ПРОБІОТИКИ ТА ГОСТРІ РЕСПІРАТОРНІ ЗАХВОРЮВАННЯ (ГРЗ)

Традиційно з настанням перших холодів спостерігається зростання поширеності гострих респіраторних захворювань (ГРЗ). Вони докучають всім: дорослим і дітям, людям, які працюють і пенсіонерам. Кожен пацієнт хоче прийняти чарівну таблетку, яка допомогла б позбутися від неприємних симптомів і скоріше видужати; кожен лікар прагне призначити найбільш ефективне і безпечне лікування, рекомендуючи прийом різних медикаментів (антигістамінних засобів, деконгестантів, нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП), антибіотиків, пробіотиків) [1].
Гострі респіраторні захворювання є непростим випробуванням для новонароджених і грудних дітей: вузькість носових ходів, рясне лімфо і кровопостачання слизової оболонки навіть при незначному запаленні призводить до ускладнення носового дихання, набряк слизової оболонки дихальних шляхів викликає виражене звуження просвіту бронхів, а знижена легкість легеневої тканини і фізіологічне недорозвинення альвеол сприяють швидкому поширенню патологічного процесу і погіршення стану дитини [2].

  • ДОВЕДЕНО, ЩО ДІТИ, ЩО ЗНАХОДЯТЬСЯ НА ГРУДНОМУ ВИГОДОВУВАННІ, РІДШЕ СТРАЖДАЮТЬ НА ІНФЕКЦІЙНІ ТА АТОПІЧНИЙ ЗАХВОРЮВАННЯМИ, НІЖ НЕМОВЛЯТА, ЯКІ ОТРИМУЮТЬ ШТУЧНІ СУМІШІ. ДАНИЙ ЕФЕКТ ПОВ'ЯЗУЮТЬ З НАЯВНІСТЮ В ГРУДНОМУ МОЛОЦІ ПРОБІОТИЧНИХ БАКТЕРІЙ, СЕРЕД ЯКИХ В НОРМІ ДОМІНУЮТЬ БІФІДОБАКТЕРІЇ [2].

Деякі вчені вважають, що запобігти інфекційному ураження дихальної системи у дітей раннього віку можна за допомогою пробіотіоков [2].
Результати досліджень, проведеного S. King і співавт. (2014 року), переконливо описують переваги застосування пробіотиків в лікуванні ГРЗ. Виявляється, прийом пробіотиків зменшує кількість днів непрацездатності [1].

  • Пацієнти, які отримували пробіотики, перенесли меншу кількість епізодів ГРЗ [1].Крім того, пробіотики зменшували тривалість епізоду гострої інфекції верхніх дихальних шляхів, знижували ймовірність призначення антибактеріальних препаратів при лікуванні ГРЗ, зменшували кількість пропусків занять через хворобу [1].

Експерти відзначили, що навіть мінімальне зменшення поширеності ГРЗ (5-10%) має велике клінічне та економічне значення для суспільства. На думку М. Ozen, пробіотики мають добрий профіль безпеки: ні в одному дослідженні не були зафіксовані серйозні побічні ефекти, асоційовані із застосуванням даних засобів [1].
Призначення антибіотиків при гострих респіраторних захворюваннях є актуальним питанням в сучасній медицині зважаючи на ризик розвитку побічних реакцій, антибактеріальної резистентності, а також високу вартість препаратів цієї групи. Один із способів зниження частоти використання антибіотиків - відстрочене призначення при відсутності позитивної динаміки захворювання [3].

  • Дослідники вважають найбільш ефективним 3-місячний профілактичний курс пробіотиків і допускають доцільність одночасного прийому пробіотиків з вітамінами і мінералами [1].

Надзвичайно важливим механізмом дії пробіотиків є участь в активації захисних місцевих і загальних імунних реакцій, а також формування імунологічної толерантності організму людини. Однак для використання в якості імуномодуляторів можуть бути рекомендовані лише ті пробіотики, які включають штами з експериментально і клінічно доведеною імунотропну активність [4].

 

Джерела:

  1. Симптоматическая терапия острых респираторных заболеваний: осмысливая доказательства, медична газета «Здоров’я України» № 22 (371), листопад 2015 p.
  2. Коррекция дисбиотических нарушений у детей: новые возможности пробиотической терапии, Огляд, медична газета «Здоров’я України 21 сторіччя» № 8 (381), квітень 2016 р.
  3. Лечение острых инфекций верхних дыхательных путей, Елена Молчанова, медична газета «Здоров’я України» тематичний номер, Вересень 2013 р.
  4. Иммунотропные свойства пробиотиков, С.В. Зайков, медична газета «Здоров’я України», тематичний номер, Листопад 2013 р.

 

Читайте також:

Lactiale

Що таке пробіотики

ЧИ МОЖУТЬ ДОБАВКИ З ПРОБІОТИКАМИ ПОКРАЩИТИ КОГНІТИВНУ ФУНКЦІЮ
Пробіотики можуть покращувати когнітивні функції або зменшувати їх зниження у дорослих.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

11 КОРИСНИХ ПРОБІОТИЧНИХ ПРОДУКТІВ
Пробіотичні добавки краще працюють на тлі дотримання здорової дієти. 11 корисних продуктів, які не завадить постійно мати у своєму раціоні.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

10 ПРИЧИН, ЧОМУ ПРОБІОТИКИ ПОВИННІ ПОСТІЙНО БУТИ У ВАШОМУ РАЦІОНІ
Пробіотики можуть допомогти підтримувати хороше здоров'я
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЧОМУ КОМБУЧА СТАЛА ТАКОЮ ПОПУЛЯРНОЮ?
Комбуча має широкий спектр корисних властивостей: від полегшення артриту та діабету до лікування хронічних захворювань
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЩО ТАКЕ ЧАЙНИЙ ГРИБ
Чайному грибу приписують низку корисних властивостей. Серед найбільш відомих – антиоксидантні та антибактеріальні
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЩО ТАКЕ КОМБУЧА?
Комбуча — це ферментований напій, виготовлений із підсолодженого чаю та симбіотичної культури бактерій і дріжджів
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

СКІЛЬКИ ЧАСУ ПОТРІБНО, ЩОБ ПРОБІОТИКИ ПОЧАЛИ ДІЯТИ
Відповідь на це запитання залежить від того, з якої причини ви приймаєте біодобавку, який її тип і скільки часу ви вже її вживали
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЩО ТАКЕ СИНБІОТИК?
Синбіотики можуть ефективно підтримувати стан мікрофлори кишківника, адже містять не тільки пробіотики, а й пребіотики, які живлять пробіотичні бактерії
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ ДЛЯ ЧОЛОВІКІВ: ЧОМУ ЇХ СЛІД ПРИЙМАТИ ТА НАЙКРАЩІ ТИПИ, ЯКІ ВАРТО СПРОБУВАТИ
Високоякісні пробіотичні добавки можуть бути корисними у підтримці різних аспектів чоловічого здоров'я
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЗДОРОВ`Я КИШЕЧНИКА ТА ЗІР: ЯК МІКРОБІОМ ВПЛИВАЄ НА НАШІ ОЧІ
Здоров`я кишечника може впливати на все – від депресії та діабету до загального стану нашої шкіри та очей
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

СХІДНА ДІЄТА ЗБІЛЬШУЄ РІЗНОМАНІТНІСТЬ КИШКОВОЇ МІКРОБІОТИ ТА ДОПОМАГАЄ ПРИ ЦИРОЗІ ПЕЧІНКИ
Для підтримки мікробіому у збалансованому стані необхідно ретельно контролювати дієту
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

СІННА ПАЛОЧКА BACILLUS SUBTILIS ЗАПОБІГАЄ РОЗВИТКУ СИСТЕМНОЇ ІНФЕКЦІЇ
Дослідження показали, що пероральний прийом бактерії Bacillus subtilis може бути перспективним для запобігання системному зараженню патогенною бактерією Enterococcus faecalis
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

БОЛЯТЬ КОЛІНА? ПОКРАЩУЙТЕ МІКРОБІОМ. ДОВЕДЕНИЙ ЗВ'ЯЗОК МІЖ ОСТЕОАРТРИТОМ ТА КОРИСНИМИ БАКТЕРІЯМИ
Пробіотики можуть вплинути на мікробіом при ожирінні і запобігти остеоартриту
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ОСІННІЙ ТА ЗИМОВИЙ РАЦІОН – ЯК НАПОВНИТИ ЙОГО КОРИСНИМИ ПРОДУКТАМИ З ПРОБІОТИКАМИ
Пробіотики забезпечують баланс корисних бактерій в кишківнику, де знаходиться 70% -75% імунних клітин
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ ПОКРАЩУЮТЬ ЗДІБНОСТІ МОЗКУ У ПАЦІЄНТІВ З ХВОРОБОЮ АЛЬЦГЕЙМЕРА
Щоденний прийом пробіотичних добавок значно покращує когнітивні функції у пацієнтів із хворобою Альцгеймера
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПЕРЕВАГИ ПРОБІОТИКІВ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я РОТОВОЇ ПОРОЖНИНИ ТА ЇХ НАЙКРАЩІ ШТАМИ
Пероральні пробіотики покращують здоров'я ротової порожнини
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЧИ СПРАВДІ ПРАЦЮЮТЬ ОРАЛЬНІ ПРОБІОТИКИ?
Оральні пробіотики найкраще підходять для підтримки гігієни ротової порожнини
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

КВАШЕНІ ПРОДУКТИ ЯК ДЖЕРЕЛО КОРИСНИХ БАКТЕРІЙ
Найкращим джерелом корисних бактерій є квашені та ферментовані продукти
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ ТА СТРЕС: ЯК КОРИСНІ БАКТЕРІЇ МОЖУТЬ ВАС ЗАХИСТИТИ
Один із шляхів боротьби зі стресом - застосування пробіотиків
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЧИ МОЖУТЬ ПРОБІОТИКИ ДОПОМОГТИ В ЛІКУВАННІ ЕКЗЕМИ?
Останніми роками стало зрозуміло, що корисні мікроорганізми здатні допомогти в лікуванні шкірних хвороб, зокрема, екземи. Вважається, що додавання бактерій до раціону харчування може полегшити важкість або зменшити кількість загострень цього шкірного захворювання.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЛАКТОБАКТЕРІЇ ТА БІФІДОБАКТЕРІЇ: ЧИМ ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ І ЯКІ З НИХ КРАЩІ?
Лакто- та біфідобактерії – поширені та базові види пробіотичних організмів, які живуть в нашому кишечнику. Вони допомагають підтримувати баланс нашої кишкової мікробіоти та забезпечувати загальне здоров'я організму.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

КОСМЕТИКА З ПРОБІОТИКАМИ: ЩО ТРЕБА ЗНАТИ І ЯК ПРАВИЛЬНО ОБРАТИ
Засоби по догляду за шкірою з пробіотиками та пробіотичними продуктами – один з останніх трендів і, схоже, він тільки набирає обертів. То що ж це – рятівна соломинка чи данина моді, і як працює косметика з пробіотиками?
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

КОРИСНЕ ХАРЧУВАННЯ. ЯКІ З ПРОДУКТІВ МІСТЯТЬ ПРОБІОТИКИ?
Пробіотичні організми є однією зі складових здорового харчування. Вони сприяють зміцненню імунної системи, допомагають регулювати апетит і зменшують тягу до солодкого. І якщо зараз існує низка пробіотичних добавок, які можна придбати в аптеці та покращити стан свого мікробіому, то наші предки отримували всі корисні бактерії, виключно, з їжі
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ МОЖУТЬ СПРИЯТИ ЗРОЩЕННЮ КІСТОК ПІСЛЯ ПЕРЕЛОМІВ
Коротколанцюгові жирні кислоти, які виробляють пробіотики, можуть сприяти зрощенню кісток після переломів. Вони також впливають на щільність та утворення нової кісткової маси.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЙОГУРТОВІ ЗАКВАСКИ ТА ПРОБІОТИКИ: ЯК ЇХ ОБРАТИ?
Йогуртова закваска – це ретельно збалансована суміш бактерій, які споживають лактозу. Завдяки своїй здатності позитивно впливати на стан здоров'я людини, ці бактерії, які ще називають пробіотиками, можуть забезпечувати йогурт і різними оздоровчими функціями.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЯК ПРИГОТУВАТИ КОРИСНИЙ ПРОБІОТИЧНИЙ ПРОДУКТ ВДОМА
Пробіотики можна знайти як в спеціальних дієтичних добавках, так і в продуктах, приготованих шляхом бактеріального бродіння – ферментації. До продуктів, багатих пробіотиками, зокрема, відносяться йогурт, твердий сир, кефір, традиційні пахта, комбуча, кімчі, квашена капуста тощо.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

LACTOBACILLUS ACIDOPHILUS – ПОШИРЕНИЙ ПРОБІОТИК ДЛЯ ДІЄТИЧНОГО ХАРЧУВАННЯ
Lactobacillus acidophilus – грампозитивні, молочнокислі бактерії, що не утворюють спор. Вони виробляють молочну кислоту, розщеплюючи молочний цукор – лактозу. Можуть залишатися в шлунку людини в достатній кількості протягом усього життя.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ШТАМ LACTOCOCCUS LACTIS SUBSP. LACTIS BIOVAR DIACETYLACTIS: КОРИСНА ФЕРМЕНТАЦІЯ З МАСЛЯНИСТИМ ПРИСМАКОМ
Ферментація – це традиційний підхід, котрий століттями використовувався для збереження харчових продуктів. Він не лише підвищує їх безпеку, але й надає харчам унікальних лікувальних та смакових властивостей.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЩО ТАКЕ ПРОБІОТИКИ? ЇХНЯ КОРИСТЬ ТА ЧОМУ ПРОБІОТИКИ НЕОБХІДНІ КОЖНОМУ?
Не усі мікроорганізми є шкідливими. Серед бактерій є багато таких, які здатні принести чимало користі для організму. Такі корисні живі мікроорганізми називаються пробіотиками.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

8 ПЕРЕВАГ ПРОБІОТИКІВ ДЛЯ ЗДОРОВ'Я
Пробіотики – це живі мікроорганізми, які можна вживати у вигляді ферментованих продуктів або добавок. Пробіотики сприяють підтримці здорового балансу кишкових бактерій і мають широкий спектр переваг для здоров'я.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЧИ МОЖНА ПРИЙМАТИ ПРОБІОТИКИ ЩОДНЯ?
У людей, обізнаних щодо користі пробіотиків для здоров’я, часто виникає питання, чи можна приймати пробіотики щодня. І хоча з цього правила може бути декілька винятків, в цілому відповідь є ствердною.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЯКІ ПРОБІОТИЧНІ ОРГАНІЗМИ ТА БАКТЕРІЇ НАЙБІЛЬШ КОРИСНІ ТА ВІДОМІ?
У нашому тілі мешкають трильйони бактерій, які належать до більш як 500 видів. При цьому конкретний набір цих мікроорганізмів у кожної людини унікальний як відбиток пальця.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРЕБІОТИКИ ТА ПРОБІОТИКИ: НАВІЩО ВАШОМУ КИШЕЧНИКУ ПОТРІБНІ І ТІ, І ІНШІ?
В наші дні навколо кишкового мікробіому, його складу, стану та впливу на здоров'я кишечника та організму в цілому точиться багато дискусій. Наразі на ринку існує багато різних продуктів, які, як вважається, здатні впливати на стан мікрофлори кишечника, покращуючи її.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ІСТОРІЯ ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОБІОТИКІВ
Людство здавна використовувало певні продукти для покращення травлення. Про використання ферментованих та кисломолочних продуктів відомо ще з єгипетських ієрогліфів.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПСИХОБІОТИКИ ПРОТИ ДЕПРЕСІЇ. ЯК МІКРОБІОМ ВПЛИВАЄ НА ПОВЕДІНКУ?
Кожен четвертий мешканець планети в якийсь момент свого життя зазнає психічних чи неврологічних розладів. Проблеми з нервами рано чи пізно можуть відбитися і на фізичному здоров'ї.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ ТА СЕЧОВИДІЛЬНА СИСТЕМА В ХОЛОДИ
В холодну пору року зростає ризик підхопити не лише застуду чи вірусне захворювання, а й отримати проблему з сечовидільною системою. Цистит, уретрит, пієлонефрит – часті супутники осінніх та зимових місяців.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЯК ДОВГО МОЖНА ВИКОРИСТОВУВАТИ ПРОБІОТИКИ?
Пробіотики – це мікроорганізми, які при застосуванні людиною в достатній кількості можуть чинити корисний вплив на організм.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ. КОЛИ ТРЕБА ПРИЙМАТИ ПРОБІОТИКИ З ПРОФІЛАКТИЧНОЮ МЕТОЮ?
Які основні принципи щодо профілактичного прийому пробіотиків? Як обрати, який саме потрібен, скільки часу його приймати?
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПСИХОБІОТИКИ – НОВИЙ ВИД ПРОБІОТИКІВ
Термін «пробіотик» з’явився вперше у 1954 році (запропонував F. Vergio) і відтоді вже багато десятиріч вчені вивчають властивості мікроорганізмів та відкривають все нові й нові аспекти їх взаємодії з організмом людини.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

БІЛЬШЕ – КРАЩЕ? ЯКА КІЛЬКІСТЬ КОРИСНИХ БАКТЕРІЙ ПОВИННА БУТИ В ПРОБІОТИКУ?
Пробіотиками називають такі бактерії, що можуть мати позитивний вплив на організм людини при їхньому використанні. Проте, для того, щоб бактерії зберегли здатність чинити корисний вплив, слід дотримуватись кількох умов.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЯК ОБРАТИ ПРОБІОТИК – МОНОКОМПОНЕНТНИЙ АБО МУЛЬТИШТАМНИЙ?
Пробіотики – це живі мікроорганізми, які приносять користь для здоров’я господаря при введенні їх у достатній кількості (біфідобактерії, лактобактерії, ентерококи).
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЯК ЗМІНЮВАЛИСЬ ВИМОГИ ДО ПРОБІОТИЧНИХ ПРЕПАРАТІВ ПРОТЯГОМ ОСТАННІХ ДЕСЯТИЛІТЬ
Значення пробіотичних препаратів для здоров’я людини відомо протягом тисячоліть. Це стосується насамперед знань про користь кисломолочних продуктів та їх використання для лікування захворювань шлунково-кишкового тракту, легень.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

РОЛЬ ПРОБІОТИКІВ У ЛІКУВАННІ ІНФЕКЦІЙ СЕЧОВИДІЛЬНИХ ШЛЯХІВ
Цистит – запалення слизової оболонки сечового міхура – досить поширена патологія, яка посідає перше місце в структурі захворювань сечовидільної системи та особливо часто зустрічається у дівчат та жінок (у чоловіків – в п’ятдесят разів рідше).
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЯК ВИЗНАЧИТИ ЕФЕКТИВНІСТЬ ПРОБІОТИКА
Пробіотики – мікроорганізми, які можуть чинити позитивний вплив на макроорганізм людини, в першу чергу нас цікавить стан травної системи. Про що йде мова, коли говоримо про ефективність пробіотиків?
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

РІЗНИЦЯ МІЖ ПРЕБІОТИКІАМИ ТА ПРОБІОТИКАМИ
Популярність застосування антибіотиків при різних захворюваннях серед всіх груп населення та їх безконтрольне вживання викликало появу багатьох форм мікроорганізмів, які мають негативний вплив на організм.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ – ЯКІ ВОНИ БУВАЮТЬ
Пробіотики за визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я – це живі  корисні для організму людини мікроорганізми, які можуть мати позитивний вплив на організм господаря, потрапляючи до нього.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ: ЩО ЦЕ ТА НАВІЩО ВОНИ?
Пробіотики або ж еубіотики – це живі мікроорганізми, що прямо впливають на здоров’я людини, мають на меті забезпечити сприятливі умови у шлунково-кишковому тракті. Найчастіше до складу пробіотиків входять такі корисні – «дружні»
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ: НЕОБХІДНІСТЬ ЧИ МОДА?
Пробіотики і пребіотики – корисні помічники організму з доволі прогнозованим впливом на кишково-шлунковий тракт. Синбіотики рекомендовані до вживання дорослим та дітям від народження у поєднанні з основною терапією у якості підтримки організму.
Більше