СКІЛЬКИ ЧАСУ ПОТРІБНО, ЩОБ ПРОБІОТИКИ ПОЧАЛИ ДІЯТИ

Lactiale

Вікторія Валеріївна Родінкова

Професорка Вінницького національного медичного університету, докторка біологічних наук

Науковий редактор Вікторія Родінкова

Пробіотики є наразі настільки популярними, що їх світові продажі перевищують 40 мільярдів доларів на рік. І, за прогнозами, вони будуть тільки зростати.

Та якщо ви вже для себе пробували вживати пробіотики, ви неодмінно запитували себе: а скільки ж часу їх потрібно приймати? Та чи спрацювали вони взагалі? Який з пробіотиків найкраще підходить саме мені? Як швидко він почне діяти? Відповідь на ці запитання залежить від того, з якої причини ви приймаєте біодобавку, який її тип і скільки часу ви вже її вживали.

Що таке пробіотики?

Пробіотики – це живі мікроби (дріжджі або бактерії), які приносять користь для здоров'я при прийомі їх в правильних кількостях.

На думку групи експертів Міжнародної наукової асоціації пробіотиків і пребіотиків (ISAPP), виробникам необхідно використовувати більше науково-обгрунтованих досліджень, щоб заявляти про користь пробіотиків для здоров'я.

На жаль, сьогодні на ринку представлено безліч продуктів, які заявляють про себе як про корисні, не наводячи про це чітких доказів.

Вони продаються у вигляді харчових добавок, ферментованих продуктів або дієтичних добавок.

Що ж кажуть дослідження?

Дози пробіотиків вказуються у вигляді колонієутворюючих одиниць (КУО). Вони позначають кількість живих штамів у кожній дозі.

Різні бренди застосовують різні рекомендовані дози і пропонують різні способи їх введення. Тому важливо розуміти, що означає наведена в інструкції інформація.

Недавні дослідження показали, що для ефективної дії пробіотика важливі штам мікробів, стан здоров'я, дозування, формула і якість продукту.

Стан або симптом, який ви намагаєтеся лікувати, можуть вплинути на роботу пробіотика і на те, коли ви побачите результати.

Якщо ви приймаєте пробіотики для загального здоров'я кишечника або імунітету, вам буде потрібен якийсь час, щоб цей результат отримати.

З іншого боку, якщо ви приймаєте пробіотик для полегшення діареї, ви можете спостерігати більш швидкий ефект.

Наприклад, наукові дослідження показують, що при поєднанні з регідратаційною терапією лікування пробіотиками може скоротити тривалість і частоту інфекційної діареї всього за 2 дні.

Інше дослідження виявило, що люди, які вживали високодозований пробіотичний напій, що містить Lactobacillus paracasei, Lactobacillus casei і Lactobacillus fermentium, протягом 12 тижнів, відчували значно менше інфекцій верхніх дихальних шляхів та грипоподібних симптомів у порівнянні з групою плацебо.

Крім того було показано, що пробіотичний напій зміцнив імунну систему учасників за рахунок підвищення рівня антитіл, включаючи секреторні IgA, в кишківнику через 12 тижнів.

Ще одне дослідження показало, що у людей з синдромом подразненого кишечника (СПК), які приймали Saccharomyces boulardii протягом 4 тижнів, спостерігалося значне поліпшення симптомів, пов'язаних з СПК, у порівнянні з контрольною групою.

Залежно від того, для чого ви приймаєте пробіотики, ви можете відчути покращення симптомів у період від декількох днів до декількох місяців.

Чому ваш пробіотик може не працювати, а для відчутного ефекту потрібен час?

Пробіотики працюють не для всіх однаково. Ваша генетика, вік, стан здоров'я, бактерії, які у вас вже є в організмі, і дієта – все це впливає на роботу пробіотиків.

Ось ще кілька причин, через які пробіотики можуть не діяти або діяти повільно:

  • неправильне дозування (занадто мало КУО);
  • ви приймаєте їх неправильно (з їжею, а не натще). Читайте етикетку і дотримуйтеся інструкцій із застосування продукту;
  • це неправильний для вас штам. Не всі штами працюють при кожному симптомі. Знайдіть підходящий варіант на основі перевірених досліджень;
  • якість продукції залишає бажати кращою (в них недостатньо живих культур). Одна з найбільших проблем з пробіотиками – їх тендітна природа. Вони повинні вижити в процесі виробництва і зберігання, а також в шлунковому соці, щоб бути ефективними у вашому кишечнику;
  • вони зберігалися неналежним чином. Вологість, тепло і світло також можуть мати негативний вплив на пробіотики.

Як правильно вибрати пробіотик для себе?

Вибір правильного пробіотика залежить від причини, за якої ви повинні його приймати. А ефективність добавки залежить від штаму і стану вашого здоров'я.

Пробіотики можна знайти в таких продуктах, як йогурт, або в харчових добавках з різними популярними штамами.

Хоча є багато заяв про те, що деякі продукти є пробіотичними, наразі наукові докази свідчать, що такі пробіотики, такі як Lactobacillus (лактобактерії), Bifidobacterium (бактерії) і Saccharomyces boulardii (дріжджі), в цілому є безпечними та є корисними за певних умов.

Пробіотики можуть бути найбільш ефективними при таких захворюваннях:

  • профілактика і лікування діареї мандрівників
  • СПК
  • антибіотик-асоційована діарея
  • виразковий коліт
  • екзема.

Пробіотики корисні і для здорових людей – для підтримки здоров'я кишечника, піхви і імунітету.

Щоб отримати якнайбільше ефекту від пробіотиків, важливо пам'ятати про три принципи:

  • правильний підбір бактерій, ефективний при цьому  захворюванні. Не кожен пробіотик підходить для лікування кожного із вищеперерахованих захворювань. Тому важливо зіставити симптоми із типом бактерій чи дріжджів, які ви хочете застосувати;
  • правильний мікроб. Має значення, який штам обраного пробіотика ви використовуватимете. Для отримання найкращих результатів робіть вибір, грунтуючись на доказах, що підтверджують ефективність саме цього штаму при вашому захворюванні. Перед початком прийому добавок проконсультуйтеся з лікарем;
  • правильна доза (КУО). Доза залежить від стану здоров'я або симптому, з яким ви намагаєтеся впоратися. В середньому, доза в 5 мільярдів КУО на день або вище виявилася більш ефективною, ніж нижчі дози для лікування шлунково-кишкових розладів. Дозування залежить від торгової марки. Багато брендів випускають кілька штамів, тому уважно читайте етикетку. Також дозування є різним для дітей і дорослих.

Як переконатися, що ваш пробіотик буде працювати?

Найважливіший спосіб переконатися, що обраний вами пробіотик буде працювати, – це знайти пробіотик від виробника, якому довіряєте, і слідувати інструкціям на етикетці про те, як його приймати. Кожен із типів пробіотиків матиме конкретну інформацію про продукт, засновану на його властивостях.

Виробники постійно намагаються підвищити ефективність пробіотиків, використовуючи різні методи, такі як, наприклад, мікрокапсулювання, для захисту мікробів від навколишнього середовища. Так збільшуються їх шанси на виживання і ефективність біодобавки.

Поради щодо ефективного використання пробіотиків

Щоб пробіотик подіяв, він повинен:

  • бути високої якості (містити живі культури). Виберіть той, який супроводжується доказовою базою його ефективності;
  • зберігатися правильно. Читайте етикетки і зберігайте продукт відповідно до вказівок на них;
  • прийматися вами як зазначено на етикетці (перед їжею, перед сном і т.д.);
  • бути здатним вижити в тілі. Пробіотик повинен пройти через шлунковий, підшлунковий сік, жовч і колонізувати ваш кишечник;
  • бути для вас безпечним. Прочитайте етикетку і зверніть увагу на додані інгредієнти, які можуть викликати реакцію вашого організму.

На типовій етикетці буде вказано назву конкретного пробіотика (наприклад, Lactobacillus acidophilus), доза в КУО, термін придатності та інструкції щодо застосування і зберігання.

Зазначення строку придатності є важливим. Цей термін вказуватиме на те, як довго в продукті будуть зберігатися живі культури.

Уникайте продуктів, на яких вказана тільки дата виготовлення. До моменту покупки культури можуть бути неактивними або їх кількість може бути меншою, ніж зазначено у переліку.

Висновок

Сьогодні на ринку так багато пробіотичних продуктів, що вибір кращого з них може бути складним.

Уважно читайте етикетку, щоб знайти підходящий для вас штам, дозування, спосіб прийому, термін придатності і спосіб зберігання.

Для деяких людей пробіотики не є потрібними. Обов'язково спочатку обговоріть із лікарем прийом будь-яких добавок. Вам також слід обговорити зі своїм лікарем ваші побоювання щодо побічних ефектів або взаємодії пробіотиків з іншими ліками, які ви приймаєте в даний час.

 

Джерело:

  1. https://www.healthline.com/health/probiotics-and-digestive-health/how-long-does-it-take-for-probiotics-to-work

Продукти Лактіалє:

Lactiale
Лактіалє капсули по 230 мг №30

Орієнтовна ціна в аптеках:

267.1 - 346.75 грн
Ціна в аптеках Детальніше
Lactiale
Лактіалє Мульті

Орієнтовна ціна в аптеках:

180.5 - 428 грн
Ціна в аптеках Детальніше

Читайте також:

Lactiale

Що таке пробіотики

ЛАКТІАЛЄ ПРИ АТЕРОСКЛЕРОЗІ
Пробіотики «Лактіалє» містять ряд корисних бактерій, які позитивно впливають як на роботу кишечника так і на стан імунної системи та організму в цілому. В тому числі, як показують результати досліджень, вони сприяють зниженню рівня холестерину та прогресування атеросклерозу.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ ПРИ ПІДВИЩЕНОМУ РІВНІ ХОЛЕСТЕРИНУ
Перші результати досліджень, які підтвердили, що пробіотики, зокрема лактобактерії, можуть бути пов’язані зі зниженням рівня холестерину в сироватці крові, з’явились ще в 1974 році.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ ПРИ МОЛОЧНИЦІ
Клінічні дослідження показали, що пробіотики в якості додаткового лікування молочниці допомагають оптимізувати дружні бактерії та підтримати здоровий мікробіом піхви.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ ПРИ НЕПЕРЕНОСИМОСТІ ЛАКТОЗИ: ЯКІ ВЖИВАТИ І ЧОМУ?
Лікування непереносимості лактози в першу чергу зводиться до усунення супутніх проблем з ШКТ. Тому для такого лікування призначаються медикаменти та пробіотики.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ ПРИ ЗАХВОРЮВАННЯХ СЕРЦЯ
Результати останніх досліджень показують, що пацієнт з хворим серцем часто може мати також хворий кишечник. Тобто, зміни в мікробній функції кишечника пов'язані із серцево-судинними захворюваннями.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ ПРИ ПЕЧІЇ
Як показують результати досліджень, полегшити стан при печії та гастроезофагеальній рефлюксній хворобі можуть пробіотики – живі бактерії та дріжджі, подібні до тих, які у нормі населяють кишечник людини.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ ПРИ ЦЕЛІАКІЇ
Сучасні дослідження показали, що пацієнти з діагнозом “целіакія” мають знижені рівні корисних бактерій Lactobacillus і Bifidobacterium та збільшені рівні шкідливих Bacteroides та Escherichia coli.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

РОЛЬ ПСИХОБІОТИКІВ В СУЧАСНИХ РЕАЛІЯХ ТРИВАЛОГО СТРЕСУ
Психобіотики – це пробіотики, які мають сприятливий вплив на емоційний та психічний стан людини. Чому такий вплив в принципі можливий – давайте з’ясовувати разом.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЯКІ РИЗИКИ НЕСУТЬ СМАКОВІ ДОБАВКИ В СКЛАДІ СУЧАСНИХ ПРОБІОТИКІВ? НА ЩО СЛІД ЗВЕРТАТИ УВАГУ?
На сьогодні без смакових добавок не можливо уявити харчову промисловість. Вони використовуються всюди, і навіть якщо Ви будете споживати тільки продукти домашнього виробництва, вам не уникнути зустрічі з ними.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

МЕТАБОЛІЧНА ФУНКЦІЯ ПРОБІОТИКІВ: СИНТЕЗ ПОЖИВНИХ РЕЧОВИН ТА ВІТАМІНІВ
Без мікробіоти кишківника не відбувається жоден етап засвоєння поживних речовин. Крім того, що мікроорганізми сприяють відновленню та функціонуванню слизової оболонки стінки кишківника, вони беруть активну участь в обміні білків, жирів, зокрема й холестерину та жовчних кислот, стероїдних гормонів; вуглеводів.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ ПРИ ГАСТРИТІ: ВАЖЛИВІСТЬ ЇХ ВЖИВАННЯ ДОВЕДЕНА
Гастрит – це запальний патологічний стан слизової оболонки шлунку. За відсутності лікування, руйнація слизової може викликати негативні зміни в самому шлунку та розвиток таких захворювань як виразка і навіть рак.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ ПРИ ВАГІТНОСТІ
Мікрофлора матері передається дитині головним чином під час вагінальних пологів та грудного вигодовування. Тому важливо, щоб її власна мікрофлора була збалансованою.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЧИ МОЖУТЬ ДОБАВКИ З ПРОБІОТИКАМИ ПОКРАЩИТИ КОГНІТИВНУ ФУНКЦІЮ
Пробіотики можуть покращувати когнітивні функції або зменшувати їх зниження у дорослих.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

11 КОРИСНИХ ПРОБІОТИЧНИХ ПРОДУКТІВ
Пробіотичні добавки краще працюють на тлі дотримання здорової дієти. 11 корисних продуктів, які не завадить постійно мати у своєму раціоні.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

10 ПРИЧИН, ЧОМУ ПРОБІОТИКИ ПОВИННІ ПОСТІЙНО БУТИ У ВАШОМУ РАЦІОНІ
Пробіотики можуть допомогти підтримувати хороше здоров'я
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЧОМУ КОМБУЧА СТАЛА ТАКОЮ ПОПУЛЯРНОЮ?
Комбуча має широкий спектр корисних властивостей: від полегшення артриту та діабету до лікування хронічних захворювань
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЩО ТАКЕ ЧАЙНИЙ ГРИБ
Чайному грибу приписують низку корисних властивостей. Серед найбільш відомих – антиоксидантні та антибактеріальні
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЩО ТАКЕ КОМБУЧА?
Комбуча — це ферментований напій, виготовлений із підсолодженого чаю та симбіотичної культури бактерій і дріжджів
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЩО ТАКЕ СИНБІОТИК?
Синбіотики можуть ефективно підтримувати стан мікрофлори кишківника, адже містять не тільки пробіотики, а й пребіотики, які живлять пробіотичні бактерії
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ ДЛЯ ЧОЛОВІКІВ: ЧОМУ ЇХ СЛІД ПРИЙМАТИ ТА НАЙКРАЩІ ТИПИ, ЯКІ ВАРТО СПРОБУВАТИ
Високоякісні пробіотичні добавки можуть бути корисними у підтримці різних аспектів чоловічого здоров'я
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЗДОРОВ`Я КИШЕЧНИКА ТА ЗІР: ЯК МІКРОБІОМ ВПЛИВАЄ НА НАШІ ОЧІ
Здоров`я кишечника може впливати на все – від депресії та діабету до загального стану нашої шкіри та очей
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

СХІДНА ДІЄТА ЗБІЛЬШУЄ РІЗНОМАНІТНІСТЬ КИШКОВОЇ МІКРОБІОТИ ТА ДОПОМАГАЄ ПРИ ЦИРОЗІ ПЕЧІНКИ
Для підтримки мікробіому у збалансованому стані необхідно ретельно контролювати дієту
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

СІННА ПАЛОЧКА BACILLUS SUBTILIS ЗАПОБІГАЄ РОЗВИТКУ СИСТЕМНОЇ ІНФЕКЦІЇ
Дослідження показали, що пероральний прийом бактерії Bacillus subtilis може бути перспективним для запобігання системному зараженню патогенною бактерією Enterococcus faecalis
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

БОЛЯТЬ КОЛІНА? ПОКРАЩУЙТЕ МІКРОБІОМ. ДОВЕДЕНИЙ ЗВ'ЯЗОК МІЖ ОСТЕОАРТРИТОМ ТА КОРИСНИМИ БАКТЕРІЯМИ
Пробіотики можуть вплинути на мікробіом при ожирінні і запобігти остеоартриту
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ОСІННІЙ ТА ЗИМОВИЙ РАЦІОН – ЯК НАПОВНИТИ ЙОГО КОРИСНИМИ ПРОДУКТАМИ З ПРОБІОТИКАМИ
Пробіотики забезпечують баланс корисних бактерій в кишківнику, де знаходиться 70% -75% імунних клітин
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ ПОКРАЩУЮТЬ ЗДІБНОСТІ МОЗКУ У ПАЦІЄНТІВ З ХВОРОБОЮ АЛЬЦГЕЙМЕРА
Щоденний прийом пробіотичних добавок значно покращує когнітивні функції у пацієнтів із хворобою Альцгеймера
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПЕРЕВАГИ ПРОБІОТИКІВ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я РОТОВОЇ ПОРОЖНИНИ ТА ЇХ НАЙКРАЩІ ШТАМИ
Пероральні пробіотики покращують здоров'я ротової порожнини
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЧИ СПРАВДІ ПРАЦЮЮТЬ ОРАЛЬНІ ПРОБІОТИКИ?
Оральні пробіотики найкраще підходять для підтримки гігієни ротової порожнини
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

КВАШЕНІ ПРОДУКТИ ЯК ДЖЕРЕЛО КОРИСНИХ БАКТЕРІЙ
Найкращим джерелом корисних бактерій є квашені та ферментовані продукти
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ ТА СТРЕС: ЯК КОРИСНІ БАКТЕРІЇ МОЖУТЬ ВАС ЗАХИСТИТИ
Один із шляхів боротьби зі стресом - застосування пробіотиків
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЧИ МОЖУТЬ ПРОБІОТИКИ ДОПОМОГТИ В ЛІКУВАННІ ЕКЗЕМИ?
Останніми роками стало зрозуміло, що корисні мікроорганізми здатні допомогти в лікуванні шкірних хвороб, зокрема, екземи. Вважається, що додавання бактерій до раціону харчування може полегшити важкість або зменшити кількість загострень цього шкірного захворювання.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЛАКТОБАКТЕРІЇ ТА БІФІДОБАКТЕРІЇ: ЧИМ ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ І ЯКІ З НИХ КРАЩІ?
Лакто- та біфідобактерії – поширені та базові види пробіотичних організмів, які живуть в нашому кишечнику. Вони допомагають підтримувати баланс нашої кишкової мікробіоти та забезпечувати загальне здоров'я організму.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

КОСМЕТИКА З ПРОБІОТИКАМИ: ЩО ТРЕБА ЗНАТИ І ЯК ПРАВИЛЬНО ОБРАТИ
Засоби по догляду за шкірою з пробіотиками та пробіотичними продуктами – один з останніх трендів і, схоже, він тільки набирає обертів. То що ж це – рятівна соломинка чи данина моді, і як працює косметика з пробіотиками?
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

КОРИСНЕ ХАРЧУВАННЯ. ЯКІ З ПРОДУКТІВ МІСТЯТЬ ПРОБІОТИКИ?
Пробіотичні організми є однією зі складових здорового харчування. Вони сприяють зміцненню імунної системи, допомагають регулювати апетит і зменшують тягу до солодкого. І якщо зараз існує низка пробіотичних добавок, які можна придбати в аптеці та покращити стан свого мікробіому, то наші предки отримували всі корисні бактерії, виключно, з їжі
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ МОЖУТЬ СПРИЯТИ ЗРОЩЕННЮ КІСТОК ПІСЛЯ ПЕРЕЛОМІВ
Коротколанцюгові жирні кислоти, які виробляють пробіотики, можуть сприяти зрощенню кісток після переломів. Вони також впливають на щільність та утворення нової кісткової маси.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЙОГУРТОВІ ЗАКВАСКИ ТА ПРОБІОТИКИ: ЯК ЇХ ОБРАТИ?
Йогуртова закваска – це ретельно збалансована суміш бактерій, які споживають лактозу. Завдяки своїй здатності позитивно впливати на стан здоров'я людини, ці бактерії, які ще називають пробіотиками, можуть забезпечувати йогурт і різними оздоровчими функціями.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЯК ПРИГОТУВАТИ КОРИСНИЙ ПРОБІОТИЧНИЙ ПРОДУКТ ВДОМА
Пробіотики можна знайти як в спеціальних дієтичних добавках, так і в продуктах, приготованих шляхом бактеріального бродіння – ферментації. До продуктів, багатих пробіотиками, зокрема, відносяться йогурт, твердий сир, кефір, традиційні пахта, комбуча, кімчі, квашена капуста тощо.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

LACTOBACILLUS ACIDOPHILUS – ПОШИРЕНИЙ ПРОБІОТИК ДЛЯ ДІЄТИЧНОГО ХАРЧУВАННЯ
Lactobacillus acidophilus – грампозитивні, молочнокислі бактерії, що не утворюють спор. Вони виробляють молочну кислоту, розщеплюючи молочний цукор – лактозу. Можуть залишатися в шлунку людини в достатній кількості протягом усього життя.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ШТАМ LACTOCOCCUS LACTIS SUBSP. LACTIS BIOVAR DIACETYLACTIS: КОРИСНА ФЕРМЕНТАЦІЯ З МАСЛЯНИСТИМ ПРИСМАКОМ
Ферментація – це традиційний підхід, котрий століттями використовувався для збереження харчових продуктів. Він не лише підвищує їх безпеку, але й надає харчам унікальних лікувальних та смакових властивостей.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЩО ТАКЕ ПРОБІОТИКИ? ЇХНЯ КОРИСТЬ ТА ЧОМУ ПРОБІОТИКИ НЕОБХІДНІ КОЖНОМУ?
Не усі мікроорганізми є шкідливими. Серед бактерій є багато таких, які здатні принести чимало користі для організму. Такі корисні живі мікроорганізми називаються пробіотиками.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

8 ПЕРЕВАГ ПРОБІОТИКІВ ДЛЯ ЗДОРОВ'Я
Пробіотики – це живі мікроорганізми, які можна вживати у вигляді ферментованих продуктів або добавок. Пробіотики сприяють підтримці здорового балансу кишкових бактерій і мають широкий спектр переваг для здоров'я.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЧИ МОЖНА ПРИЙМАТИ ПРОБІОТИКИ ЩОДНЯ?
У людей, обізнаних щодо користі пробіотиків для здоров’я, часто виникає питання, чи можна приймати пробіотики щодня. І хоча з цього правила може бути декілька винятків, в цілому відповідь є ствердною.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЯКІ ПРОБІОТИЧНІ ОРГАНІЗМИ ТА БАКТЕРІЇ НАЙБІЛЬШ КОРИСНІ ТА ВІДОМІ?
У нашому тілі мешкають трильйони бактерій, які належать до більш як 500 видів. При цьому конкретний набір цих мікроорганізмів у кожної людини унікальний як відбиток пальця.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРЕБІОТИКИ ТА ПРОБІОТИКИ: НАВІЩО ВАШОМУ КИШЕЧНИКУ ПОТРІБНІ І ТІ, І ІНШІ?
В наші дні навколо кишкового мікробіому, його складу, стану та впливу на здоров'я кишечника та організму в цілому точиться багато дискусій. Наразі на ринку існує багато різних продуктів, які, як вважається, здатні впливати на стан мікрофлори кишечника, покращуючи її.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ІСТОРІЯ ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОБІОТИКІВ
Людство здавна використовувало певні продукти для покращення травлення. Про використання ферментованих та кисломолочних продуктів відомо ще з єгипетських ієрогліфів.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПСИХОБІОТИКИ ПРОТИ ДЕПРЕСІЇ: ЯК МІКРОБІОМ ВПЛИВАЄ НА ПОВЕДІНКУ?
Кожен четвертий мешканець планети в якийсь момент свого життя зазнає психічних чи неврологічних розладів. Проблеми з нервами рано чи пізно можуть відбитися і на фізичному здоров'ї.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ ТА СЕЧОВИДІЛЬНА СИСТЕМА В ХОЛОДИ
В холодну пору року зростає ризик підхопити не лише застуду чи вірусне захворювання, а й отримати проблему з сечовидільною системою. Цистит, уретрит, пієлонефрит – часті супутники осінніх та зимових місяців.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЯК ДОВГО МОЖНА ВИКОРИСТОВУВАТИ ПРОБІОТИКИ?
Пробіотики – це мікроорганізми, які при застосуванні людиною в достатній кількості можуть чинити корисний вплив на організм.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ: КОЛИ ТРЕБА ПРИЙМАТИ ПРОБІОТИКИ З ПРОФІЛАКТИЧНОЮ МЕТОЮ?
Які основні принципи щодо профілактичного прийому пробіотиків? Як обрати, який саме потрібен, скільки часу його приймати?
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПСИХОБІОТИКИ – НОВИЙ ВИД ПРОБІОТИКІВ
Термін «пробіотик» з’явився вперше у 1954 році (запропонував F. Vergio) і відтоді вже багато десятиріч вчені вивчають властивості мікроорганізмів та відкривають все нові й нові аспекти їх взаємодії з організмом людини.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

БІЛЬШЕ – КРАЩЕ? ЯКА КІЛЬКІСТЬ КОРИСНИХ БАКТЕРІЙ ПОВИННА БУТИ В ПРОБІОТИКУ?
Пробіотиками називають такі бактерії, що можуть мати позитивний вплив на організм людини при їхньому використанні. Проте, для того, щоб бактерії зберегли здатність чинити корисний вплив, слід дотримуватись кількох умов.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЯК ОБРАТИ ПРОБІОТИК – МОНОКОМПОНЕНТНИЙ АБО МУЛЬТИШТАМНИЙ?
Пробіотики – це живі мікроорганізми, які приносять користь для здоров’я господаря при введенні їх у достатній кількості (біфідобактерії, лактобактерії, ентерококи).
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЯК ЗМІНЮВАЛИСЬ ВИМОГИ ДО ПРОБІОТИЧНИХ ПРЕПАРАТІВ ПРОТЯГОМ ОСТАННІХ ДЕСЯТИЛІТЬ
Значення пробіотичних препаратів для здоров’я людини відомо протягом тисячоліть. Це стосується насамперед знань про користь кисломолочних продуктів та їх використання для лікування захворювань шлунково-кишкового тракту, легень.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

РОЛЬ ПРОБІОТИКІВ У ЛІКУВАННІ ІНФЕКЦІЙ СЕЧОВИДІЛЬНИХ ШЛЯХІВ
Цистит – запалення слизової оболонки сечового міхура – досить поширена патологія, яка посідає перше місце в структурі захворювань сечовидільної системи та особливо часто зустрічається у дівчат та жінок (у чоловіків – в п’ятдесят разів рідше).
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЯК ВИЗНАЧИТИ ЕФЕКТИВНІСТЬ ПРОБІОТИКА
Пробіотики – мікроорганізми, які можуть чинити позитивний вплив на макроорганізм людини, в першу чергу нас цікавить стан травної системи. Про що йде мова, коли говоримо про ефективність пробіотиків?
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

РІЗНИЦЯ МІЖ ПРЕБІОТИКІАМИ ТА ПРОБІОТИКАМИ
Популярність застосування антибіотиків при різних захворюваннях серед всіх груп населення та їх безконтрольне вживання викликало появу багатьох форм мікроорганізмів, які мають негативний вплив на організм.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ – ЯКІ ВОНИ БУВАЮТЬ
Пробіотики за визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я – це живі  корисні для організму людини мікроорганізми, які можуть мати позитивний вплив на організм господаря, потрапляючи до нього.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ: ЩО ЦЕ ТА НАВІЩО ВОНИ?
Пробіотики або ж еубіотики – це живі мікроорганізми, що прямо впливають на здоров’я людини, мають на меті забезпечити сприятливі умови у шлунково-кишковому тракті. Найчастіше до складу пробіотиків входять такі корисні – «дружні»
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ: НЕОБХІДНІСТЬ ЧИ МОДА?
Пробіотики і пребіотики – корисні помічники організму з доволі прогнозованим впливом на кишково-шлунковий тракт. Синбіотики рекомендовані до вживання дорослим та дітям від народження у поєднанні з основною терапією у якості підтримки організму.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ ТА ГОСТРІ РЕСПІРАТОРНІ ЗАХВОРЮВАННЯ (ГРЗ)
Надзвичайно важливим механізмом дії пробіотиків є участь в активації захисних місцевих і загальних імунних реакцій, а також формування імунологічної толерантності організму людини.
Більше