РОЛЬ ПРОБІОТИКІВ У ЛІКУВАННІ ІНФЕКЦІЙ СЕЧОВИДІЛЬНИХ ШЛЯХІВ

Цистит – запалення слизової оболонки сечового міхура – досить поширена патологія, яка посідає перше місце в структурі захворювань сечовидільної системи та особливо часто зустрічається у дівчат та жінок (у чоловіків – в п’ятдесят разів рідше), часто має повторюваний (рецидивуючий) перебіг і супроводжується вираженим болем внизу живота, болісним сечовипусканням, а відповідно і погіршенням загального самопочуття, порушенням настрою, зниженням працездатності. Основний збудник – Е. сoli.

Нирки, сечоводи, сеча у сечовому міхурі в нормі  є стерильні, проте в нижній  частині сечівника (уретрі) можуть міститись пептококи, пептострептококи, коринебактерії, мікобактерії, а також грамнегативнi бактерії фекального походження.

Склад мікрофлори сечостатевої системи є відносно сталим і залежить від віку, гігієнічних особливостей, умов проживання, стану здоров’я (хронічні захворювання, зокрема і шлунково-кишкового тракту, вживання антибіотиків, гормональний фон, менструальний цикл) тощо. Вище наведені фактори можуть призводити до розвитку дисбактеріозу сечостатевої системи, в першу чергу піхви,  відповідно створюється можливість розвитку гострих або й хронічних захворювань, зокрема циститу чи пієлонефриту, тому дуже важливо з метою профілактики розвитку запальних процесів сечостатевої системи підтримувати мікрофлору сечостатевої системи.

Важливо пам’ятати, що стан мікрофлори статевої системи та сечовидільної у жінок міцно пов’язані між собою, тому важливо контролювати та відновлювати стан мікрофлори сечостатевої системи в комплексі.

Отже, з метою профілактики та для лікування циститу можуть використовуватись пробіотики.

Які ж саме пробіотики для лікування циститу можна розглянути? З цією метою застосовують препарати для нормалізації мікрофлори піхви, в основному, це лакто- та біфідобактерії, а прийом часто вагінальний.

Крім того, загальновідомим є використання препаратів рослинного походження, які є природними засобами лікування та профілактики інфекцій сечостатевої системи. Їхні лікувально-профілактичні властивості відомі здавна. Зокрема, в журавлині у значній кількості містяться проантоціанідини – речовини, що мають властивість перешкоджати шкідливим бактеріям прикріплятись до стінок слизової сечового міхура.

Щодо потрібної кількості журавлини, яка власне буде справляти позитивний ефект, то рекомендують щодня вживати одне горнятко ягід або склянку соку. Проте це не завжди є можливим, наприклад взимку. Тут на допомогу для заміни цієї потрібної  кількості журавлини можуть прийти засоби, які містять екстракт або діючі речовини з цієї корисної ягоди.

Є досить багато досліджень, які показують можливу ефективність прийому журавлини (сік, таблетки тощо) для попередження повторного розвитку циститу, однак слід пам’ятати, що це не єдиний спосіб лікування. Воно має бути індивідуальним та обов'язково призначене лікарем після ретельного обстеження пацієнта.

Отже, підхід до профілактики та лікування циститу, однієї з найпоширеніших хвороб у жінок, має бути комплексним, призначений лікарем індивідуально після ретельного обстеження пацієнтки. Важливими є особиста гігієна, а також пам’ятайте, що важливою ефективною складовою у збереженні вашого здоров’я можуть стати відповідно підібрані пробіотики для лікування циститу, а також регулярне вживання рослинних препаратів, які містять потрібну кількість діючих компонентів журавлини для щоденної ефективної підтримки власної мікрофлори.

 

 

Лiтература:

  1. Анастасьева В.Г. Современные методы диагностики, лечения и профилактики бактериального вагиноза / В.Г. Анастасье-ва. - Новосибирск: Медиа, 2007. - 17 с.
  2. Побединский Н.М. Клинико-бактериологическое обоснование комплексного лечения бактериального вагиноза у женщин репродуктивного возраста / Н.М. Побединский, О.А. Аксенова, М.Г. Аксенова, В.А. Молочков // Акушерство и гинекология. — 2006. — № 6. - С. 24-27.
  3. Іванов Д. Інфекції сечової системи у дітей. / Дитячий лікар. – 2011. № 2. – С. 12-15.

Капсули "Лактіалє УРО"

Стан сечового міхура впливає на якість життя. Лактіалє Уро сприяє системному подоланню причини запалення.

Lactiale

Продукти Лактіалє:

Lactiale
Лактіалє УРО

Орієнтовна ціна в аптеках:

72.5 - 177 грн
Ціна в аптеках Детальніше

Читайте також:

Lactiale

Що таке пробіотики

ПСИХОБІОТИКИ ПРОТИ ДЕПРЕСІЇ. ЯК МІКРОБІОМ ВПЛИВАЄ НА ПОВЕДІНКУ?
Кожен четвертий мешканець планети в якийсь момент свого життя зазнає психічних чи неврологічних розладів. Проблеми з нервами рано чи пізно можуть відбитися і на фізичному здоров'ї.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ ТА СЕЧОВИДІЛЬНА СИСТЕМА В ХОЛОДИ
В холодну пору року зростає ризик підхопити не лише застуду чи вірусне захворювання, а й отримати проблему з сечовидільною системою. Цистит, уретрит, пієлонефрит – часті супутники осінніх та зимових місяців.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЯК ДОВГО МОЖНА ВИКОРИСТОВУВАТИ ПРОБІОТИКИ?
Пробіотики – це мікроорганізми, які при застосуванні людиною в достатній кількості можуть чинити корисний вплив на організм.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ. КОЛИ ТРЕБА ПРИЙМАТИ ПРОБІОТИКИ З ПРОФІЛАКТИЧНОЮ МЕТОЮ?
Які основні принципи щодо профілактичного прийому пробіотиків? Як обрати, який саме потрібен, скільки часу його приймати?
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПСИХОБІОТИКИ – НОВИЙ ВИД ПРОБІОТИКІВ
Термін «пробіотик» з’явився вперше у 1954 році (запропонував F. Vergio) і відтоді вже багато десятиріч вчені вивчають властивості мікроорганізмів та відкривають все нові й нові аспекти їх взаємодії з організмом людини.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

БІЛЬШЕ – КРАЩЕ? ЯКА КІЛЬКІСТЬ КОРИСНИХ БАКТЕРІЙ ПОВИННА БУТИ В ПРОБІОТИКУ?
Пробіотиками називають такі бактерії, що можуть мати позитивний вплив на організм людини при їхньому використанні. Проте, для того, щоб бактерії зберегли здатність чинити корисний вплив, слід дотримуватись кількох умов.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЯК ОБРАТИ ПРОБІОТИК – МОНОКОМПОНЕНТНИЙ АБО МУЛЬТИШТАМНИЙ?
Пробіотики – це живі мікроорганізми, які приносять користь для здоров’я господаря при введенні їх у достатній кількості (біфідобактерії, лактобактерії, ентерококи).
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЯК ЗМІНЮВАЛИСЬ ВИМОГИ ДО ПРОБІОТИЧНИХ ПРЕПАРАТІВ ПРОТЯГОМ ОСТАННІХ ДЕСЯТИЛІТЬ
Значення пробіотичних препаратів для здоров’я людини відомо протягом тисячоліть. Це стосується насамперед знань про користь кисломолочних продуктів та їх використання для лікування захворювань шлунково-кишкового тракту, легень.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЯК ВИЗНАЧИТИ ЕФЕКТИВНІСТЬ ПРОБІОТИКА
Пробіотики – мікроорганізми, які можуть чинити позитивний вплив на макроорганізм людини, в першу чергу нас цікавить стан травної системи. Про що йде мова, коли говоримо про ефективність пробіотиків?
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

РІЗНИЦЯ МІЖ ПРЕБІОТИКІАМИ ТА ПРОБІОТИКАМИ
Популярність застосування антибіотиків при різних захворюваннях серед всіх груп населення та їх безконтрольне вживання викликало появу багатьох форм мікроорганізмів, які мають негативний вплив на організм.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ – ЯКІ ВОНИ БУВАЮТЬ
Пробіотики за визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я – це живі  корисні для організму людини мікроорганізми, які можуть мати позитивний вплив на організм господаря, потрапляючи до нього.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ: ЩО ЦЕ ТА НАВІЩО ВОНИ?
Пробіотики або ж еубіотики – це живі мікроорганізми, що прямо впливають на здоров’я людини, мають на меті забезпечити сприятливі умови у шлунково-кишковому тракті. Найчастіше до складу пробіотиків входять такі корисні – «дружні»
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ: НЕОБХІДНІСТЬ ЧИ МОДА?
Пробіотики і пребіотики – корисні помічники організму з доволі прогнозованим впливом на кишково-шлунковий тракт. Синбіотики рекомендовані до вживання дорослим та дітям від народження у поєднанні з основною терапією у якості підтримки організму.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ ТА ГОСТРІ РЕСПІРАТОРНІ ЗАХВОРЮВАННЯ (ГРЗ)
Надзвичайно важливим механізмом дії пробіотиків є участь в активації захисних місцевих і загальних імунних реакцій, а також формування імунологічної толерантності організму людини.
Більше