ЯК ВИЗНАЧИТИ ЕФЕКТИВНІСТЬ ПРОБІОТИКА

Пробіотики – мікроорганізми, які можуть чинити позитивний вплив на макроорганізм людини, в першу чергу нас цікавить стан травної системи.

Останні рекомендації щодо застосування пробіотиків «Глобальні практичні рекомендації всесвітньої гастроентерологічної асоціації-2017» містять інформацію щодо конкретних пробіотичних препаратів, штамів мікроорганізмів, показів до їхнього призначення, дозування та схеми прийому, а також доказову базу щодо їх застосування.

Пробіотичний комплекс може містити пробіотики та пребіотики, тоді це синбіотичний препарат. Може містити кілька штамів різних бактерій. Звичайно, що пробіотичні комплекси є різні, і залежно від того, штами якого мікроорганізму вони містять, можуть мати різне застосування, можуть бути також як пробіотики для дорослих, так і пробіотики для дітей.

Про що йде мова, коли говоримо про ефективність пробіотиків?                         

Власне, мікроорганізм має відповідати конкретним критеріям, а саме:

  • Повна ідентифікація мікроорганізму – рід, вид, штам
  • Відсутні патогенні ефекти або токсичність, без генів резистентності до антибіотиків
  • Життєздатний та стабільний в травному тракті, стійкий до дії травних ферментів
  • Здатний прикріпитись до слизової кишечника та зберігати свої властивості (хоча  б нетривалий час)
  • Стабільний під час виготовлення пробіотичного препарату, транспортування та зберігання, містити достатню кількість життєздатних клітин
  • Мати доведену клінічну ефективність.

І найважливіше, чинити лікувальний ефект на організм людини, тобто сприяти зменшенню та усуненню симптомів дисбактеріозу, сприяючи відновленню та функціонуванню власної корисної мікрофлори. Адже важливо, щоб позитивний ефект зберігався і після припинення вживання пробіотичного комплексу. Для цього слід обирати відповідний препарат та дотримуватись рекомендацій лікаря щодо способу та тривалості його прийому. Звичайно, важливим є й режим та склад харчування: достатня кількість овочів та фруктів, які є джерелом клітковини (природні пребіотики).

На що звертаємо увагу?

Звичайно, це залежить від мети призначення, чи це пробіотик для дорослих, а чи пробіотик для дітей.

Можливі позитивні ефекти, які оцінюємо: зменшення та усунення таких проявів дисбактеріозу, як підвищення газоутворення та здуття живота, проноси або закрепи, зригування й печія, болі в животі, набір маси тіла, апетит, покращення поведінки дитини (оскільки вона себе краще почуває, її не турбують неприємні відчуття в животику), покращення сну.

Пробіотик для дітей

Для нормалізації мікрофлори дітей більше підходять біфідобактерії та лактобактерії.

Крім того, існують різні форми випуску пробіотичних комплексів. Для дітей оптимальними будуть краплі, після року – сиропи, суспензії, з 5-6-річного віку  можуть бути у вигляді капсул, таблеток або желе.

Пробіотик для дорослих, в залежності від причини призначення пробіотичного комплексу (профілактиа або лікування конкретних станів) може містити Escherichia coli, Bacillus subtilis, Saccharomyces boulardii, Enterococci faecium, Е. salivarius. Наприлад, сахароміцети доречні в подорожах для профілактики так званої «діареї мандрівників».  При діареях найбільш ефективними вважають біфідобактерії та ентерококи, а для підтримуючого лікування при хронічному гастриті рекомендують спороутворюючі бактерії.

Обираючи пробіотичний комплекс, обов’язово порадьтесь із спеціалістом та враховуйте мету його призначення (лікування чи профілактика) і форму випуск, зручну в конкретному випадку.

 

 

Література:

 

  1. Машарова А.А., Данилевсая Н.Н. Современные критерии выбора эффективной пробиотикотерапии.
  2. Вялов С. С. Пробиотики при состояниях, сопровождающихся диареей // Доктор.Ру. Гастроэнтерология. 2016. № 1 (118). С. 47–53.

 

Продукти Лактіалє:

Lactiale
Лактіалє Малюк формула

Орієнтовна ціна в аптеках:

113.63 - 175.59 грн
Ціна в аптеках Детальніше
Lactiale
Лактіалє для дітей

Орієнтовна ціна в аптеках:

115.11 - 178.03 грн
Ціна в аптеках Детальніше
Lactiale
Лактіалє капсули

Орієнтовна ціна в аптеках:

136.81 - 219.53 грн
Ціна в аптеках Детальніше
Lactiale
Лактіалє МУЛЬТІ

Орієнтовна ціна в аптеках:

176.9 - 278.25 грн
Ціна в аптеках Детальніше

Читайте також:

Lactiale

Що таке пробіотики

ПСИХОБІОТИКИ ПРОТИ ДЕПРЕСІЇ. ЯК МІКРОБІОМ ВПЛИВАЄ НА ПОВЕДІНКУ?
Кожен четвертий мешканець планети в якийсь момент свого життя зазнає психічних чи неврологічних розладів. Проблеми з нервами рано чи пізно можуть відбитися і на фізичному здоров'ї.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ ТА СЕЧОВИДІЛЬНА СИСТЕМА В ХОЛОДИ
В холодну пору року зростає ризик підхопити не лише застуду чи вірусне захворювання, а й отримати проблему з сечовидільною системою. Цистит, уретрит, пієлонефрит – часті супутники осінніх та зимових місяців.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЯК ДОВГО МОЖНА ВИКОРИСТОВУВАТИ ПРОБІОТИКИ?
Пробіотики – це мікроорганізми, які при застосуванні людиною в достатній кількості можуть чинити корисний вплив на організм.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ. КОЛИ ТРЕБА ПРИЙМАТИ ПРОБІОТИКИ З ПРОФІЛАКТИЧНОЮ МЕТОЮ?
Які основні принципи щодо профілактичного прийому пробіотиків? Як обрати, який саме потрібен, скільки часу його приймати?
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПСИХОБІОТИКИ – НОВИЙ ВИД ПРОБІОТИКІВ
Термін «пробіотик» з’явився вперше у 1954 році (запропонував F. Vergio) і відтоді вже багато десятиріч вчені вивчають властивості мікроорганізмів та відкривають все нові й нові аспекти їх взаємодії з організмом людини.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

БІЛЬШЕ – КРАЩЕ? ЯКА КІЛЬКІСТЬ КОРИСНИХ БАКТЕРІЙ ПОВИННА БУТИ В ПРОБІОТИКУ?
Пробіотиками називають такі бактерії, що можуть мати позитивний вплив на організм людини при їхньому використанні. Проте, для того, щоб бактерії зберегли здатність чинити корисний вплив, слід дотримуватись кількох умов.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЯК ОБРАТИ ПРОБІОТИК – МОНОКОМПОНЕНТНИЙ АБО МУЛЬТИШТАМНИЙ?
Пробіотики – це живі мікроорганізми, які приносять користь для здоров’я господаря при введенні їх у достатній кількості (біфідобактерії, лактобактерії, ентерококи).
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ЯК ЗМІНЮВАЛИСЬ ВИМОГИ ДО ПРОБІОТИЧНИХ ПРЕПАРАТІВ ПРОТЯГОМ ОСТАННІХ ДЕСЯТИЛІТЬ
Значення пробіотичних препаратів для здоров’я людини відомо протягом тисячоліть. Це стосується насамперед знань про користь кисломолочних продуктів та їх використання для лікування захворювань шлунково-кишкового тракту, легень.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

РОЛЬ ПРОБІОТИКІВ У ЛІКУВАННІ ІНФЕКЦІЙ СЕЧОВИДІЛЬНИХ ШЛЯХІВ
Цистит – запалення слизової оболонки сечового міхура – досить поширена патологія, яка посідає перше місце в структурі захворювань сечовидільної системи та особливо часто зустрічається у дівчат та жінок (у чоловіків – в п’ятдесят разів рідше).
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

РІЗНИЦЯ МІЖ ПРЕБІОТИКІАМИ ТА ПРОБІОТИКАМИ
Популярність застосування антибіотиків при різних захворюваннях серед всіх груп населення та їх безконтрольне вживання викликало появу багатьох форм мікроорганізмів, які мають негативний вплив на організм.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ – ЯКІ ВОНИ БУВАЮТЬ
Пробіотики за визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я – це живі  корисні для організму людини мікроорганізми, які можуть мати позитивний вплив на організм господаря, потрапляючи до нього.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ: ЩО ЦЕ ТА НАВІЩО ВОНИ?
Пробіотики або ж еубіотики – це живі мікроорганізми, що прямо впливають на здоров’я людини, мають на меті забезпечити сприятливі умови у шлунково-кишковому тракті. Найчастіше до складу пробіотиків входять такі корисні – «дружні»
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ: НЕОБХІДНІСТЬ ЧИ МОДА?
Пробіотики і пребіотики – корисні помічники організму з доволі прогнозованим впливом на кишково-шлунковий тракт. Синбіотики рекомендовані до вживання дорослим та дітям від народження у поєднанні з основною терапією у якості підтримки організму.
Більше
Lactiale

Що таке пробіотики

ПРОБІОТИКИ ТА ГОСТРІ РЕСПІРАТОРНІ ЗАХВОРЮВАННЯ (ГРЗ)
Надзвичайно важливим механізмом дії пробіотиків є участь в активації захисних місцевих і загальних імунних реакцій, а також формування імунологічної толерантності організму людини.
Більше