РОЛЬ ПРОБІОТИКІВ У ЛІКУВАННІ ІНФЕКЦІЙ СЕЧОВИДІЛЬНИХ ШЛЯХІВ
Цистит – запалення слизової оболонки сечового міхура – досить поширена патологія, яка посідає перше місце в структурі захворювань сечовидільної системи та особливо часто зустрічається у дівчат та жінок (у чоловіків – в п’ятдесят разів рідше), часто має повторюваний (рецидивуючий) перебіг і супроводжується вираженим болем внизу живота, болісним сечовипусканням, а відповідно і погіршенням загального самопочуття, порушенням настрою, зниженням працездатності. Основний збудник – Е. сoli.
Нирки, сечоводи, сеча у сечовому міхурі в нормі є стерильні, проте в нижній частині сечівника (уретрі) можуть міститись пептококи, пептострептококи, коринебактерії, мікобактерії, а також грамнегативнi бактерії фекального походження.
Склад мікрофлори сечостатевої системи є відносно сталим і залежить від віку, гігієнічних особливостей, умов проживання, стану здоров’я (хронічні захворювання, зокрема і шлунково-кишкового тракту, вживання антибіотиків, гормональний фон, менструальний цикл) тощо. Вище наведені фактори можуть призводити до розвитку дисбактеріозу сечостатевої системи, в першу чергу піхви, відповідно створюється можливість розвитку гострих або й хронічних захворювань, зокрема циститу чи пієлонефриту, тому дуже важливо з метою профілактики розвитку запальних процесів сечостатевої системи підтримувати мікрофлору сечостатевої системи.
Важливо пам’ятати, що стан мікрофлори статевої системи та сечовидільної у жінок міцно пов’язані між собою, тому важливо контролювати та відновлювати стан мікрофлори сечостатевої системи в комплексі.
Отже, з метою профілактики та для лікування циститу можуть використовуватись пробіотики.
Які ж саме пробіотики для лікування циститу можна розглянути? З цією метою застосовують препарати для нормалізації мікрофлори піхви, в основному, це лакто- та біфідобактерії, а прийом часто вагінальний.
Крім того, загальновідомим є використання препаратів рослинного походження, які є природними засобами лікування та профілактики інфекцій сечостатевої системи. Їхні лікувально-профілактичні властивості відомі здавна. Зокрема, в журавлині у значній кількості містяться проантоціанідини – речовини, що мають властивість перешкоджати шкідливим бактеріям прикріплятись до стінок слизової сечового міхура.
Щодо потрібної кількості журавлини, яка власне буде справляти позитивний ефект, то рекомендують щодня вживати одне горнятко ягід або склянку соку. Проте це не завжди є можливим, наприклад взимку. Тут на допомогу для заміни цієї потрібної кількості журавлини можуть прийти засоби, які містять екстракт або діючі речовини з цієї корисної ягоди.
Є досить багато досліджень, які показують можливу ефективність прийому журавлини (сік, таблетки тощо) для попередження повторного розвитку циститу, однак слід пам’ятати, що це не єдиний спосіб лікування. Воно має бути індивідуальним та обов'язково призначене лікарем після ретельного обстеження пацієнта.
Отже, підхід до профілактики та лікування циститу, однієї з найпоширеніших хвороб у жінок, має бути комплексним, призначений лікарем індивідуально після ретельного обстеження пацієнтки. Важливими є особиста гігієна, а також пам’ятайте, що важливою ефективною складовою у збереженні вашого здоров’я можуть стати відповідно підібрані пробіотики для лікування циститу, а також регулярне вживання рослинних препаратів, які містять потрібну кількість діючих компонентів журавлини для щоденної ефективної підтримки власної мікрофлори.
Лiтература:
- Анастасьева В.Г. Современные методы диагностики, лечения и профилактики бактериального вагиноза / В.Г. Анастасье-ва. - Новосибирск: Медиа, 2007. - 17 с.
- Побединский Н.М. Клинико-бактериологическое обоснование комплексного лечения бактериального вагиноза у женщин репродуктивного возраста / Н.М. Побединский, О.А. Аксенова, М.Г. Аксенова, В.А. Молочков // Акушерство и гинекология. — 2006. — № 6. - С. 24-27.
- Іванов Д. Інфекції сечової системи у дітей. / Дитячий лікар. – 2011. № 2. – С. 12-15.
Капсули "Лактіалє УРО"
Стан сечового міхура впливає на якість життя. Лактіалє Уро сприяє системному подоланню причини запалення.
