглеводів. Серотонін синтезується завдяки вивільненню інсуліну, який розщеплює глюкозу. Тому попередні дослідження показують, що люди можуть прагнути солоденького взимку як способу поліпшити настрій.

І насамкінець, варто не забувати про важливість відпочинку. Коли ми скорочуємо час сну, наш організм не в змозі повністю відновитися. Це впливає на нашу імунну систему та мікробіом. Тож намагайтеся спати 7-9 годин на добу.

 

Джерела:

  1. https://www.news18.com/amp/news/lifestyle/winters-coming-how-pre-probiotics-can-help-ward-off-the-cold-1560531.html
  2. https://bhfood.org.uk/dive-into-comforting-and-healthy-autumn-food/
  3. https://www.everydayhealth.com/diet-nutrition/why-do-we-eat-more-in-winter.aspx
  4. https://www.farmersalmanac.com/boost-your-immunity-with-probiotics-23616
  5. https://www.ndtv.com/health/this-winter-heres-why-you-must-load-up-on-probiotics-1964891/amp/1
  6. https://www.hindustantimes.com/fitness/this-winter-gorge-on-probiotic-food-like-yogurt-and-cheese-here-are-3-reasons-why/story-NncjUtihE5aeflnHBtYLnN_amp.html
  7. https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0271531721000580

Продукти Лактіалє:

Lactiale
Лактіалє капсули по 230 мг №30

Орієнтовна ціна в аптеках:

267.1 - 346.75 грн
Ціна в аптеках Детальніше
Lactiale
Лактіалє Мульті

Орієнтовна ціна в аптеках:

180.5 - 428 грн
Ціна в аптеках Детальніше

Читайте також:

Lactiale

Що таке пробіотики

ЛАКТІАЛЄ ПРИ АТЕРОСКЛЕРОЗІ
Пробіотики «Лактіалє» містять ряд корисних бактерій, які позитивно впливають як на роботу кишечника так і на стан імунної системи та організму в цілому. В тому числі, як показують результати досліджень, вони сприяють зниженню рівня холестерину та прогресування атеросклерозу.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ ПРИ ПІДВИЩЕНОМУ РІВНІ ХОЛЕСТЕРИНУ
Перші результати досліджень, які підтвердили, що пробіотики, зокрема лактобактерії, можуть бути пов’язані зі зниженням рівня холестерину в сироватці крові, з’явились ще в 1974 році.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ ПРИ МОЛОЧНИЦІ
Клінічні дослідження показали, що пробіотики в якості додаткового лікування молочниці допомагають оптимізувати дружні бактерії та підтримати здоровий мікробіом піхви.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ ПРИ НЕПЕРЕНОСИМОСТІ ЛАКТОЗИ: ЯКІ ВЖИВАТИ І ЧОМУ?
Лікування непереносимості лактози в першу чергу зводиться до усунення супутніх проблем з ШКТ. Тому для такого лікування призначаються медикаменти та пробіотики.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ ПРИ ЗАХВОРЮВАННЯХ СЕРЦЯ
Результати останніх досліджень показують, що пацієнт з хворим серцем часто може мати також хворий кишечник. Тобто, зміни в мікробній функції кишечника пов'язані із серцево-судинними захворюваннями.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ ПРИ ПЕЧІЇ
Як показують результати досліджень, полегшити стан при печії та гастроезофагеальній рефлюксній хворобі можуть пробіотики – живі бактерії та дріжджі, подібні до тих, які у нормі населяють кишечник людини.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ ПРИ ЦЕЛІАКІЇ
Сучасні дослідження показали, що пацієнти з діагнозом “целіакія” мають знижені рівні корисних бактерій Lactobacillus і Bifidobacterium та збільшені рівні шкідливих Bacteroides та Escherichia coli.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

РОЛЬ ПСИХОБІОТИКІВ В СУЧАСНИХ РЕАЛІЯХ ТРИВАЛОГО СТРЕСУ
Психобіотики – це пробіотики, які мають сприятливий вплив на емоційний та психічний стан людини. Чому такий вплив в принципі можливий – давайте з’ясовувати разом.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЯКІ РИЗИКИ НЕСУТЬ СМАКОВІ ДОБАВКИ В СКЛАДІ СУЧАСНИХ ПРОБІОТИКІВ? НА ЩО СЛІД ЗВЕРТАТИ УВАГУ?
На сьогодні без смакових добавок не можливо уявити харчову промисловість. Вони використовуються всюди, і навіть якщо Ви будете споживати тільки продукти домашнього виробництва, вам не уникнути зустрічі з ними.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

МЕТАБОЛІЧНА ФУНКЦІЯ ПРОБІОТИКІВ: СИНТЕЗ ПОЖИВНИХ РЕЧОВИН ТА ВІТАМІНІВ
Без мікробіоти кишківника не відбувається жоден етап засвоєння поживних речовин. Крім того, що мікроорганізми сприяють відновленню та функціонуванню слизової оболонки стінки кишківника, вони беруть активну участь в обміні білків, жирів, зокрема й холестерину та жовчних кислот, стероїдних гормонів; вуглеводів.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ ПРИ ГАСТРИТІ: ВАЖЛИВІСТЬ ЇХ ВЖИВАННЯ ДОВЕДЕНА
Гастрит – це запальний патологічний стан слизової оболонки шлунку. За відсутності лікування, руйнація слизової може викликати негативні зміни в самому шлунку та розвиток таких захворювань як виразка і навіть рак.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ ПРИ ВАГІТНОСТІ
Мікрофлора матері передається дитині головним чином під час вагінальних пологів та грудного вигодовування. Тому важливо, щоб її власна мікрофлора була збалансованою.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЧИ МОЖУТЬ ДОБАВКИ З ПРОБІОТИКАМИ ПОКРАЩИТИ КОГНІТИВНУ ФУНКЦІЮ
Пробіотики можуть покращувати когнітивні функції або зменшувати їх зниження у дорослих.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

11 КОРИСНИХ ПРОБІОТИЧНИХ ПРОДУКТІВ
Пробіотичні добавки краще працюють на тлі дотримання здорової дієти. 11 корисних продуктів, які не завадить постійно мати у своєму раціоні.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

10 ПРИЧИН, ЧОМУ ПРОБІОТИКИ ПОВИННІ ПОСТІЙНО БУТИ У ВАШОМУ РАЦІОНІ
Пробіотики можуть допомогти підтримувати хороше здоров'я
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЧОМУ КОМБУЧА СТАЛА ТАКОЮ ПОПУЛЯРНОЮ?
Комбуча має широкий спектр корисних властивостей: від полегшення артриту та діабету до лікування хронічних захворювань
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЩО ТАКЕ ЧАЙНИЙ ГРИБ
Чайному грибу приписують низку корисних властивостей. Серед найбільш відомих – антиоксидантні та антибактеріальні
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЩО ТАКЕ КОМБУЧА?
Комбуча — це ферментований напій, виготовлений із підсолодженого чаю та симбіотичної культури бактерій і дріжджів
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

СКІЛЬКИ ЧАСУ ПОТРІБНО, ЩОБ ПРОБІОТИКИ ПОЧАЛИ ДІЯТИ
Відповідь на це запитання залежить від того, з якої причини ви приймаєте біодобавку, який її тип і скільки часу ви вже її вживали
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЩО ТАКЕ СИНБІОТИК?
Синбіотики можуть ефективно підтримувати стан мікрофлори кишківника, адже містять не тільки пробіотики, а й пребіотики, які живлять пробіотичні бактерії
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ ДЛЯ ЧОЛОВІКІВ: ЧОМУ ЇХ СЛІД ПРИЙМАТИ ТА НАЙКРАЩІ ТИПИ, ЯКІ ВАРТО СПРОБУВАТИ
Високоякісні пробіотичні добавки можуть бути корисними у підтримці різних аспектів чоловічого здоров'я
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЗДОРОВ`Я КИШЕЧНИКА ТА ЗІР: ЯК МІКРОБІОМ ВПЛИВАЄ НА НАШІ ОЧІ
Здоров`я кишечника може впливати на все – від депресії та діабету до загального стану нашої шкіри та очей
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

СХІДНА ДІЄТА ЗБІЛЬШУЄ РІЗНОМАНІТНІСТЬ КИШКОВОЇ МІКРОБІОТИ ТА ДОПОМАГАЄ ПРИ ЦИРОЗІ ПЕЧІНКИ
Для підтримки мікробіому у збалансованому стані необхідно ретельно контролювати дієту
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

СІННА ПАЛОЧКА BACILLUS SUBTILIS ЗАПОБІГАЄ РОЗВИТКУ СИСТЕМНОЇ ІНФЕКЦІЇ
Дослідження показали, що пероральний прийом бактерії Bacillus subtilis може бути перспективним для запобігання системному зараженню патогенною бактерією Enterococcus faecalis
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

БОЛЯТЬ КОЛІНА? ПОКРАЩУЙТЕ МІКРОБІОМ. ДОВЕДЕНИЙ ЗВ'ЯЗОК МІЖ ОСТЕОАРТРИТОМ ТА КОРИСНИМИ БАКТЕРІЯМИ
Пробіотики можуть вплинути на мікробіом при ожирінні і запобігти остеоартриту
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ ПОКРАЩУЮТЬ ЗДІБНОСТІ МОЗКУ У ПАЦІЄНТІВ З ХВОРОБОЮ АЛЬЦГЕЙМЕРА
Щоденний прийом пробіотичних добавок значно покращує когнітивні функції у пацієнтів із хворобою Альцгеймера
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПЕРЕВАГИ ПРОБІОТИКІВ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я РОТОВОЇ ПОРОЖНИНИ ТА ЇХ НАЙКРАЩІ ШТАМИ
Пероральні пробіотики покращують здоров'я ротової порожнини
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЧИ СПРАВДІ ПРАЦЮЮТЬ ОРАЛЬНІ ПРОБІОТИКИ?
Оральні пробіотики найкраще підходять для підтримки гігієни ротової порожнини
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

КВАШЕНІ ПРОДУКТИ ЯК ДЖЕРЕЛО КОРИСНИХ БАКТЕРІЙ
Найкращим джерелом корисних бактерій є квашені та ферментовані продукти
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ ТА СТРЕС: ЯК КОРИСНІ БАКТЕРІЇ МОЖУТЬ ВАС ЗАХИСТИТИ
Один із шляхів боротьби зі стресом - застосування пробіотиків
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЧИ МОЖУТЬ ПРОБІОТИКИ ДОПОМОГТИ В ЛІКУВАННІ ЕКЗЕМИ?
Останніми роками стало зрозуміло, що корисні мікроорганізми здатні допомогти в лікуванні шкірних хвороб, зокрема, екземи. Вважається, що додавання бактерій до раціону харчування може полегшити важкість або зменшити кількість загострень цього шкірного захворювання.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЛАКТОБАКТЕРІЇ ТА БІФІДОБАКТЕРІЇ: ЧИМ ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ І ЯКІ З НИХ КРАЩІ?
Лакто- та біфідобактерії – поширені та базові види пробіотичних організмів, які живуть в нашому кишечнику. Вони допомагають підтримувати баланс нашої кишкової мікробіоти та забезпечувати загальне здоров'я організму.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

КОСМЕТИКА З ПРОБІОТИКАМИ: ЩО ТРЕБА ЗНАТИ І ЯК ПРАВИЛЬНО ОБРАТИ
Засоби по догляду за шкірою з пробіотиками та пробіотичними продуктами – один з останніх трендів і, схоже, він тільки набирає обертів. То що ж це – рятівна соломинка чи данина моді, і як працює косметика з пробіотиками?
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

КОРИСНЕ ХАРЧУВАННЯ. ЯКІ З ПРОДУКТІВ МІСТЯТЬ ПРОБІОТИКИ?
Пробіотичні організми є однією зі складових здорового харчування. Вони сприяють зміцненню імунної системи, допомагають регулювати апетит і зменшують тягу до солодкого. І якщо зараз існує низка пробіотичних добавок, які можна придбати в аптеці та покращити стан свого мікробіому, то наші предки отримували всі корисні бактерії, виключно, з їжі
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ МОЖУТЬ СПРИЯТИ ЗРОЩЕННЮ КІСТОК ПІСЛЯ ПЕРЕЛОМІВ
Коротколанцюгові жирні кислоти, які виробляють пробіотики, можуть сприяти зрощенню кісток після переломів. Вони також впливають на щільність та утворення нової кісткової маси.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЙОГУРТОВІ ЗАКВАСКИ ТА ПРОБІОТИКИ: ЯК ЇХ ОБРАТИ?
Йогуртова закваска – це ретельно збалансована суміш бактерій, які споживають лактозу. Завдяки своїй здатності позитивно впливати на стан здоров'я людини, ці бактерії, які ще називають пробіотиками, можуть забезпечувати йогурт і різними оздоровчими функціями.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЯК ПРИГОТУВАТИ КОРИСНИЙ ПРОБІОТИЧНИЙ ПРОДУКТ ВДОМА
Пробіотики можна знайти як в спеціальних дієтичних добавках, так і в продуктах, приготованих шляхом бактеріального бродіння – ферментації. До продуктів, багатих пробіотиками, зокрема, відносяться йогурт, твердий сир, кефір, традиційні пахта, комбуча, кімчі, квашена капуста тощо.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

LACTOBACILLUS ACIDOPHILUS – ПОШИРЕНИЙ ПРОБІОТИК ДЛЯ ДІЄТИЧНОГО ХАРЧУВАННЯ
Lactobacillus acidophilus – грампозитивні, молочнокислі бактерії, що не утворюють спор. Вони виробляють молочну кислоту, розщеплюючи молочний цукор – лактозу. Можуть залишатися в шлунку людини в достатній кількості протягом усього життя.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ШТАМ LACTOCOCCUS LACTIS SUBSP. LACTIS BIOVAR DIACETYLACTIS: КОРИСНА ФЕРМЕНТАЦІЯ З МАСЛЯНИСТИМ ПРИСМАКОМ
Ферментація – це традиційний підхід, котрий століттями використовувався для збереження харчових продуктів. Він не лише підвищує їх безпеку, але й надає харчам унікальних лікувальних та смакових властивостей.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЩО ТАКЕ ПРОБІОТИКИ? ЇХНЯ КОРИСТЬ ТА ЧОМУ ПРОБІОТИКИ НЕОБХІДНІ КОЖНОМУ?
Не усі мікроорганізми є шкідливими. Серед бактерій є багато таких, які здатні принести чимало користі для організму. Такі корисні живі мікроорганізми називаються пробіотиками.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

8 ПЕРЕВАГ ПРОБІОТИКІВ ДЛЯ ЗДОРОВ'Я
Пробіотики – це живі мікроорганізми, які можна вживати у вигляді ферментованих продуктів або добавок. Пробіотики сприяють підтримці здорового балансу кишкових бактерій і мають широкий спектр переваг для здоров'я.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЧИ МОЖНА ПРИЙМАТИ ПРОБІОТИКИ ЩОДНЯ?
У людей, обізнаних щодо користі пробіотиків для здоров’я, часто виникає питання, чи можна приймати пробіотики щодня. І хоча з цього правила може бути декілька винятків, в цілому відповідь є ствердною.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЯКІ ПРОБІОТИЧНІ ОРГАНІЗМИ ТА БАКТЕРІЇ НАЙБІЛЬШ КОРИСНІ ТА ВІДОМІ?
У нашому тілі мешкають трильйони бактерій, які належать до більш як 500 видів. При цьому конкретний набір цих мікроорганізмів у кожної людини унікальний як відбиток пальця.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРЕБІОТИКИ ТА ПРОБІОТИКИ: НАВІЩО ВАШОМУ КИШЕЧНИКУ ПОТРІБНІ І ТІ, І ІНШІ?
В наші дні навколо кишкового мікробіому, його складу, стану та впливу на здоров'я кишечника та організму в цілому точиться багато дискусій. Наразі на ринку існує багато різних продуктів, які, як вважається, здатні впливати на стан мікрофлори кишечника, покращуючи її.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ІСТОРІЯ ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОБІОТИКІВ
Людство здавна використовувало певні продукти для покращення травлення. Про використання ферментованих та кисломолочних продуктів відомо ще з єгипетських ієрогліфів.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПСИХОБІОТИКИ ПРОТИ ДЕПРЕСІЇ: ЯК МІКРОБІОМ ВПЛИВАЄ НА ПОВЕДІНКУ?
Кожен четвертий мешканець планети в якийсь момент свого життя зазнає психічних чи неврологічних розладів. Проблеми з нервами рано чи пізно можуть відбитися і на фізичному здоров'ї.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ ТА СЕЧОВИДІЛЬНА СИСТЕМА В ХОЛОДИ
В холодну пору року зростає ризик підхопити не лише застуду чи вірусне захворювання, а й отримати проблему з сечовидільною системою. Цистит, уретрит, пієлонефрит – часті супутники осінніх та зимових місяців.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЯК ДОВГО МОЖНА ВИКОРИСТОВУВАТИ ПРОБІОТИКИ?
Пробіотики – це мікроорганізми, які при застосуванні людиною в достатній кількості можуть чинити корисний вплив на організм.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ: КОЛИ ТРЕБА ПРИЙМАТИ ПРОБІОТИКИ З ПРОФІЛАКТИЧНОЮ МЕТОЮ?
Які основні принципи щодо профілактичного прийому пробіотиків? Як обрати, який саме потрібен, скільки часу його приймати?
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПСИХОБІОТИКИ – НОВИЙ ВИД ПРОБІОТИКІВ
Термін «пробіотик» з’явився вперше у 1954 році (запропонував F. Vergio) і відтоді вже багато десятиріч вчені вивчають властивості мікроорганізмів та відкривають все нові й нові аспекти їх взаємодії з організмом людини.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

БІЛЬШЕ – КРАЩЕ? ЯКА КІЛЬКІСТЬ КОРИСНИХ БАКТЕРІЙ ПОВИННА БУТИ В ПРОБІОТИКУ?
Пробіотиками називають такі бактерії, що можуть мати позитивний вплив на організм людини при їхньому використанні. Проте, для того, щоб бактерії зберегли здатність чинити корисний вплив, слід дотримуватись кількох умов.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЯК ОБРАТИ ПРОБІОТИК – МОНОКОМПОНЕНТНИЙ АБО МУЛЬТИШТАМНИЙ?
Пробіотики – це живі мікроорганізми, які приносять користь для здоров’я господаря при введенні їх у достатній кількості (біфідобактерії, лактобактерії, ентерококи).
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЯК ЗМІНЮВАЛИСЬ ВИМОГИ ДО ПРОБІОТИЧНИХ ПРЕПАРАТІВ ПРОТЯГОМ ОСТАННІХ ДЕСЯТИЛІТЬ
Значення пробіотичних препаратів для здоров’я людини відомо протягом тисячоліть. Це стосується насамперед знань про користь кисломолочних продуктів та їх використання для лікування захворювань шлунково-кишкового тракту, легень.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

РОЛЬ ПРОБІОТИКІВ У ЛІКУВАННІ ІНФЕКЦІЙ СЕЧОВИДІЛЬНИХ ШЛЯХІВ
Цистит – запалення слизової оболонки сечового міхура – досить поширена патологія, яка посідає перше місце в структурі захворювань сечовидільної системи та особливо часто зустрічається у дівчат та жінок (у чоловіків – в п’ятдесят разів рідше).
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЯК ВИЗНАЧИТИ ЕФЕКТИВНІСТЬ ПРОБІОТИКА
Пробіотики – мікроорганізми, які можуть чинити позитивний вплив на макроорганізм людини, в першу чергу нас цікавить стан травної системи. Про що йде мова, коли говоримо про ефективність пробіотиків?
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

РІЗНИЦЯ МІЖ ПРЕБІОТИКІАМИ ТА ПРОБІОТИКАМИ
Популярність застосування антибіотиків при різних захворюваннях серед всіх груп населення та їх безконтрольне вживання викликало появу багатьох форм мікроорганізмів, які мають негативний вплив на організм.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ – ЯКІ ВОНИ БУВАЮТЬ
Пробіотики за визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я – це живі  корисні для організму людини мікроорганізми, які можуть мати позитивний вплив на організм господаря, потрапляючи до нього.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ: ЩО ЦЕ ТА НАВІЩО ВОНИ?
Пробіотики або ж еубіотики – це живі мікроорганізми, що прямо впливають на здоров’я людини, мають на меті забезпечити сприятливі умови у шлунково-кишковому тракті. Найчастіше до складу пробіотиків входять такі корисні – «дружні»
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ: НЕОБХІДНІСТЬ ЧИ МОДА?
Пробіотики і пребіотики – корисні помічники організму з доволі прогнозованим впливом на кишково-шлунковий тракт. Синбіотики рекомендовані до вживання дорослим та дітям від народження у поєднанні з основною терапією у якості підтримки організму.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ ТА ГОСТРІ РЕСПІРАТОРНІ ЗАХВОРЮВАННЯ (ГРЗ)
Надзвичайно важливим механізмом дії пробіотиків є участь в активації захисних місцевих і загальних імунних реакцій, а також формування імунологічної толерантності організму людини.
Більше